Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    Köszönd a szigetes kialakítás és költségspórolás párosának. A szigetes kialakításnak köszönhetően a palmrestnek igazodni kellene a billentyűzet kiosztásához, ami a japán piacot nem számolva ANSI és ISO kiosztást jelent. Kétféle öntőforma és SKU készletezése drága, ezért jön a gányolás.

    A HP az ANSI palmrestes utat választotta, és az ISO kiosztás plusz egy billentyűjét oda tette, ahová elfért, jó lesz az az európaiaknak/dél-amerikaiaknak felkiáltással.

    Az Acer a senkinek sem jó univerzális kiosztás felé ment el, azaz a két különbségnek (bal Shift, Enter) akkora lyukat vágott, hogy abba mindkét layout belefér, és "igényesen" összenöveszti azokat a billentyűket, amelyek ugyan nem érintkeznének, de hiányzik az anyag (ISO-nál bal Shift + Í és Enter + Ű, ANSI-nál Enter és felette Ű). Ezzel a megoldással akármilyen kiosztásod is van, mindig igénytelenül fog kinézni. Az MSI is él ezzel, a milliós kategóriában is.

    Az ASUS a köztes megoldás felé ment el, meghagyta a fix ANSI Entert, de a Shift itt is egybeolvad, szóval az ANSI világban oké, az ISO világban igénytelen.

    De mit vársz amúgy a gyártóktól laptop billentyűzet fronton, amikor az ASUS például ilyen igénytelenségi szinten magyarítja az asztali billentyűzetét? Addig némileg oké, hogy a magyar betűk betűtípusa eltér a nagyongamer szövegekétől, de könyörgöm, miért nem sikerült legalább egy betűméretet alkalmazni az ékezetes betűkhöz? Bár már az alap se semmi, Caps, num lock, Fn Lock, Scroll lock (kár, hogy csak négy lock típusú billentyű van, mert kíváncsi lettem volna, hogy a konzisztencia hiányát hová képesek fokozni még), néha középre igazított feliratok, néha balra, PgDn és Pgup ...

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák