Hirdetés

• Snowy_owl

senior tag

LOGOUT blog

Én a számítógép portalanításakor szoktam egy a por melletti mellékszagot is érezni általában, és nem is az hogy büdös, hanem inkább olyan mintha az általad is emlegetett illatanyagok ragadnának meg benne, vagy akár parfüm is. Érdekes, de legalább akkor tudom hova tenni.

Honor 8 main board flex kábel - 2.000,-Ft

• Szevam

aktív tag

LOGOUT blog

Ezt most jó volt olvasni. Visszagondolva (lakásban, autónál) akkor szűnt meg a szag, amikor sokáig elfelejtettük üresen járatni :D.

:R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/

• joghurt

őstag

Egy "kicsit" bő lére lett eresztve, mint a lamellák a nemhelyes használat után. :U

A Daikin beltérieknél (legalábbis amilyenek itt vannak, akár plafon, akár parapet) tipikus tervezési hiba, hogy a hőmérőt mennyire töketlen helyre voltak képesek eldugni. Alapból a mennyezeti egységeknél legalább 5 percig fixen kellett járatni, hogy télen ne 5 fokkal többet higgyen a valóságnál. Nyáron a parapeteseknél hasonlóan, megszorult a hideg mögötte, így a hőmérő jól érezte magát. Mi nem. A megoldás egyszerűen annyi lett, hogy kihúztuk a hőmérőket, és most ott fityegnek a házon kívül. De legalább annyit mér, mint amennyi van.

Ja, meg az is tervezési hiba, hogy a ventilátor minimális ütésénél berezonál az egész ház. (Mármint a klíma fémháza.) Ilyenkor vagy az automatikus fordulatszám-állításról átrakja az ember kézzel fixen eggyel nagyobb vagy kisebb fokozatra, vagy pedig felragaszt egy nagy darab bitumenlapot, hogy elhangolja a fémlemezt.

A tej élet, erő, egészség.

• Oldman2

addikt

Köszi az infókat, hozzánk épp holnap jönnek a klímások két egységet felszerelni (remélem tényleg jönnek).
    :R

Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oldman2/index.html

• KKaresz45

aktív tag

Szépen utána jártál a témának, jó soka munkát tettél bele, riszpekt!

Viszont egy dolog megütötte a szemem. Ne teregesetek lakáson belülre. Akkor sem, ha "elvileg" a légkondi kiviszi a párát. Nem viszi ki teljesen, mert a pára nem egyenletesen oszlik el, mint a hő. A lakáson belüli magas páratartalom gyakorlatilag mindent károsít a parkettát, a bútorokat, a szekrényben a ruhákat, az elektromos eszközöket, baktériumok terjedésének kedvez, stb. Semminek nem tesz jót, nagyon rossz ötlet. Szerintem a büdösödéshez is van köze, még ha nem is ez az egyedüli kiváltó ok.

Ha van lehetőségetek akkor kintre teregessetek, valamennyi szennyeződés valóban rakódik a ruhákra, de minimális, szerintem elhanyagolható. (Hacsak nincs egy gyárkémény az erkélyetek alatt, de szerintem akkor a teregetés a legkisebb problémátok :) )

Ha csak bent tudtok teregetni akkor se a légkondival akarjatok ruhát szárítani, inkább szellőztessetek gyakran amíg a ruhák meg nem száradnak és utána lehet nyomatni a légkondit hogy kivigye a maradék párát.

Másrészt a légkondit is érdemes karban tartani, én minden évben szakemberrel takaríttatom, ő speciális folyadékkal átmossa, nekem nincs is semmilyen szaga. Bár ezt nyiván magának is meg tudja csinálni az ember ha ért hozzá, csak én nem. :)

• Chaser

titán

LOGOUT blog

úgy akartam megírni, h teljesen laikus ember is nagyjából megértse
    a hőmérőre már én is felfigyeltem korábban, kintit jól mutatta a daikin app, de a beltérinél sokszor csalt, ez is magyarázhatja az alacsonyabb target értéknél eltűnő szag megszűnést

szerk:
    KKaresz45
    nem jószántamból csináltam, ez egy pár hónapos klíma, egy hónapja használtuk hűtésre, aztán jött a szag...
    klímás topikban rákerestem, sok évre visszamenőleg feltűnnek büdös klímák, zömében daikinok - leírtam vaószínűleg mért azokból van a legtöbb -
    kivitelező részéről annyi volt a hiba feltárás, amikor kijött a szervizes, azt láttam rajta egyrészt nem is szóltak neki mi a tényállás, másrészt tőlem kért fertőtlenítőt amit beöntött a csepptálca végébe, ami természetesen csak fél nap-napig segített
    se egy kondenz cső ellenőrzés, se egy alapos takarítás
    megint jeleztem a kivitelezőnek, klímát lecserélte volna, addigra már épp elég emberkével konzultáltam h sejtsem, a klímának semmi baja, hanyag szerelés és/vagy használati szokás eredménye
    elég részletesen elmondtam neki a jelenséget, amivel ő elmondása szerint nem találkozott még - érdekes mód az összes többi cég találkozott vele akivel azóta beszéltem, és több ember is jelezte privátban, h ugyanazzal a kivitelezővel szereltetett és volt szag problémája amit jelzett is... -
    végképp az cseszett fel, h több évre visszamenően a kivitelező, aki a klímás topikban jelen van, időről-időre szépen, finoman, burkoltan a felhasználót és annak lakását jelöli meg a büdös szag forrásaként, amit sajnos sokan át is vettek tőle, és senki nem kereste a probléma valódi lehetséges okait
    de néhány száz hsz elolvasása, egy hét agyalás meg tesztelés után nagyjából összeraktam a matekot - ami kelzsoca segítsége nélkül még most is tartana -

no, ezért írtam ezt meg, hátha más nem szalad bele, és akár házi módszerrel is ellenőrizhet néhány dolgot

természetesen nem teregetünk már a klíma alá, de az csak az egyik oka volt a hőcserélő "elbüdösödésének"

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_

• kelzsoca

félisten

természetesen nem teregetünk már a klíma alá"

Nálunk pedig szárítógép van, nyáron pedig az udvaron történik a mosott ruhák szárítása, így ez szerintem kihúzható tétel.
    Ami viszont közösnek mondható (visszamenőleg is) a büdösödő klímák esetén:

- minimális, vagy kevés szellőztetés.
    - klíma folyamatos járatása, alacsony fordulaton.
    - telepítési hiba (kondezvíz elvezetési problémák)
    - a klíma a legtöbb esetben abban a helységben van, ahol emberek alszanak is.

• Chaser

titán

LOGOUT blog

így-így, az csak egy adalék volt ahogy mondtam, öblítő illata nagy koncentrátumban, mellé a benti alvás, és a légkeringetés használata - és persze a kondenz csőben az a pici turpisság, ami tényleg pici, de épp elég "extrát" adott a benti szagoknak, h úgy érezzem telibe hyánytam magam ( : -

• T_chris

addikt

És ahol szifon van a cseppvizen? Most teljesen mindegy,hogy 4db 90⁰-os idomból gyártott, vagy golyós megoldás, ott elvben klímairányban mindig van pangó vized, hacsak ki nem szárad.

Aki érti a humort az mindent tud. Aki nem, az pedig mindenre képes. (LinuxOnDex alól nem fog menni minden ékezet. Bocs.)

• Chaser

titán

LOGOUT blog

szerencsémre azt nem volt módomban tesztelni ( :
    eddigiek alapján akkor tud "bepálni", ha a csőben reked meg valahol, gondolom ideálisabb a baktériumoknak sötét, mint a világos, és a folyton csepegő víz valószínűleg párolog is közben, ha minimálisat is, de hosszabb távon ott szép nagy páratartalom lehet a csövön belül, ami megint csak kedvez a baktériumoknak

• kelzsoca

félisten

Mondjuk ha van is bűzzáró, és ha a klímát napi szinten használják, akkor azért 1 nap alatt csak nem tud betelepedni a panész, baktérium, gomba és egyéb finomság, vagy csak idővel.

• Chaser

titán

LOGOUT blog

persze, idővel
    onnantól viszont ha defekt van a csövezésben, és meg tud rekedni a víz, felgyorsul a folyamat, persze az sem egyik napról a másikra fog bebüdösödni

és persze ha a csepptálcában is megreked a víz, az is gyorsítja a folyamatot, hiába mossa át mindig az újabb kondenzvíz, az alján máris sokkal nagyobb lehetősége lesz elszaporodni a különféle nem túl cuki ( : kis élőlényeknek

ott a csövezésen belül valami külön élet zajlik, nem akarjuk mi azt tudni pontosabban sztem ( :

ami biztos:
    törekedni kell rá, h minél kevesebb kondenz csövezés kelljen
    egyrészt a "profi" mesterek miatt ( :, másrészt minél rövidebb, annál kevesebb helyük van a baciknak elszaporodni, a "szendvics" szerelés a legjobb, de nem mindig megoldható, most nálunk sem volt az

• zsolt501

veterán

Ez a klíma szagosodás sok mindentől függ, de egy biztos hogy ahol nedvesség és 25 fok hőmérséklet van ott megjelennek a gombák, pláne ott ahol a közelben erdő vagy viz felület van, de sokszor függ attól is hogy milyen anyaggal vonják be és hogyan tervezik meg a beltéri egységben a hőcserélő felületet illetve a ventilátort no meg azokat a felületeket amik a nedvességgel érintkeznek, no meg a kondenzvizet hogyan és miben vezetik el, mert pl előszeretetek alkalmaznak olyan csövet a vízelvezetésre ami egyáltalán nem erre való pl, bordázott falú csöveket, mert azt könnyebb behúzni, és könnyebb kanyarokban vezetni, holott ezekben a csövekben a bordákban a víz akaratlanul is pangani fog és a pangó víz ugye megint csak problémás.
    Ráadásul a csövek lejtetésére sem figyelnek oda, sokszor figyeltem meg, hogy a csövekben hullámok vannak, ahol megint csak pangás tud kialakulni.
    Ráadásul ezek a ventilátorok amik a beltériben vannak sokszor kritikán aluli anyagminőséggel rendelkeznek, a kiegyensúlyozatlanságról nem is beszélve, és arról is hogy ezek tisztítása 90%-ban a beltéri teljes szétbontásával jár, a ventilátor olyan mértékben el tud szennyeződni egy szezon alatt, hogy a légszállítása 10-20%-ra esik, amit bizonyos modellek esetén katasztrófa tisztítani.
    Az előző klímámat pillanatok alatt szét lehetett kapni teljesen, a mostanit hát a hátam közepére sem kívánom senkinek, de mikor vetem akkor nagyon gyorsan kellett másik, mert az előzőben megdöglött a kompresszor és a vezérlés, máig sajnálom.

Sokszor úgy érzem ezeknél a készülékeknél, hogy úgy vannak tervezve, hogy kibírja a garis időt aztán rá pár éven belül cserélned kelljen.
    Nálam a klímák szezonálisan 24/7-ben üzemelnek nem kapcsolgatom, csak akkor ha tisztítom, ez havonta 1-2 alkalommal történik Májusban bekapcsolom, és megy Szeptember végéig is időjárástól függően.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

• kelzsoca

félisten

A mókuskerék hatékonyan tisztítható gőzzel, a beltéri megbontása nélkül, legalábbis a Daikin gépeknél, saját tapasztalat.

• Chaser

titán

LOGOUT blog

igen, ezért hatásos az alacsonyabb target alkalmazása, sokanál a 24-26 fok közötti tartománynál kezdett megjönni a szag
    bordás cső trükkös lehet, kívül nálam is olyan, belül már nincsenek bordák rajta, sík a felület

legtöbb értelmes gépre lehet bővíteni 10 évig gart, és alapból 3 év van, ha meg lehet, akkor valószínűleg a mókuskereket is remélik h elketyeg annyit legalább, de bizos van szórás, h nem mind éri meg azt a kort

• zsolt501

veterán

kelzsoca Jónak tűnik az ötlet, lehet teszek vele egy próbát.

Chaser Bizony ezek ilyenek, csak ugye nem mindenki bírja vagy szereti a 25 fok alatti hőmérsékletet, és ugye nem nagyon lehet arról olvasni, hogy melyik klíma milyen hőmérsékletnél kezd el szagosodni :D
    A szagosodás akkor is ki tud alakulni, ha a páratartalom a helyiségben nagyon lecsökken, ott szépen elkezd a penészgomba hirtelen sokasodni, mert nincs megfelelő átöblítődés, én szoktam ajánlani klíma mellé a párásító használatát, mert a szemnek és a nyálkahártyának sem használ a száraz levegő, de a bőrnek sem, olyankor szó szerint érzem, hogy száraz a bőröm.

ÓÓÓ már láttam olyan klíma szerelőt, aki villanyszerelőknek készült bordás csövet használt a csepp víz elvezetésre... meg is lett a hatása a falon... :DDD no meg szigetelőszalaggal köti egymáshoz a csövet, de szép is az mikor az is elenged és szivárog ott is a víz... :Y
    Szóval vannak csoda szerelések és szerelők :DD

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

• kelzsoca

félisten

Leírom én is, miképp szűntek meg a szagok nálam:

1. A beltéri külső burkolat leszedése után vettem észre, hogy a kondezcső egy helyen felpuposodott, így pangó víz tudott keletkezni, ezt pár pillanat alatt egy kis papír törlőkendő darabbal orvosoltam.

2. Egyszerű pumpás permetezőbe tömény Sanytol-t tettem (általános tisztító) majd ezzel az egész beltérit átfújtam, a nyomás miatt a szer a lamellák közé is bejutott, átmostam a kondezvíz tálcát is, illetve lemostam a mókoskereket, a szert 10-15 percig hagytam hatni (behatási idő) majd vízzel lemostam.

3. Gőzborotvával (Karcher SC 2) átmentem a beltérin, illetve a mókuskeréken, és a kondezvíz tálcát is átgőzöltem.

A gép tisztítása óta az alábbiak szerint használjuk a klímát:

- Hűtés, vagy szárítás funkció használata után egyszerűen lekapcsoljuk a gépet, és nem járatjuk önmagában a ventillátort.

- Napközben nyitott ablakkal szelőztetünk, éjszakára a fürdő ablak van nyitva, onnan kap friss levegőt a lakás.

- Éjszakára (alvás alatt) kikapcsoljuk a klímát.

- A ventillátor általában 1-es, vagy 2-es fokozaton működik, az éjszakai módot nem használjuk.

[ Szerkesztve ]

• Chaser

titán

LOGOUT blog

én 18-at is bírnám, de nem egyedül vagyok, ezért is volt 24-26 közt a target
    csudi' szerelőket nem kell bemutatni, első klímánál a fűtőszálat sikerült fordítva bekötniük, de azt legalább 1-1,5 óra alatt ( : most csak a kábelcsatorna folytatása került fentebb egy kicsivel, de ha már nem szintbe fúrta, legalább alá lőtte volna be és nem is lett volna gond
    valszeg a beltéri lejtése sem jó, vízmértékem nincs most, de 1-2mm megáll benne

ahogy írtam a "cikkben", legyen elég páratartalom, h tudja mosni magát a beltéri, meg így a kondenz elvezető rendszer is, szagmolekula sem tud annyira megtapadni, meg a baciknak is kisebb az esélyük elszaporodni
    még több szellőztetéssel nálunk van benn elég páratartalom, általában 50% környékén dekkol a mérő, meg most már jellemzően északára kilövöm a klímát

• Chaser

titán

LOGOUT blog

nálam továbbra is "fenyőfa" van, szeretem a kihívásokat ;] vagy szárító funkciónál ahogy épp gondolja a vezérlés, bár hangosnak még nem halllottam, most épp a szokásostól erősebbnek tűnik a hangja

• tibibi

őstag

Ennyi marhaságot összeirkálni :DDD nagyon ráérsz, elég lett volna lábot mosni :DDD ezeöccáz lesz :DD

[ Szerkesztve ]

• Chaser

titán

LOGOUT blog

ha azóta változtatam volna bárminemű tisztálkodási szokásomon, igazad is lehetne, de így nem valószínű...:)
    ezeöccáz' lesz ( :