Új hozzászólás Aktív témák

  • Lalikiraly

    addikt

    LOGOUT blog

    Hát nézzétek én egy nagy Gyógyszergyártó cég irodaházában voltam karbantartó 5 évig...
    A fizetésem nem mondom egész jó volt, de ezért bizony mindent be kellett áldozni. Jelzem még a 200 at nem érte el nettóban.

    Az első dolog, hogy nyilván minimálra voltunk bejelentve.
    A második, hogy mi nem a gyógyszergyár alkalmazottai voltunk, hanem egy alvállalkozóé.
    Míg a gyári melós 8-9 órát volt a munkahelyén addig mi 10+ ot.
    Ebbe a fizetésbe beletartozott havi két hétvége kompletten is.
    Ránk semmilyen céges buli jutalom, ajándék semmi nem vonatkozott.
    Ellenben minden rendezvényen ott kellett dolgozni egész éjszaka is...

    5 év után merészeltem kérni dolgot és megemlíteni, hogy ez kezd már nem jó lenni számomra. mondták el lehet menni. Hát eljöttem. Hibáztassák egymást minden szarért. Nagyon elegem lett a napi száz lecseszésből, pedig nem lett volna rossz hely sőt...

    5 év alatt 1 évnyi túlórám keletkezett és a szemük sem rebbent. Szóval akkor hol is van a baj?

    Jelzem 36 éves vagyok. Van érettségim, és műszaki informatikus lennék amúgy szakmám szerint.
    Jah és kb 14 éves korom óta dolgozok, mert a családot el kell tartani. És egy büdös rossz szavam sincs és nem ugrok neki annak aki valamit csakúgy kap. Valamikor én is kapok.

    Az irigység amúgy borzasztó problémákat tud szülni ebben a nemnormális országban.
    Példának okáért az egyik előző főnököm konkrétan megutált mert vettem egy 20 éves C Mercit magamnak. Neki csak 8 darab vagyonokat érő autója volt.. De hát ha valaki hülye most mit kezdjek vele?

    És még reggelig tudnék sztorikat mesélni.

    Jah csak egyet megemlítek. Miért nem megy senki építőiparba épp fejjel? Mert a 90- es években engem és fateromat is annyi pénzel húztak le, hogy most összerakva simán vadi új Mercivel szaladgálhatnék. És nem raktárban dolgoznék... Vicces mi?

    Vállalati fluktuáció. Milyen marha szép külföldi szó. Embervándorlás baszki.
    Konkrétan úgy ugrálnak a cégenél az emberek, hogy nem tud kollektíva kialakulni. Mondjuk ezt a BKV még akadályozza is példának okáért... Nem vicc. A lényege és veszélye ennek az, hogy egyszerűen senki nem tud sosem semmiről. Hányótokkal esett meg az, hogy bemész valahova intézni bármit, szó szerint bármit és sokszor az jön, hogy nem is tudnak az egészről semmit. Ez lehet az autószerelőtől, a bankig bárhol...

    [ Szerkesztve ]

    Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

Új hozzászólás Aktív témák