Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Brogyi

    senior tag

    válasz cpt rodgi #3 üzenetére

    Türelem, mert egy pici gyakorlat kell. Szerintem rosszul közelíted meg. Nézzük amit látok, vagy amiben esetleg tudok tanácsot adni. Kodi, és a plex a két nagy favorit. Szerintem mind a kettő működik, de nekem túl csicsa, és sokat kell vele bírkózni. A plex az streameli a mozit, ezért NAS-ra telepítendő. Erőforrás zabáló, nem javaslom. A kodi pedig nem a NAS-ra való. Nézzük miért is írtam ezt. A NAS mint a mozi tárolód, és egy másik gépről, vagy TV-ről hívod meg, vagy nézed a filmed. A NAS csak a film tárolód. Hiszen a neve is ezt sugalja. A kodi tehát egy másik PC-re, vagy TV-re kell telepíteni, és a hálózaton keresztül nézed a médiatartalmad. Mezei user windows-t használ. Ezért samba, és vlc/mpchc teljesen megfelel. Qbittorrent egész jól fut rajta, és ha majd még tart a lelekesedésed akkor idővel linux, windows, vagy ami tetszik telepíthetö rá. Remélem a raid az zfs, és így az raidz. Azt azért kihagyni nagy hiba.
    Nagyon sok részt magadnak kell beállítani. Mindenki mást használ belőle. Egy kis angol tudás segít. Esetleg egy IT foglalkozású magyar TRueNAS felhasználó. Az nem én vagyok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák