Új hozzászólás Aktív témák

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz eldiablo #16 üzenetére

    Hali!

    Eddig szerintem nem költöttem sokat erre. 1,5 éve, amikor vettem a 2066-ot, akkor még nem voltak ryzen 3000-resek, de még 2000-resek sem, tehát ezeket nem tudtam választani 2018 januárban. A Ryzen 1000-resek pedig nem győztek meg annyira és új procihűtő is kellett volna hozzá (a mostani nem megy rá AM4-re). A 2066-ra váltásom pedig csak egy alaplap + proci cseréből állt és össz-vissz 28K-mba került annó. Az addigi 2011-3-as kombómat váltottam le. Igaz proci téren nem fejlődtem, mert pont ugyanolyen erős ez az i5 is mint a korábbi kis Xeon-om, bár az i5 utólag jobbnak bizonyult játékok terén a magasabb órajel miatt. Tehát kvázi 28K-ért foglalatot váltottam és a mostani alaplapomra 10 év gari van. (illetve mostmár csak 8,5 év). Nekem ez így eddig megért ennyit.

    Azért esett tehát erre a döntésem 2018 januárban, mert egyrészt nem túl sok anyagi ráfordítással tudtam erre a platformra váltani, másrészt pedig akkor ennek volt a "leghosszabb a vége" és szeretek hosszabb távra beruházni. Alaplap cserét csak nagyon ritkán eszközölök, mert rengeteg macerával jár. (sok szerelés, gépújratelepítés, raid tömbök újraépítése stb...). Tehát ezért voltam kíváncsi, hogy mire lehet számítani még, mert nem nagyon tervezek újra váltani még egy ideig. 1,5 éve még 110K volt a 7800X, most azóta már lehet látni használtan 65-70K között. Szerintem ha az új árak nem is, de a használt árak kénytelenek lesznek lejjebb menni az AMD sikerei miatt. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák