Új hozzászólás Aktív témák

  • Kisgépkezelő

    senior tag

    Mondjuk a halálbüntetés viszonylag hatékonyan akadályozza meg hogy jó magaviselettel, kegyelemmel, a politikai helyzet hirtelen válzozásával, vagy bármi mással összefüggésben kiszabaduljon olyan ember, akinek nem feltétlenül kéne. Viszont nyilván a negatív sajtó és az esetleges tévedések miatt azért én sem támogatnám, ha szavazni kéne róla. Viszont azt szerintem semmi nem indokolja, hogy szándékos emberöléssel vádolt embereknél arról vitatkozzunk, hogy hány évet kapjon, ne pedig arról, hogy milyen körülmények között töltse az életfogytiglant. Nyilván egy egyszerű közúti gázolásnál szerintem elégséges egy sima fegyház, de mondjuk egy előre megfontoltan különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés esetén már megtoldanám azzal, hogy nyugdíjas koráig 11 centisre fűrészelt vascsöveket kelljen 10 centisre esztergálnia. Persze a gépek veszélyesek, úgyhogy meg kell akadályozni, hogy egymást belelökdössék, de ha saját elhatározásából megvan a szándéka, akkor azért nem kell megakadályozni, hogy felcsavarodjon a tokmányra!

Új hozzászólás Aktív témák