Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Button

    aktív tag

    válasz Sanyi.mTs #30 üzenetére

    Szerintem meg lehetne oldani ezt anélkül is. Pl ha az érvényesség a vásárlástól számít, akkor abban az esetben mentesít a qr olvasgatás alól (ha azt választod).
    Amíg az automatást zsebre vágom mindenféle bohóckodás nélkül, addig én azt fogom választani, mert sokkal de sokkal kényelmesebb a nap során, az automatából meg kell ugyan szerezni a jegyet, de még azt is meg lehet tenni előre..
    És akkor még arról nem is beszéltünk, hogy egyéb ösztönző sem érkezett meg, lásd MÁV, azonnali 10% kedvezmény (nemhogy esetleg kényelmi díj!)

  • Zotya84

    őstag

    válasz Sanyi.mTs #30 üzenetére

    Lehet, de én kurvára unom, hogy engem, a tisztességesen fizető ügyfelet szopatnak folyamatosan ilyen fasszágokkal... A papír alapú 24h-s jegynél nincs ilyen. Szóval, se nem olcsóbb, se nem kényelmesebb. Csak így megúszom a kelenföldi aluljáróban a jegyüzérkedőket, meg a hol működő, hol nem működő automatákat. És jó esetben nyerek ezzel néhány percet.

    #32 Button: itthonról, vonatinduláskor szoktam megvenni, általában a tervezett érkezés percére állítva. És onnan ketyeg a 24óra. De nem lehet megoldani, hogy kiírja mp pontosan a hátralévő érvényességet, mert akkor elég lenne felmutatni, ha szükséges.
    (Én 2 hete megszívtam kicsit miatta, mert a pontos időt sem ismerik: 1 perccel korábban ért be a vonat, és mire leértem a metróhoz pont indulnia kellett volna az érvényességnek, de csak ~45másodperccel később indította el. Így ott dekkoltam a jegyérvényesítő automatáknál, hogy teljen az idő, mert szokás szerint ott álltak Kelenföldön. Nem néztek rám hülyén azok ketten... ááá... dehogy...)

    [ Szerkesztve ]

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

  • DS39

    nagyúr

    válasz Sanyi.mTs #30 üzenetére

    Jegyet lehet. De a bérletnél miért kell ez a móka?
    Utóbbi esetén úgy kellett volna megoldani, mint az eu digitális védettségi igazolványt (eeszt app), letöltöm a QR kódot, és offline mutogathatom ha jön kaller. A papír alapú is így működik.
    (A sofőrök meg úgy is lesz.rják, egy tescós blokkot is mutathatsz nekik. :D)
    Ameddig a jelenlegi metodika nem változik meg a BKK mobiljegy esetén, addig én maradok az offline papírnál. Nem hiányzik ez a nyűg, hogy egész hónapban szivasson ezzel a BKK 10k-ért. (+ itt többlet költség van mert minden alkalommal mobilnet is kell, és azt is fogyasztanám ezzel)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák