Új hozzászólás Aktív témák

  • kevinium

    aktív tag

    válasz bencze #17 üzenetére

    Látom én a törvény szövegét, de nálam az "elektronikus aláírás" nem a tableten való aláírást jelentette, hanem valamilyen asszimetrikus kulccsal történő aláírást értettem elektronikus aláírás alatt...

    Mert ha megnézem a facebooknak a cert-jeit, akkor sem Zuckerbergnek a beszkennelt aláírását látom, hanem egy elektronikus aláírást. (Általában 2048 bites RSA-t...)

    De lehet a weblap-hitelesítést is úgy kéne csinálni, hogy valahányszor belépek egy oldalra feldobná XY-nak az aláírását, a tollnak a dőlésszögével, meg a nyomáserősség-elemzéssel, és az írásgyorsasággal... :O

    Az biztos, hogy jobban szórakoznék...

    21. érvényességi lánc: az elektronikus dokumentum vagy annak lenyomata és azon egymáshoz rendelhető információk (így különösen azon tanúsítványok, a tanúsítványokkal kapcsolatos információk, az aláírás vagy bélyegző létrehozásához használt adatok, a tanúsítvány aktuális állapotára, visszavonására vonatkozó információk, valamint a tanúsítványt kibocsátó szolgáltató érvényességi adatára és annak visszavonására vonatkozó információk) sorozata, amelyek segítségével megállapítható, hogy az elektronikus dokumentumon elhelyezett fokozott biztonságú vagy minősített elektronikus aláírás, bélyegző vagy időbélyegző, az aláírás, bélyegző vagy időbélyegző elhelyezésének időpontjában érvényes volt;

    Ez tökugyanúgy írja le a hitelesítést RSA-kulccsal ahogy az előbb "kitaláltam", hogy működnie kéne... Ez a törvény tuti nem a tableten való aláírás érvényességét taglalja... :P

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák