Hirdetés

Hozzászólok Aktív témák

• kevinium

tag

De tényleg, ennél még az olyan személyigazolvány is jobb, amit ugyanúgy pin kód véd, mint a bankkártyát, és van rajta egy rsa-kulcs. Amivel alá lehet írni dokumentumokat. Ugyanúgy be kéne jelenteni, és letiltatni, mint a bankkártyát, ha elveszik és akkor a letiltás utáni aláírások érvénytelenek lennének. Akár a pos-terminállal is össze lehetne kötni, csak kéne egy biztonságos algoritmus ami a szerződés szövegének a hash-jét generálná (ütközés-mentesre gondoltam, biztonságos alatt), amely hash-t ki lehetne íratni a kijelzőre, amikor beütöm a pin-kódot.

És akkor elég lenne a szerződés szövegét tárolni, meg a privát kulcsommal aláírt hash-t... És a nyilvános kulccsal lenne igazolható, hogy aláírtam, amit mondjuk az állambá tárolna valahol... Vagy akár a cég tárolhatna belőle másolatot is ha akarna...

És lehetne egy földhivatalhoz hasonló szervezet, ami meg nyilvántartaná, hogy melyik állampolgárnak melyik privát kulcsa mikortól-meddig érvényes... (mondjuk praktikusan csak a nyilvános kulcsokkal rendelkeznének, a visszaélések elkerülése végett...) Mondjuk hasonló átfutási időkkel, mint a földhivatalnál. :W

És akkor világosan el tudnám képezlni, hogy hogyan működne a bizonyítási eljárás a digitálisan aláírt dokumentumok ügyében. Azt kéne igazolni, hogy a hash tényleg alá van írva (amely olyan szerződésből készült amelyben hibátlanul szerepelnek a személyes adataim) és az én akkor érvényes privát kulcsommal van aláírva. Amihez akár bíróságra is lehetne menni, ahol a nyilvántartásból lehetne bizonyítani, hogy az tényleg az én akkor érvényes privát kulcsom...

[ Szerkesztve ]

Hozzászólok Aktív témák