Új hozzászólás Aktív témák

  • Newsagent

    csendes tag

    válasz HENE #45 üzenetére

    Értelek, tehát akkor ha figyelmetlenül olvastam el 1 cikket, aminek a címe alapból ellett baszva, akkor ilyen stílusban kell írni. Értem már.

    (#42) Tapsi Értem amit írsz, akkor úgy kérdezem, mi lenne az amire azt mondod, hogy értelmes ?:) Adathalászat, XSS, DDoS, és a társaihoz nem kell nagy skill, csak egy kis segg, és jó kulcsszavak a gugliba. Ennek ellenére 10ből 1 ember képes egy rendes DDoS támadást.. ( úgy hogy nem nyalja be a csapdákat..) még 1 megtalálni a helyes XSS vesktort a belépéshez, és még 1 aki eltud készíteni egy NEHEZEN lenyomozható adathalász oldalt.
    De tovább megyek, tele van a net port scannerekkel, amik trójait juttatnak az adot rendszerbe, így akár root hozzásférést szerezhetsz. 10-ből hányan képesek ezt megcsinálni? És most nem a "képzett" inforatikusokról van szó, mert azok ha kell megírják maguk az eszközt amit használnak.. A képzettség meg megint más kérdés, hogy hol és milyen módon tanulta meg amit tud... Azért mert nem egyetemen hanem 2 nyarat a gép előt ttöltöt.. Szerintem lényegében m1. Egyik olcsóbb, a másik meg papírral jár. ( állással nem biztos)

    Ebben nem kell beletanulni, tudnod kell guglizni, ismeri kell pár programozási nyelvet ( ha írni nem is tudod, de olvasni tudjad) és a megfelelő toolokat használni.. Ebből áll az egész.

    Egyébként MO-n nem sok "értelmes" akciót lehet levezényelni, hiszen nyílt titok minden, ezért titkos adatok publikálása felesleges, DDoS gyerekes. Mégsem fogja fel az a 70% ( 1% a politikusok, 29 meg akik felfogták). Vagy ha felfogták, sem mernek kimenni tüntetni, nem merik kinyitni a szájukat mert, kirugják őket.. így inkább azt választják, hogy kisemmizzék őket...

    Így remélem korrekt a véleményem, és érted amit magyarázok ....
    Ha szakmailag valami nem állja meg ahelyét a fentiekben, akkor javítsatok ki, próbáltam konyha nyelven fogalmazni, hogy mindenki megértse.

Új hozzászólás Aktív témák