Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz hcl #55 üzenetére

    "A NAV-ot azért fizetjük, hogy az adózást kezelje. Pont. Nem az állampolgárnak kellene bebattyognia hozzájuk, az állampolgárnak van munkahelye, dolgozik ott. (Én meg nem a NAV-nál dolgozok.)"

    Ez a hozzáállás engem kísértetiesen emlékeztet arra, mikor:

    "Olyan szar xy szoftver, megoldhatnák benne x meg y funkciót, meg ráadásul xy (másik) szoftverben meg van z meg w funkció, amit ebből szintén kifelejtettek. Ráadásul bugos is.

    De persze arra már lusta vagyok, hogy egy bugreportot írjak, vagy wishlistre a hiányzó funkciókért, de rosszabb esetben még annyira tróger vagyok, hogy a beépített hibabejelentőt is kikapcsolom "Mert nekem ne kémkedjen a galád!"

    Csinálja meg a szoftverfejlesztő, elvégre ez a dolga, ezért fizetik, én csak egy pék/kőműves/gyártósori munkás/xy vagyok, ne nekem kelljen jelentgetnem, vazze!

    Szoftver esetében maximum örökre szar marad a szoftver, politika esetében viszont az egész életünk függhet az ilyen gondolkodásmódon.

    "Az a bajom, hogy van az a bizonyos adóslista, amin hatalmas tételek vannak, évek óta. És nem mennek utána."

    Ez akkor lenne csak megoldható a jelen helyzetben, ha nem lehetne előre borítékolni, hogy amennyiben bebattyognak Fehérgalléros Bűnöző úrhoz és ha elsőre nem is lövik tarkón (elvégre valahogy vissza kell szerezni azt a pénzt), de mondjuk eltörik pár csontját és robbanós/ideggázos bippelőt tesznek rá, amitől elpatkol, amennyiben a magángépén szándékában állna elhagyni az országot nagy félelmében, amíg adóssága van az állam felé, akkor nem hőbörögne mindenki szabadságharcos módjára, beleértve az EU-t, ahol a sok liberális már a haját tépné.

    Persze ehhez nyilván a fél alkotmányt meg jogrendszert módosítani kéne, hogy ilyen messzire mehessenek, de sajnos a példa azt mutatja, hogy ezek a túl nagy halak másképp nem foghatók meg, csak ilyen drasztikus módszerekkel. Nyilván folyamatosan figyelik mindet, hogy ha a jogrendszer keretein belül elcsúsznak egy banánhéjon, azonnal lecsaphassanak rájuk. De ez szemmel láthatóan kevés.

    Esetleg még ha lenne valami milliárdos jótevő, aki beszerezne egy rakat high-tech cuccot és felvállalná Batman szerepét. :DDD

    "Ha tudják, hogy tartozik, akkor miért nem lehet beszedni?"

    Ezek a példák demonstrációs célt szolgálnak. Egyszerűen nincs a nevén semmi, vagy bármilyen más jogi kiskaput vett igénybe. Ami ugyancsak jól szemlélteti, hogy ezeknek a zsebükben vannak a legjobb ügyvédek, akiket röhögve megfizetnek maguknak és még csak lefizetni sem kell első körben senkit, egyszerűen egy apparátust állítani rá, hogy mikor, hol milyen jogi kiskaput lehet kihasználni.

    "Hát kéne törvényt alkotni erre, vagy valami. Rendet tenni."

    Elvileg ha egyszerű lenne törvényeket módosítani, akkor az az esetlegesen kialakuló diktatúrának kedvezne. Ha meg bonyolult (aminek elvileg az lenne a célja, hogy alaposan megfontolva, mindenféle független bürokratikus bizottságokon keresztül lehessen csak módosítani), akkor ilyenek akár soha nem változnak meg, mert hiába terjesztik be többször, ha a független bizottság mindig elveti. Ha meg megpróbálják államosítani ezeket a független bizottságokat, akkor jön a diktatúrázás meg a szabadságjogozás. Szóval ahogyan billeg a "mérleg", az egyik oldalon mindig megjelennek a hangoskodók.

    "Na ugye, én is ezt mondtam..."

    De ugye vágod, hogy itthon azért még erősen él a rendszerváltás előtti felfogás a népben, ami miatt nem lehet egy csapásra nyugati világot építeni, mert csak káosz lesz a vége a nagy szabadságnak?

    Itthon a nép erős tudathasadásban leledzik. Egyfelől azt várja az államról, hogy minden téren gondoskodjon róla, a munkától kezdve mindent a segge alá toljon, viszont másfelől meg vágyik a nyugati szabadságra, ahol az állam mindössze egy törpe keretrendszerré szűkült össze és csak egy vállalkozó ő is a sok közül a nagy piacgazdaságban.

    Ráadásul hihetetlenül nagy adósságban vagyunk, szóval az nagy dolog, ha egy módon fel bírunk állni a padlóról. Így értelemszerűen nem válhat egyszerre sikeres és jövedelmező vállalkozóvá az állam, amiből majd a későbbiekben esetleg megfinanszírozza a szociális háló fejlesztését. Jelenleg a tőkegyűjtés időszakában lennénk. Aztán már minden a bizalmon múlik. Elhisszük-e, hogy ez valóban felemelkedést hoz majd a jövőben, vagy fogja a kormány, lelép a pénzzel, esetleg kormányváltás után a következő kormány lép le a pénzzel. Ezek már a jövő nagy kérdései maradnak.

Új hozzászólás Aktív témák