Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • floatr

    veterán

    válasz Tapsi #36 üzenetére

    PC Gamer pl, de több nagyobb hírportálnál is belefut az ember a videós hirdetésekbe

  • cog777

    senior tag

    válasz Tapsi #36 üzenetére

    Nem, az atlag ember atlag hiroldalt nez. Pl guardian, sun, cnn.

    Ne a szakmahoz erto forumozokbol indulj ki es ne a puritanabb szakmai oldalakbol. Megnyitottam ezt a harom weblapot random cimmel chome-ban mindenfele kiegeszito nelkul. A i7-en nyolc magbol 2-ot levett ez a harom website :( az automatikusan elindulo videoval (ami eleg gyakori!) + az izgo mozgo reklamokkal.

    Nalam pont ezert van reklamblokkolo es HTML5 video blokkolo. Most kepzeld el ugyanezt mobilon vedelem nelkul, ahol az aksi ido egy eleg ertekes eroforras.

    Appokat megbeszeltuk, tamogatom hogy vagy profilozhasson jobb reklamok megjelenitese erdekeben, vagy ne profilozhasson es kevesbe relevans talalatokat adjon, vagy meg lehessen venni az alkalmazast.
    Szemely szerint az elsot kilottem, mert elmeletben akar meg jobb is lenne a relevans talalat, de gyakorlatban eladjak az ember profiljat funek fanak. Nem bizok a reklamozo cegekben, igy inkabb arra voksolok hogy ne csinaljanak profilt. Orulok hogy az Apple vegre kiallt a maganszfera vedelmeert es inkabb adjon rosszabb reklamokat az app. Persze ha jo az app akkor erdemes megvenni eleve a sok reklam miatt.

    Bongeszes pedig ahogy a fent emlitett pelda mutatja, elegge vegyes hogy eppen mi fogja meg a mobilt/gepet. A havi elofizetes egy jarhato ut lenne, en mar fizettem elo, viszont ahol csak 1-1 cikket szeretnek elolvasni hetente, oda nem biztos hogy elofizetnek. Inkabb jobbnak tartanam, hogy csak azt a cikket meg lehessen venni valamennyiert.

    Ami az altalanos reklamblokkolast illeti. Ne haragudj, de ha a nagy cegek adot optimalizalnak (budos az adofizetes, kedves cegek?) akar a politikusokkal egyetertesben egy kis viszonzasert cserebe (ugye kedves Boris Johnson) akkor ne varja senki, hogy az atlagember kihasznalva a webes szabvanyokat, nem fog tartalmat modositani es optimalizalni ezzel kiszurve a hihetetlenul idegesito es eroforras zabalo reklamokat.

    [ Szerkesztve ]

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

Új hozzászólás Aktív témák