Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz cog777 #29 üzenetére

    "azt olvastam hogy mivel nincs garancia hogy az eth0 es eth1 mindig ugyanazt az eszkozt jelenti": ezt én is megértettem a linkelt posztból, csak nekik meg azt kellene megérteni, hogy egyrészt systemd alatt eddig nem volt garancia és ezután sincs, tehát az interfész átnevezéses betegség nem hozott eredményt, csak felesleges szívást.

    másrészt azért lehet probléma az eszközök nevével, mert systemd-nél több szálon fut a boot, ami svr initnél még egy szálon ment, így race condition is előfordulhat. a helyes megoldás szerintem az, hogy megszüntetem a race conditiont, vagyis kihajítom a systemd-t. ez a systemd a kedvenc példám erre a nagy programozási erőlködésre, mivel semmi értelmes igény nem erőltette az init leváltását. volt egy jól megírt, kitesztelt, hibátlanított init, azt lecserélték egy bughalmazra, lett belőle systemd + egy nagy kosár probléma. most meg zajlik a foltozgatása.

    "Ha jol emplekszem, wayland eseten a nagy ujitas a root nelkuli X": ez így nem teljesen korrekt állítás, a wayland-ben azért nincs root-os X, mert egyáltalán nincs benne X.

    "Hasznaltam parszor a tavoli X-et es nekem lassu volt.": én napi szinten használom és nekem nem lassú.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák