Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Diokhan #7 üzenetére

    neked az fáj, hogy az egyik blogposztodban is elmondtam a véleményemet. ezen nem tudsz túllépni, függetlenül attól, hogy igazam volt-e vagy sem.

    mi fáj ezen? két nagy erőlködési irányvonalat látok benne:
    1. mindenáron windowst akarnak csinálni a linuxból. ami nettó marhaság. (most tekintsünk el attól a másik nettó marhaságtól, hogy az ms meg linuxot akar csinálni a windowsból, rotfl).
    2. azt látom, hogy volt egy használható felület, ami lezárta a nagy ötletek bevezetésének a lehetőségét, mert korrekten megcsinálták. csak hibajavítást kellett volna csinálni, ami nem tetszett az ezt programozó embereknek, így elkezdtek görcsösen látszólagos fejlesztéseket belerakni. pont úgy, mint ahogy az ms görcsölt, hogy kicsempézze a 8-as win-t. az is pont akkora sületlenség lett, hogy az ms meg is hátrált a 10-esben.
    3. a linuxos grafikus felület egyik legnagyobb előnye az ipari hulladék másikkal szemben, hogy hálózat-transzparens volt. ezt en-bloc kihajítják akkor, amikor áterőltetik a népet wayland-re. ez nekem fáj, mert én ezt használtam, használom.
    4. a wayland-en is látom ugyanezt a görcsös erőlködést, mint amit én szoktam leművelni hacsikaráskor a fajanszon, hogy de csináljunk már valamit, és akkor nekifutnak, és akkor jön az okostojás, akinek se az X nem jó, se a wayland nem jó, hanem neki muszáj sajátot csinálni, a mirt, hogy még jobban szétaprózódjon a fejlesztési erőforrás, és még többfelé kelljen erőforrást allokálni. és hiába pofáztam évek óta, hogy ez a fejlesztési felfogás szar, egy rendes gazdasági bukta pofonja kellett ahhoz, hogy sok év munkaerő elpazarlása után belássa az illetékes okostojás, hogy hülye volt.

    magyarázd meg, miért kell folyamatosan ráerőltetni a júzerekre a változási kényszert? hogy fog így terjedni a linux, ha folyton azt látja a mezei júzer, hogy már megint nem ott van, mint tegnap? csinálják meg egyszer, rendesen, utána menjenek kecskét őrizni, a júzert meg hagyják békén. teljesen egyetértek Linussal, mikor azt kiabálja a pancser kernelfejlesztőnek, hogy DON'T BREAK THE USERLAND! csak ezt ki kellene terjeszteni egészen a karosszékkel bezárólag.

    azt látom, hogy mindenféle mondvacsinált hülyeségekkel olyan változásokat erőltetnek rá a mit sem sejtő felhasználóra, amire annak nincs szüksége. A firefox kihajította az npapit, a 3-as gtk alól kirúgták az X-et, a firefox csak pulseaudióval megy mostanában, a hálózatból kiszedték az eth0-t, stb. és akkor még a linux offtopic Pumpedgabó kategóriás sztárját még meg sem említettem, mert az túlságosan magas labda.

    nem folytatom, pedig volna mivel.

    "Használsz egyáltalán ilyen rendszert": fentiek alapján találgass. ha úgy gondolod, hogy megalapozatlanul windosuerestél le, akkor kérj bocsánatot.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák