Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    Azért nagyon kiváncsi lennék én arra, hogy szándékozzák mindezt elérni. Egyfelől milyen hullámhosszon, sávokon működne? A Wi-Fi sávok már most is le vannak terhelve a nagyobb városok frekventáltabb helyein, a mobil hálózatok frekijei is meg vannak már eléggé tépdesve. Másfelől pedig valóban lehetséges lenne a roppant alacsony késleltetés mobil kommunikációval? Ez nekem egy kicsit sci-fi, per pillanat a távirányítású drónoknál (de írhattam volna akár önvezető autókat) is ezért igyekeznek legalább részlegesen önirányításúra építeni / tervezni, mivel az elvárt reakcióidő vészhelyzetekre csak így biztosítható.

    Megint hasonló probléma a rendelkezésre állás / megbízhatóság kérdése, amit nagyon nem emlegettek. Itt egyébként van is egy kicsi ellentmondás a cégen belül, hiszen a HERE egyik legvonzóbb tulajdonsága éppen az, hogy offline működőképes...
    Ezzel párhuzamos a felhőbe vetett bizalom kérdése, amire itt sincs válasz. Roppant jó, ha minden a felhőbe van integrálva, de lessz-e forgatókönyv arra, hogy reagál a hálózat részleges vagy teljes leállás terén?

    És lehetne még hosszan folytatni...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák