Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silverboy

    aktív tag

    válasz janeszgol #43 üzenetére

    Teljes mértékbe egyetértek, minden generációnak van problémája, Apám és köztem is cirka 38 év van, nagyon késői gyerek vagyok :B [27 múltam pár napja], és mint végig a kádár korban élőként, ő mondja, hogy a világ elment mellette, mint a 6:20-as gyors, hiába próbál lépést tartani (elsők között volt mobilja, elsők között volt internet, külföldre (érsd. nyugatra) járkált anno stb.) rengeteg dolgot nem ért már bevallása szerint, bár szerintem az, hogy kicsit régi vágású csak, de agyér görcsöt kap az olyanoktól akiket említettél, pedig ő is sokat nosztalgiázik (MÁV és Katonai tisztségviselő nagy és dédszülők-nek hála, nagyobb mozgástere volt)

    (60)-70-80 éves örök életében a vörös csepelben igát húzó, hűtőgépet szerelt gyári munkásnak kb. esélytelen beadni, hogy van más igazi munka is mint manufaktúrában történő T54-es szerelés (bújtatott viccért sorry). Az első mobil is idehaza 32 éve jelent meg, az már fél emberöltő, és még mindig tele van postkáderekkel az ország alsóbb és felsőbb szinten... (amire természetesen a cirkuszi törvényhozás is marha nagy szerepet játszik)

    #46aprokaroka87
    Nálunk minden nap a nyugalom napja ;] szerintük... szerintem meg minden nap tűzoltó-főparancsnokot játszok :DDD

    [ Szerkesztve ]

    „Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz janeszgol #43 üzenetére

    Az ilyennek nyugodtan lehet írni, hogy "Mutassd meg, hogyan. Nem a múltban, most!"

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • aginor

    addikt

    válasz janeszgol #43 üzenetére

    Szerintem viszont az a baj, hogy a nem gondolkodó tömeg aránya nem változott (sőt, szerintem még nőtt is), így most sem jobb a helyzet. Sajnos mivel elmaradt a valódi rendszerváltás, így most egy a 90 előttihez hasonló (persze más működésű és más felépítésű) rendszer üzemel, aminek egyik legfontosabb eleme, hogy nagyon jól szabályozza az önálló, gondolkodni képes népességet. Leegyszerűsítve: a butább embert könnyebb félrevezetni és megvezetni, így könnyebb irányítani is, pláne, ha egy olyan hagyományban nevelkedett, ahol az volt az alapszabály, hogy ne is akarj gondolkodni, mert majd jól megmondják, hogy hogyan lesz jó neked.

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Új hozzászólás Aktív témák