Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Cifu #9 üzenetére

    én így használom, el is mondom miért/hogyan

    nappaliban van a pc, az fut hagyományos pc-ként, és egyébként rá van kötve hdmi-n keresztül a tv is mint másodlagos megjelenítő.

    a kodi úgy van konfigurálva hogy egyből a display2-re nyisson, annak a hangeszközét használja dedikáltan, így igény esetén egy tálca kattintásra vagy hotkey gombnyomásra van egy htpc felületem a tv-n ahonnan azt és úgy indítok a gépről amit és ahogy szeretnék.

    az irányítást kore-val oldom meg telefonon keresztül a kanapéról.

    miért jó ez:

    - spórolok egy eszközt, nem kell dedikált htpc vagy bármilyen okosító a tv mellé, mehet a fő gépről ami egyébként is mindig megy ha otthon vagyok. egy ilyen eszköznek ha nem kínai eszközökből hanem mondjuk a pc-vel ekvivalens minőségű eszközökből állítom össze komolyabb költség vonzata is van, mellette plusz egy porfogó.
    - spórolok bootidőt, ki- és bekapcsolást mert nem kell még egy htpc-vel vesződni
    - spórolom a teljes hálózati adattárolás mizériát minden ott van a pc merevlemezén közvetlen elérésen, nem kell sem fileokat küldözgetni sem megosztani sem nasolni

    hátránya nincs. ettől a gép az elsődleges monitoron ugyanúgy használható bármilyen egyéb tevékenységre párhuzamosan a kodis használattal.

    ugyanígy van megoldva a steam is, a big picture eleve a tv-re nyit, opcionálisan default tv hangkimenettel, a tv mellett vannak a kontrollerek, tehát van egy "virtuális" steam konzolom megint csak egyetlen darab eszközzel megoldva, ennek minden előnyével

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz UnA #13 üzenetére

    méltatlan lenne ezt linwin threadbe elvinni. *kacsint*

    [ Szerkesztve ]

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Bici #15 üzenetére

    nekem személy szerint vannak olyan egyéni preferenciáim amivel ez már nagyobb alternatív költséget eredményezne a szükségesnél.

    pl. nálam kínai médialejátszó szinte kizárt, nem állítok otthon csatarendbe dzsunka 220-as eszközöket főleg nem 0/24 áram alatt (ez más választását nem minősíti, még egyszer írom egyéni preferencia), illetve csak ezért nem ruházok be egy alkalmas routerre sem

    winyóból is több 1TB-os lemezen vannak a tartalmak tehát vagy eszközt cserélek (eleve nem szeretnék x>>1 TB-os merevlemezeket, ha meg ezeket pakolom be akkor vagy dedikált gép vagy nas)

    persze, be lehet állítani egy itx gépet a tv alá de kb. minek, ugyanott lennék ahol most vagyok. a winyóim nagyon halkak így is, 1 TB-os 2,5-ös kis fordulatú hgst-k, a 7770 meg idleben lehozza a filmeket, olyan meg nálam nincs hogy teljesítményben szűk keresztmetszetet okozna a kodizás más aktivitás miatt.

    nyilván felesleges is ezeket megmagyarázni, Cifu eredeti kérdésfeltevése az volt, hogy nem igazán érti miért kodizna win alatt valaki. hát hoztam egy teljesen élő példát, azért mert a hatékony mindenes gépen win alól fut a kodi tada.wav

    ennyi volt az üzenet, emellé felesleges odatenni hogy linuxévi meg okosítóstick mert ezek mind csak egy egyéni (és egyébként a valóságtól nem elrugaszkodott) optimumból jelentetnének negatív irányba történő elmozdulást az adott konkrét (életszerű) helyzetben

    [ Szerkesztve ]

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Vesa #30 üzenetére

    1. nem hangos. nem is hallom a gépet, pedig itt ülök előtte és le van véve az oldala is for ssd nagyon melegedés reasons

    2. jól értem, hogy az az érved, hogy adatbiztonságosabb ha a garázsban fut a nas mintha a gépben csinálok raidet mert azt meg nem szokok? vagy ezt így hogy?

Új hozzászólás Aktív témák