Új hozzászólás Aktív témák

  • hege8888

    aktív tag

    No, ez jó téma, és rengeteg dolog van nálunk is, amit megéltem, megértettem..

    Nálunk időnként felkerül ez a lemez, de kiismervén a Zassonyt, az alábbiakra jutottam:

    - Nekik (anyagilag) nem volt megengedhető a számítógép otthon, meg akkoriban még ritka "faj" voltunk, akinek otthon volt gépe.. Neki ma munkaeszköz, elég neki 8 órában bámulni a monitor, nemhogy itt szabadidőzzőn előtte.. (Bár egy Pinballra, Kinect Sportra (főleg a gyerekekkel együtt), alkalmanként kapható, sőt kipróbálta a NES-t is, mikor örültem a lomizott szerzeményemnek)

    - Eleve másként szocializálódtunk, nálunk anyám-apámnak volt énidő-s hobbija, anyám járt népdalkörbe, stb, fater ha olyanja volt elment természetfotórzni, futni, télen jégkorongozni a haverjaival.. egyikből se csináltak problémát, hogy hova, mennyi időre mennek.. én is ebben nőttem fel.. Az asszonyék 4-en voltak tesók panelban, akaratlanul is mindig egy kupacban voltak, ehhez szokott hozzá.. És ezek a dolgok nálunk is pl csak a gyerekek, korosodásával érkezésével kezdtek a felszínre jönni.., illetve értettem meg idővel, hogy ezért látjuk-gondoljuk másként. Nógatom, hogy számjon magára időt, de ilyen téren sajnálja rá az időt, neki előbbre való, hogy randben legyen a háztartás, meg a gyerkőcök dolgai..

    - Ha megjön neki, akkor jóval hamarabb felkapja a vizet apró szarságokon is (szalad a ház) Ilyenkor nem is erőlködöm, jobb a békesség.. :D Illetve más-más az ingerküszöbünk, pl a "tiszta gané a konyha" kifejezésre..

    -Azért kezdi megérteni, hogy már más világ van, a mai gyerekeknek a PC, a teló, tablet kb annyira evidens dolog, mint nekünk a TV távirányító.. Értékeli, hogy olyan kocka tartalmakat teszek gyerek elé, ami az Ő lelküknek való (pl nem GTA-t mutatok nekik) Ez egyelőre tök jól működik, és örömmel látom is, hogy a fiúk (6-10) jól elvannak a egy-egy Wizard Of Wor, Bubble Bobble-n (egyelőre a 64-et nyúzzák), nincs az a hiszti nálunk, mint sok ismerős gyereknél, hogy nyomja a telót, tabletet, függő.. azt se tudja a szülő, mit néz a gyerek YouTube-on.. De azért idén már mentünk volna több napra Fülére, szóval nincs minden veszve.. :))

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

Új hozzászólás Aktív témák