Új hozzászólás Aktív témák

  • ..az országban 2 éve 50 millió VGA kártya.

    melyikben? :)

    szerntem nagyon félreérted a nagyságrendeket.. nem tudom átlagos időszakban (amikor alacsonyan voltak az új kártyák árai) mekkora készletekkel rendelkeztek a kiskerek-nagykerek.. de amikor bányászásra 10-20-as darabszámban veszik a kártyákat, akkor ezek hamar elfogynak.. és mivel újat egy idő után már nem, vagy irreálisan drágán lehet kapni, ezért a régebbiek ára is felkúszik, mert ár/teljesítmény arányban kompenzálni fognak az eladók is az új árakhoz viszonyítva.
    (ha 2 éve vettem egy 1050ti-t 40k-ért, de ma 70 újonnan, akkor nyilván 50-ért hirdetem meg..)

    Mindig a crypto-k árfolyamának elszállásakor kerül felvásárlásra minden, eth bányászatra alkalmas kártya.. ilyenkor nem számít, hogy 2-3-5 éves, ha megfelel a paramétereknek (6-8gb ram, rx580 vagy 1060-nál újabb), mert "hamar visszatermeli az árát".

    emelett minden hardver ára emelkedett egy jó 10-20-30%-ot az elmúlt 1 évben nagyon sok különböző tényező miatt, de a VGA-kra minden bizonnyal a bányászás volt a legnagyobb hatással.

    [ Szerkesztve ]

    "... and I hope you have a great day!"

Új hozzászólás Aktív témák