Új hozzászólás Aktív témák

  • prolad

    őstag

    A gond ott van, hogy tavaly kb ilyenkor vettem egy 2060-at újan 95-ért. Lett volna valamivel olcsóbban is, de ITX házba a méret számított. Fogtam a fejem, hogy milyen hülye vagyok, de mindegy, nem akartam várni a 3xxx-es szériára. Erre tavasszal látom, hogy ugyanaz a kártya már 200 ezer. És nagy eséllyel azóta se olcsóbb.
    Emellé ment Ryzen 3600 60 körül, most meg 90. És akkor talán még épp az aktuális széria volt a 3xxx, most meg már az 5xxx is lassan cserélődni fog.

    Az meg pont mindegy mi volt 20-25 éve, az lenne a fejlődés lényege, hogy azonos áron legyen jobb teljesítmény és ne drágábban. A tavalyi árakra még azt mondom, hogy működött is, de ne kerüljön már egy 2018-as közép/felső közép kártya 200+ ezerbe.
    Vagy az az 1050 ti 100 ezerbe, amit 2017-ben is úgy kaptam meg 50-ért (a viszonylag drágább passzív verziót), hogy akkor is elképesztő árak voltak az egy évvel korábbi árakhoz képest. Vagy a szintén akkor 25-30 ért vett 1030 amit most egyes boltok 60-70-ért árulnak. És azóta kijött 2 generáció és úton van a 3.

    Ezzel szemben ott vannak az SSD-k, emlékszem 2015ben használtan 10 körül elment a 64 GBos Samsung, annyiért mostmár 240-250GB-ot kapsz, 1 tera is megáll 35 körül. Na ez lenne a normális.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák