Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz mepet #9 üzenetére

    "Ő nem lopott semmit. Vett valamit amiről később kiderült, hogy lopott."

    Értem amit mondani próbálsz, de mindketten tudjuk, hogy nem erről van szó. Ezeket az igen drága és ritka nehezen hozzáférhető szoftvereket jellemzően megbízásra törik fel, ezér is kerülnek sokszor 1000 dollár körüli árba a törések, ezen kívül a legtöbbször a töréshez használt hardverkulcsot is a megrendelő adja, mert ideiglenesen hozzáfér a kulcshoz. Szóval itt nem arról van szó, hogy átverik a kedves megrendelőt, ebben a láncban mindenki tudja, hogy miről is van szó, beleértve a vásárlót is, mivel nem ritkán az ő aktív közreműködése is kell a töréshez.

    Csak az a nem mindegy, hogy mi ennek a célja, erre próbáltam refelktálni az előző hozzászólásomban, szerintem ez határozza meg, hogy valóban bűnözésről van-e szó, vagy sem. Egyébként ezekhez főleg a terület sajátságai miatt nagyban hozzájárul, hogy a fejlesztőknek nem elég jó a szakmai csoportokkal a kapcsolatuk, nincs mód legális trialozásra, okulásra többek között pont a bonyolult hw kulcsos védelmek miatt. Róka fogta csuka.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • raper

    senior tag

    válasz mepet #9 üzenetére

    Ez nekem is szúrja a szemem, hogy ezen ország ügynökségei úgy intézkedhetnek más államok területén, ahogy nekik tetszik.

  • dajkopali

    addikt

    válasz mepet #23 üzenetére

    csak egyetlen dolog: az elmúlt évek nagy tanulsága, hogy az internet hozta nemzetközi kiberbűnözéssel szemben nem lehet fellépni nemzeti keretek között, csakis nemzetközi együttműködéssel - a magyar (német, román, lett, szudáni stb.) rendőrség önmagában tehetetlen ezzel szemben
    globális akciókra csak globális reakciók lehetnek válaszok
    hogy az amerikaiak? hát ezen lehet háborogni, de a világ még mindig vezető hatalmak által irányított, és ez így is marad, csak esetleg majd az USA helyett lesz más, vagyis érthető, de értelmetlen azon háborogni, hogy a világ befolyásos államai ezen a területen is érvényesítik pozíciójukat
    a kérdés nem az, hogy a hatalmi pozíció érvényesül-e, hanem az, hogy ki érvényesíti: Róma vagy Perzsia?
    a periféria, mint Magyarország, csak alany lehet, ágens soha, ennek belátása az ország sikerének kulcsa
    a nagyhatalmak között a kisebbek számára a nemzeti szuverenitás - bármilyen szempontból - a nagyhatalmak megegyezésén múlik, adják és visszavonják (ezen a helyzeten enyhíthet jelentősen egy föderációhoz, mint pl. az EU, tartozni)

    [ Szerkesztve ]

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

Új hozzászólás Aktív témák