Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz joysefke #74 üzenetére

    " Az hiszed ugyanígy gondolkodnál, ha csak egy kicsit máshol/máshogy nevelkedtél volna?"

    Ha belátod, hogy ez sokat jelent, akkor azt is illene belátnod, hogy védendő érték a széleskörű tájékozódás lehetősége. Ami ugye sok helyen nincs, és nem is kívánatos. Másként fogalmazva: a mainstream szerintem jobb felénk, mint mondjuk Kínában. Ha Szerinted nem, szíved joga! Illetve nálunk az is vita tárgyát képezi és képezheti, mi mennyire elfogadható vélemény. Tényleg annyira nehéz belátni, hogy ez jobb verzió, mint a kínai, ahol a nagyvezír bölcs sorai szolgálnak iránymutatásul -megfejelve az állami elnyomás sokféle eszközével?! Bár, lehet, egyeseknek tényleg ez a kényelmesebb, ideálisabb.

    "Társadalmi szinten a politikai vezetésnek első sorban a saját polgárai felé van felelőssége"

    Nem mindegy, hogy milyen típusú és tartalmú az a felelősség. Van, aki beéri 16 óra munkával, meg némi étellel, van, aki szerint meg a felelősségnek ki kell terjednie mondjuk a véleménynyilvánítás szabadságára is. Egyébként ez egy nagyon fontos kérdés, és mert érdekel, el fogom olvasni a jelenlegi kínai vezír vélhetően magvas gondolatait is; szerencsére megtehetem, mert jogom van külföldi politikusok, véleményformálók írásait olvasni, és az olvasottakról akár társaságban vitatkozni.

    "Fent ülsz az erkölcsi magas lovon..."

    Dehogy, tényleg nem! Egyszerűen a saját érdekemet nézem, aminek része a jövőképem érdeke is. Szimplán félek és tartok a kínai rendszertől, és zavar, hogy egyre inkább megállíthatatlannak látom a befolyásukat, terjeszkedésüket. Olyan jövőt szeretnék elősegíteni, amiben szerintem jó élni -a KKP pedig ilyet láthatóan nem kínál nekem.

    Szerinted 50 év múlva követheti bárki a svájci modellt, ha mondjuk a kínai vezetés ledominálja az usákokat, de úgy rendesen? :U

    [ Szerkesztve ]

  • Depression

    veterán

    válasz joysefke #74 üzenetére

    Csak tudnám, hogy mit szívsz... Azért remélem tudod, hogy ott ezért is halálbüntetés jár. ;]
    Még azt sem tudom elképzelni, hogy ezért a posztért plusz pontot kapsz náluk, hisz nem érhetnéd el ezt az oldalt sem. Vagy most a jólétedben lettél ilyen okos, mint a laposföldhívők, oltásellenesek, vegánok? Tudsz te bármit Kínáról azon kívül, bogy ott készül a huawei telefon, meg az iphone?
    30 éve, hogy megszűnt itthon a kommunizmus, amikor lelőttek, ha át akartál szökni. Az NDK-ban nőttem fel, ahol meg volt szabva, hogy hány deka húst vehettél, gyümölcsöt egy évben egyszer kaptál, az osztály legjobb tanulójaként is megtiltották, hogy angolt tanuljak, mert külföldi vagyok, és nyugodt lehetek, hogy rólam is van valahol egy szép vastag akta.
    A mai megfigyelési rendszerekkel nyugodt lehetsz, hogy nem lett volna rendszerváltás, és ilyen posztot sem tudnál olvasni.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

Új hozzászólás Aktív témák