Új hozzászólás Aktív témák

  • Fecow

    aktív tag

    válasz bambano #31 üzenetére

    Nézd, megkérnélek, hogy próbálj meg érdemben reagálni a felvetéseimre, állításaimra különben, ahogy megjósoltam értelmetlen a vitánk. Elbeszélsz mellettem, végig csak a magadét szajkózod, érvektől függetlenül.

    1. Te továbbra is arról beszélsz, hogy az amcsi cloud európai törvényt sért, én nem.

    2. Attól, hogy van profitja rajta, és te is eltudod (mondjuk kérdés, hogy milyen minőségben, ha egyáltalán) végezni nem jelenti azt, hogy általában drágább, és ezen az se változtat , ha kiválasztasz egy általad ismert, létrehozott rendszert majd annak funkcióit, mutatóit (bár szerintem itt kennéd el először a dolgokat) összehasonlítod egy általad kiválasztott mai cloud rendszerrel. Ha ez igaz lenne mindenki mindent magának csinálna, de ez nem így van, hanem inkább specializálódtak az emberek, már jó pár 10000 évvel ezelőtt is . Ha ezt nem érted, akkor sajnos...

    3. Azért mert volt már rá példa, hogy lerohadt egy cloud rendszer, és azért mert van ISP költség és rendelkezésre állás is, nem jelenti azt, hogy a házi barkács rendszer jobb, hisz az is lerohad és oda egyéb költségek vannak (terem bérleti díj, energia fogyasztás, nagyobb kiesési idő stb. stb.), amik fajlagosan nagyobbak mint a cloudban. Ráadásul mint mondtam, ma már egy modern vállalatnak szinte elengedhetetlen követelménye a távközlés.

    4. Erre méltatlan lenne még reagálnom is.

    5. Nagy magyar vidéki 2012-es valóságnak nincs keresni valója a "cloud eleve drágább" vitában, másik emelet másik szoba, "egyéni szoc probléma" felirattal az ajtón, ott tessék kopogtatni. Ja, a számadataidat alátámasztásául kérnék valami tanulmányt, statisztikát ami csak úgy nagyjából alátámasztja, egyébként semmilyen alapban nem állapodtunk meg (illetve nem is tudok univerzálisan elfogadottról), semmilyen minimális küszöbben ami szükséges "a cloudhoz" (márha létezik ilyen). A viszonyítási alap nélküli százalékokkal dobálózás ide való.

    6. Továbbra is gumi értékekkel, mértékekkel dobálózol, az hogy a cloud (szerintem, és ha jól értem szerinted is), csak a jobban lefedett területekről érhető el nem jelenti azt, hogy nincs is meg ez a tömeg a gazdaságos működéshez. Ennek kiderítéséhez a 5.-ben leírt minimumokban és a jobban lefedett területek definíciójában kéne megállapodnunk.

    Légyszíves ne próbáld meg megmondani, hogy mi ellen vagyok, ugyanis én végig ugyanazt állítom.Én általánosságokról beszélek, míg te egyedi, szélsőséges, sokszor valótlan, és hibás példákon, állításokon keresztül akarod bebizonyítani, hogy már eleve rossz a dolog.

    Ha nem tudod ezeket az érveket érdemben megfontolni, nem tudsz ezekre érdemben reagálni felesleges fárasztanod magad ugyanis, nem fogok rá reagálni. Bár lehet neked nem a közös álláspont megtalálása a célod, hanem csak a veszekedés, felülkerekedés, de ebben az esetben csak egy az interneten terjengő "szólás" jut eszembe az internetes viták "győzteséről" szól, amit most nem írnék le tapintatossági okokból.

    [ Szerkesztve ]

    Nyergeld meg a nagyot

Új hozzászólás Aktív témák