2018. december 19., szerda

Gyorskeresés

(#1) Pug

Pug
(PH! kedvence)

Múlt szemeszterben egyik kedves oktatónk a háló.komm. szakirányról szervezett nekünk az egyik szeminárium keretein belül egy "gyárlátogatást" amit Mátyás tartott, elméletileg a "kis" masinát néztük volna meg (csak sajnos még csúszott a project), mondjuk így is érdekes volt első kézből hallani róla :K . Aztán kicsit kiment a fejemből a dolog, néztem is egy 3 hete, hogy mi a fene a TO mellett beszerelt 2db Ignis méretű légkondi, kellett vagy egy cigi+kv-nyi idő mire leesett, hogy a hűtés "radiátorait" szerelik be :DDD

[ Módosította: dajkopali ]

(#2) Apone33

Apone33
(PH! addikt)

Milyen boldogok lehetnek, hogy van egy új szuperszámítógépük, ez lehet hogy olyan élmény nekik, mint nekem az amikor veszek egy új vga-t. :B

Play Hard!!!

(#3) csucsbicep válasza Pug (#1) üzenetére

csucsbicep
(PH! nagyúr)

Azokra először én is furcsán néztem. :)

(#4) WonderCSabo

WonderCSabo
(PH! félisten)

Jó lett, köszi az interjút. A kis szótár is hasznos ötlet, én nem értettem volna meg egyáltalán nélküle miket mond a fickó.

- Tommy was weak. Tommy was stupid. Tommy is dead. - I'd drink to that.

(#5) CPT.Pirk

CPT.Pirk
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Hogyan kell elképzelni egy ilyen szupergép használatát? Milyen jellegű programot érdemes rá írni? Egyáltalán milyen operációs rendszer kezeli le ezt a komoly HW-t?

Nem volt alkalmam még ilyet látni...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6) Vicoo válasza CPT.Pirk (#5) üzenetére

Vicoo
(senior tag)

Épp ezen gondolkoztam én is! El nem tudom képzelni hogy hogy működik a dolog. Leül a teremben egy 17" monitor elé bill+egér, és a monitor mögött ott a terem méretű szerver, mindezt fülvédőben? Aztán beloggol és GUIn keresztül elindítja a Részecskeszimuláció 2011-et?

(#7) buherton válasza CPT.Pirk (#5) üzenetére

buherton
(őstag)

Amit jól lehet párhuzamosítani. Nagyon fontos a program szemcsézettsége is. Hisz ezek UTP-n vannak összekapcsolva, ami ugye nem túl gyors, mint pl. egy processzor-memória kapcsolathoz képest. Vagyis olyan programot érdemes futtatni ami párhuzamos, és kis szemcsézettségű. Nagyon nagy hányadában Linux fut ilyen clustereken, kisebb részén Winfos.

(#6) Vicoo: Majd hogy nem. Ugye ez a programozói gárdától függ mennyire user barát, vagyis hogy mennyire tudja egy számítógéphez nem úgy értő tudós használni.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, eben - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#8) Duree

Duree
(PH! kedvence)

A vesszöparipám továbbra is az ár,tehát ezért kíváncsi lennék arra,hogy mennyibe kerül egy ilyen villámtréfa,és vajon meddig korszerű?

Notebook javítás alaplap szinten, csatlakozók , chipset , smd csere. Kijelző és káva javítás, csere

(#9) Inv1sus

Inv1sus
(PH! addikt)

Már csak egy jó videókártya kell. ;]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10) Erasmus válasza buherton (#7) üzenetére

Erasmus
(őstag)

ahogy az interjúból kiderül, ez nem cluster, hanem egy ccnuma szuperszámítógép, az interconnect sem utp, hanem egy irányban 7,5 GB/s sávszélességű numalink

(#11) Termigáßor válasza Inv1sus (#9) üzenetére

Termigáßor
(fanatikus tag)

Egy? :F Több mint 1000 cpu-hoz? Szerintem cpu-nként 4 nv tesla kéne bele. Ezt rákötni egy videofalra és mehet a gém :DDD

shield(gun) only...

(#12) ΞΔGLΞ válasza Termigáßor (#11) üzenetére

ΞΔGLΞ
(PH! nagyúr)

Van pár ismerősöm ott és itt lakok 400 méterre, talán megnézhetem ezt a monstrumot.

(#13) hcl

hcl
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Hm, mire nem jó ugye, ha az ember ért a Linuxhoz, ilyen jó állást lehet vele kapni :) (és hát ugye jópár számtech/infó szakon, ugye, Pollack, csak Winnyóz van).

Mátyáséknak meg gratula, hogy összejött :)

Egyébként a Pollackon is volt egy-két teremnyi gép, ami vmelyik országos cluster része volt egy időben, bár ez persze nem tekinthető zzupperszámítógépnek :)

@#8 Duree : Az árát szte el sem lehet képzelni :) Viszont sokáig korszerű marad, itt nincs olyan erőltetett piaci "fejlesztés", mint az asztali gépeknél. Az asztali, főleg gamer szegmensben elég erős szempont, hogy csak azért hoznak ki új cuccokat, hogy a userek vegyenek újabbet.

[ Szerkesztve ]

Veszek _hibás_ LCD monitort,fényképezőgépet, objektívet, routert ---- Mutogatni való hater díszpinty

(#14) tome.jr

tome.jr
(PH! addikt)

Azt lehet tudni milyen videókártya került a gépbe?

(#15) nightmare13 válasza Duree (#8) üzenetére

nightmare13
(senior tag)

Duree

Legjobb tudomásom szerint maguk a gépek egyenként 300-400 millió forintba kerülnek, de szerintem nem kell attól félni, hogy nem hozza vissza az árát :) Innovációs ereje jelentős lehet véleményem szerint...
Azt, hogy meddig korszerű: hát igazából a szuperszámítógépek nem haladnak olyan gyorsan, mint az asztali gépek esetében, hiszen ezek jóval komplexebb kialakítások.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#16) hcl válasza nightmare13 (#15) üzenetére

hcl
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Vagyishogy ez nem úgy hozza vissza az árát... De valahol mindenképp megtérül :)

Bár belegondolva, egy 300 ezres gamer PC meg nem hoz vissza általában semmit.

Veszek _hibás_ LCD monitort,fényképezőgépet, objektívet, routert ---- Mutogatni való hater díszpinty

(#17) katona.t

katona.t
(tag)

"IBM iDataPlex, mely 14 teraflopsos teljesítményével egész a múlt hétig, (...) a leggyorsabbnak számított."

És az OMSZ vadul kutatja Bacsis elérhetőségét...

(#18) kisza25

kisza25
(PH! félisten)

nekem ez tök fura, hogy egy ilyen gép kb. ~20 tera flops számolási teljesítményt tud és ezeknél is fontos a párhuzamosíthatóság,
szóval ami nekem fura, hogy egy mai modern VGA pl. AMD HD 6990 számolási teljesítménye
6.0 Tera Flops Single Precision
1.5 Tera Flops Double Precision
tehát 3-4 kártya összekötésével CF-ben már meg is van 18-24 Tera Flops szuperszámítógép (fél millából) és akkor az még csak egy gép összekötünk 3-4-et aztán 1,5-2millából meg is vónánk, nem 1,5milliárdból :U
persze ezekre teljesen más programokat kéne írni, de elvileg winfos alol futna a dolog opencl-ben, ha irdatlan nagy baromságot írtam akkor bocsi :B

[ Szerkesztve ]

"Legnagyobb cél pedig, itt, e földi létben, Ember lenni mindég, minden körülményben."(A.J.)

(#19) Blaise válasza kisza25 (#18) üzenetére

Blaise
(PH! kedvence)

Sokan csodaszerként tekintenek a GPU-kra, de azért azt tudni, kell hogy csak komoly vektor-alapú számításoknál tudnak gyorsak lenni. :)

Eladó garis GTX1080 VGA: https://bit.ly/2OuEaCj

(#20) saja

saja
(kvázi-tag)

Hmm, Blendert is raktak rá? Akkor elvileg nagyon gyorsan, nagyon szép animációkat lehet vele renderelni. Persze ahhoz jól is kell elkészíteni a modelleket, környezetet.

keep calm and code erlang

(#21) hcl válasza saja (#20) üzenetére

hcl
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Hehe, a PTE következő projektje az animációs filmgyártás lesz, a MK és a TTK gondozásában :D

@ Kisza25 : Ha ilyen egyszerű lenne, akkor már ilyeneket kötögetnének össze numa-val :)

[ Szerkesztve ]

(#22) alamuszi

alamuszi
(őstag)

Jól néz ki a masina. Vajon milyen rendszer fut rajta, Unix, vagy Linux? Esetleg Windows Server 2008 Enetrprise, vagy Datacenter.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#23) hcl válasza alamuszi (#22) üzenetére

hcl
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Szerepel a cikkben, hogy SuSE Entreprise 11 :)

(#24) alamuszi válasza hcl (#23) üzenetére

alamuszi
(őstag)

Akkor wlnéztem valamit, vagy kimaradt, csak átfutottam. Köszönöm. Egyre több helyen fut SLES.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#25) Geller72

Geller72
(PH! kedvence)

"nemcsak", "nem csak":

-Amennyiben a teljes kötőszói formát használjuk, mindig egybeírandó: “nemcsak én, hanem Laci is”. Ha azonban önmagában áll, annak ellenére, hogy kiegészíthető a teljes kötőszói formával, a különírás a szabályos. Például: “nem csak nekünk”. Tehát, ha úgy írtad volna, hogy: "nem csak a kutatóké, hanem a tanulóké is", akkor helyes lenne, így azonban nem az. :R.

MJX Bugs 6 Drón FPV kamerával újan, dobozában eladó. Érd: PM

(#26) dajkopali válasza Geller72 (#25) üzenetére

dajkopali
(HÁZIGAZDA)

ez igaz, de én inkább ezzel értek egyet, hamarosan csak egy alakja lesz: [link]

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#27) Geller72 válasza dajkopali (#26) üzenetére

Geller72
(PH! kedvence)

Az Index cikkírója is az említett linken a következőt fogalmazta meg: "Ha a nemcsak-os mondatban jön még egy ..., hanem ... is vagy egy ..., de ... is, akkor írják a nemcsak-ot egybe." De a PH-s cikkben ilyen nincs. Lehet, hogy én vagyok túl érzékeny. És nincs nálam "bélás" sem. ;). :R

MJX Bugs 6 Drón FPV kamerával újan, dobozában eladó. Érd: PM

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.