Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz shortcutme #519 üzenetére

    Azért az első grafikonhoz tegyük hozzá azt is, hogy Kínában a lakosság kisebb része él városban, mint nálunk (2018-as adat 60% és 70%, 2000-es adat: 35% és 65%, forrás: [link]. Utóbbi adat jelentősége hogy nem mindegy hogy valaki gyerekkora óta légszennyezett környezetben él, vagy csak pár éve, már felnőttként került oda). Légszennyezés nagyrészt városokhoz köthető, tehát ha kb. a 100.000 főre jutó halálozási arány ugyanannyi, de a városban lakók aránya alacsonyabb, akkor az azt jelenti, hogy Kínában a városban lakók légszennyezettségből eredő halálozási aránya jelentősen magasabb, mint nálunk. És ugye a problémás város egy akkora metropolisz ami magyar viszonylatban egyszerűen elképzelhetetlen (mint ha az egész ország egy városban lakna).

    Szóval ebből a statisztikából nem egyértelmű, de a fentiek miatt én továbbra is azt gondolom, hogy a légszennyezettség és az ebből következő gyengébb tüdő (ami nem feltétlen okoz panaszokat önmagában) szerepet játszik abban, hogy ennyire sok a haláleset ott.

    A másik ok szerintem a vírus koncentrációja. Máshol pár elszigetelt eset van, aki megfertőződik az jó eséllyel kevés más fertőzött emberekkel fog találkozni. Ellenben ott drasztikusan magasabb a fertőzöttek aránya, így jó eséllyel nem elég, hogy a már meglévő vírusokkal meg kell küzdenie a fertőzöttek szervezetének, jó eséllyel újra is fertőződik.

Új hozzászólás Aktív témák