Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Szerintem részben már elkezdődött egy-egy mellékcsapáson a telefonok következő evolúciója. Azt is le kell szögezni, hogy amit ma okostelefonnak tartunk az már nem telefon, hanem egy személyi számítógép, ami rengeteg funkciója mellett még telefonálásra is alkalmas. Ezek nem telefonok. PDA-k, személyi asszisztensek, "mikroszámítógépek". Ezeknek az evolúciós irány főcsapása teljesen egy irányba tart. A méretét addig növelik, ameddig eléri azt az állapotot, amikor még hordozhatónak tartják, kisebb kényelmetlenség mellett, de már majdnem ideális azokra a funkciókra, amikre főként használják...ami nem a telefonálás. Ma egy okostelefont a nagy többség alig használja telefonálásra. Ha mindenféle jellegű kommunikációs módot egy kalap alá veszünk, talán még akkor sem mondható el, hogy főként kommunikációra használjuk. Ezek "PC"-k, és arra használjuk, amire a többi számítógépet. Szerintem 7-8 inches méretben fog tetőzni pár éven belül az "okostelefonok" mérete, még akkor is ha nem akarjuk. Eközben ha le nem is válik róla a klasszikus telefon funkció, de szerintem jelennek majd meg olyan készülékek, amik átveszik azt. Az okosórák személyében ez a folyamat már el is indult. Az okosórák lassan átveszik majd az okostelefonok funkcióit. Persze főleg azokat, amik a nagy tepsi okostelefonok miatt már kényelmetlenné váltak...mint pl. a telefonálás. Szerintem a jövőben lesz egy kommunikátor a csuklón és vezeték nélküli headsettel összekötve és lesz egy kis tablet mint személyi számítógép. Ha a google-glass szerű megoldások felnőnek a feladathoz, akkor azokból is lehet valami komolyabb.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák