Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buherton

    őstag

    Véleményem szerint ebben a formában a KATA-t be sem kellett volna vezetni. Ez nem egyenlő azzal, hogy nem kellene lennie egy hasonló elvekre épülő konstrukcióra, ami társadalmi szinten igazságosabb (vagyis többet adózik). Ez már az elején is bicska nyitogató volt, szemben azokkal, akik nem trükköztek.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz dabadab #15 üzenetére

    Igen, nekik szólt eredetileg, de a trükközők hada is megjelent ezzel együtt és így nem tudnék őszintén szolidaritást kifejezni. Családból is vannak sztorik... Főleg, hogy egy rokon könyvelő. Mesélt cifra sztorikat.

    Azért az valahol vicces, hogy a KATA-ért kiállnak a hídra és szolidaritásért kiáltanak, addig mondjuk a tanárokkal szemben teljes közöny ül az emberekben. Az EU-nak kell szólni, hogy ugyan emeljék már meg a bért.

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz dabadab #23 üzenetére

    Azért vegyük ketté a dolgot. A KATA-t már eleve elhibázottnak gondoltam ebben a formában, így nem bánom, hogy beszántják. Emellett semmilyen szolidaritást nem érzek.

    Az hogy ilyen gyorsan, meg sunyin, meg szakmaiatlanul vezetnek be dolgokat, meg változtatnak meg, azzal szolidaritást érzek. Főleg azért is, mert a demokrácia egyik alappillére a kiszámíthatóság. És ugye ez már évek óta nincs. A másik halálom az a visszamenőleges hatályú törvények.

    Azt támogattam volna, hogy a családosok ne kapjanak csak úgy ingyen pénzt év elején. Bár mi is kaptunk, de abszolút nem éreztem sem jogosnak, sem igazságosnak.

    Támogatnám a vagyonadót is, mind értékpapírra, mind lakásra. Mindamellett, hogy ez engem is érzékenyen érintene. A TBSZ-t is már régen be kellett volna szántani.

    Sőt, szerintem én várom legjobban a dugódíjat Budapesten, mert élhetetlen belváros. Biztos, hogy ez engem is érintene.

    Sőt, szolidaritást érzek a nővérek és más egészségügyben dolgozók felé is, akik nem részesültek béremelésből.

    A tanárok esetén nem hallottam, hogy Margit hidat foglaltak volna el. :U

    MOD: igen, értem azt is, hogy nem álltak ki egységesen, de ennek nem kellene mentségnek lennie a többiek felé.

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz azbest #34 üzenetére

    Nem azzal van a problémám, hogy a fodrász, sminkes, ételfutár, stb. kapott egy egyszerű konstrukciót, amiben adózhat. A problémám az, hogy elég sokan kimaxolták, mint IT-s, orvos, mérnök stb., akik nyugodtan adózhattak volna többet, mint kerekítési hiba. A hőn áhított nagybetűs Nyugaton bizony progresszív adózás van. Ez a KATA-val semmilyen formában sem valósult meg. Azt pedig aligha hiszem, hogy Nyugaton éves szinten sok millió forint után ilyen nevetséges adót kelljen fizetni.

    Úgy gondolom, hogy mind veled, mind dabadab-al alapjaiban egyetértünk.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz dabadab #42 üzenetére

    Az internetadó bedobása működöt, amikor éppen kitiltották a NAV vezéreket az USA-ból és egyéb nyalánkságok. Persze erre van akarat a kormány részéről.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz nihill #141 üzenetére

    A lakástakarékot azért szántották be, mert ott óriásit nyerészkedtek a pénztárak.

    Hogy őszinte legyek, az egészségpénztár is efelé menetel. Elég komoly elvonások vannak egyes EP-knél. :(

    Éééés bármilyen meglepő, de a MANYUP mögött is bizony ott volt az, hogy szemtelenül megdrágult, ami miatt az államnak már nem érte meg.

    A nyugdíjbiztosítás állami támogatását is igazán beszánthatnák. Ezzel sok embernek tennének szívességet.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz Rolly #191 üzenetére

    A sztori nagyon egyszerű. Az állami támogatással - ami ebben a formában bakfitty - behívnak egy rakat pénzt, amire kb. a semmit fizetik ki - mert hogy ők teszik el a nagy pénzt - és a végén kiszúrják a szemed egy bár olcsó de kicsi hitellel.

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Új hozzászólás Aktív témák