Új hozzászólás Aktív témák

  • enginev3.0

    félisten

    Ajajjj, egy új rendszer, akkor lesz csak lételeme ha ingyen osztják a hírességeknek

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    "negyven fős csapatot irányítva – melynek tagjait az Apple-től és a Google-től toborozták össze" - miaszösz, vadkapitalistáéknál romlottak a munkakörülmények?

    Új platform (OS), új gép egy telített piacon? Esélytelen. 15éve, amikor a butatelefonok elkezdtek okosodni és mindenki rá volt cuppanva a témára, akkor lehetett indítan valamit, de most gigászok állóháborúja van. Amúgy pl a WP is egy jól összerakott, stabil rendszer lenne, prémium nokia telókkal, mégse tud teret nyerni. Itt szimplán a tömeghatás érvényesül, x millió készülék felett fejleszt rá a közösség akármit, ráadásképp a kicsiknél az apróbb hibákat is keményen, nagy ívben elkerüléssel bünteti a vásárló.

    Kb olyan ez, mint amikor egy kis linux disztró próbál felkapaszkodni. Viszont az ingyen teszi, ezek meg valszleg vastag pénzeket kérnek a bétatesztért.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • atike

    nagyúr

    Nagyon jó lesz egy újabb rendszer.... :DDD

    Mondjuk van olyan terület amire ellenben nagyon is ráérne az egységesítés - IoT, okosotthonok, miegymás...

  • -Skylake-

    addikt

    válasz t72killer #2 üzenetére

    Az ugye azert megvan neked, hogy volt egyszer egy Nokia ? Tudom, tudom, most jon majd a "de akkor meg nem volt telitett a paic stbstb", de ugye azert te sem fogadnal ra mondjuk az eletedben, hogy az android es az iOS az emberiseg tortenelmenek utolso mobil platformja ? Viszont ha valoban ezt gondolod, akkor nagyon sulyosan nem erted a szamitastechnikat es ugy altalanossagban a komplett IT/Telekom szegmenst. Ebbol a szempontbol a vilag halalosan egyszeruen mukodik : megnezem, hogy egy termek hasznalatakor mit kapok es mirol kell lemondanom, majd valasztok. Ez ennyi. Amikor te iOS-t veszel akkor azt mondod, hogy neked ebben a kepletben nagyobb plusz a biztonsag/stabilitas mintsem a vegtelensegig alakithato rendszer, igy nem droidot veszel. Aki a kernelig akar nyulkalni, annak termeszetesen az a plusz amikor egy rendszer ezt tamogatja, o droidot valaszt es lemond a stabilitasnak arrol a szintjerol, amit mondjuk az iOS tud. A linux sem azert nem terjed el a desktop piacon, mert szar, azert nem terjed mert a felhasznalok DONTO tobbsege nem fog lemondani a windows/mac altal nyujtott kenyelemrol, mert a plusz amit a linux cserebe ad, neki egyszeruen nem egy pozitiv hozadek. A winphone ugyan ezert nem terjed, a rendszer maga nem ad akkora pluszt a konkurens platfornokhoz kepest amiert az ATLAGFELHASZNALO hajlando mondjuk az alkalmazaskinalatrol lemondani. Konkluzio : pontosan addig fog tartani az android (jelenlegi formajaban) es az iOS (jelenlegi formajaban) ameg valaki elo nem all egy olyan rendszerrel, ahol egy ATLAGFELHASZNALO szamara is olyan pluszt tud nyujtani a tobbi oshez kepest, amiert az emberek majd lemondanak olyan dolgokrol, amiben a konkurens paltformok jobbak, mint amilyen az uj lesz. Ez nem atomfizika. Ezert nem ertettem soha az ilyen android-ios vitakat, a ket rendszer alapjaiban kulonbozik, hogy lehetne mar eldonteni egy randompistinek, hogy melyik a jobb ? Az emberek nem kepesek felfogni, hogy a sajat igenyeiken tul letezik meg masok igenye is. En magamnak droidot veszek evek ota, asszonynak meg iphone veszek evek ota. Amire nekem kell a telefon, arra a droid nagysagrendekkel jobb valasztas, amire asszonynak kell arra meg az iOS a nagysagrendekkel jobb valasztas. Ez nem nehez, ezt meg akar az 5 eves unokaocsem is felfogna, de valahogy megis mikor feljovok ide telefonos forumokba, felnott emberek kepesek vitatkozni olyan dolgokban, amiben konkretan egyikuknek sincs igaza.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • Just486

    senior tag

    válasz t72killer #2 üzenetére

    Az iPhone megjelenésekor is többen ezt mondták, hogy egy telített piacra próbál betörni, rádásul béna, gagyi, halálra ítélt módszerekkel, bla bla.. aztán látjuk mi lett. Ezzel nem azt mondom, hogy ennek a pletykált telefonnak sok esélye lenne valami nagyot alkotni, de az érvelésed logikája teljesen hibás.

    That unconquered country we call the future.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz -Skylake- #4 üzenetére

    Nem, nyilván nem ezek lesznek az utolsó platformok, de ha valaki ennyire egyértelműen a mostaniakból akar felépíteni valamit, az 100%, hogy abból nem lesz a "nagy utódrendszer". Mivel a két aktuális csapatból csábítottak, egyértelmű, hogy ezek a kétpólusú múltjukból fognak táplálkozni, sehol egy symbianos, wp-s emberke... Egy igazi, piachódító utódhoz új koncepció kell.

    Mindezek mellett a mobilteló önmagában már nem nagy szám. Kit érdekel ma már, hogy pl egy mikrosütőn milyen szoftver fut? A mobilok is eljutnak erre a szintre. Az apple-store-ok előtt sátorozókból ítélve még nem járunk itt, de ahogy a dotkom lufi is kidurrant, az alma - és vele a samsung, stb 600+$-os "prémium telók" kora is le fog járni. Ez egy használati tárgy adott célokra (kommunikáció, navigáció, office) - ezeket a jelenlegi eszközök tudják, nem látom be, hogy egy bizonyos fejlettségi szint után miért is költsön 3évente 5-600€/$-t a felhasználó egy telefonra. Viszont ha nem költ, az elég alaposan megvágja a fejlesztők bevételeit, a kicsiknek már nemigen jut morzsa - hacsak fel nem találják a teleportálós telefont...

    #5: majd az idő eldönti. Az apple mögött már akkor is állt egy fanatikus vásárlóréteg, így volt egy bázisuk a piacra lépéshez. +anno elég komoly hátszelet kaptak az amcsi oktatási intézményektől (szifon-only appok). Azt az álláspontom továbbra is tartom, hogy az okosteló ma már egy hajszárító/mikrosütő/fúrógép szintű használati eszköz, ami még a Marinéninek is van. 2007-ben, a szifon debütálásakor hány Marinéninek/Pistabácsinak volt okostelója?

    #7: x... Geek-ként még nekem "butatelóm" volt + elég sok vastagabb pénztárcájú+geek havernak detto. Anno luxusnak számított egy olyan mobilnet-kapcsolat, amin nem akadozott az email-olvasás és hasonló alapfeladatok. Ma hova lehetne továbblépni? Onlány streameljem az otthoni gépről a Krízis 25-öt? Minek?

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • atike

    nagyúr

    válasz Just486 #5 üzenetére

    Már hogy milyen piac volt telítve az iPhone megjelenésekor...? :F

  • -Skylake-

    addikt

    válasz t72killer #6 üzenetére

    1 : abszolut nem egyertelmu sem a cikkbol, sem altalanossagban, hogy itt most pusztan ket meglevo rendszer osszemosasa, vagy egy meglevo rendszer finomitasa a cel.
    2: abszolut nem egyertelmu az sem, hogy azert mert olyan emberek fejlesztik, akik reszt vettek a jelenleg elerheto paltformok epiteseben is, attol ez nem lehet teljesen mas. Ugyan ugy megvan az esely ra, hogy valami gyokeresen mast alkossanak, mint arra hogy ez nem tortenik meg. Ponthogy jo szerintem, hogy a csapat tetemes resze (mert nyilvan nem minden ember 1-1 ig) olyan fejlesztokbol all akik megtudtak alkotni azokat a paltformokat amik az elmult 10 evet meghataroztak, mert ha akkor raereztek, hogy mire van szukseg, akkor raerezhetnek most is.

    "Mindezek mellett a mobilteló önmagában már nem nagy szám. Kit érdekel ma már, hogy pl egy mikrosütőn milyen szoftver fut? A mobilok is eljutnak erre a szintre. Az apple-store-ok előtt sátorozókból ítélve még nem járunk itt, de ahogy a dotkom lufi is kidurrant, az alma - és vele a samsung, stb 600+$-os "prémium telók" kora is le fog járni. Ez egy használati tárgy adott célokra (kommunikáció, navigáció, office) - ezeket a jelenlegi eszközök tudják, nem látom be, hogy egy bizonyos fejlettségi szint után miért is költsön 3évente 5-600€/$-t a felhasználó egy telefonra. Viszont ha nem költ, az elég alaposan megvágja a fejlesztők bevételeit, a kicsiknek már nemigen jut morzsa - hacsak fel nem találják a teleportálós telefont..."

    Ezzel meg ugy-ahogy egyetertek, csak azt nem ertem hogy jon ide. Az arrol meg annyit, hogy pontosan annyiba kerul amennyiert piaca van. Ez, hogy majd jol bedol mer az emberek nem fognak ilyen draga keszuleket venni, ez bocsi de netto faszsag, eleg csak megnezned barmilyen mas piacot. Ez olyan mintha azt mondanad, hogy osszedolnek az autogyartok is, mert nem fognak az emberek orokke 20 millioert autot venni. Annyiszor es annyi helyen igazolta mar be az elet, hogy a gazdasag nem ugy mukodik ahogy most felvazoltad, hogy ha ket hetig irnam akkor sem ernek a vegere. Arrol pedig nem is beszelve, hogy pont a mobilkommunikacios piac az egyik legjobban fejlodo piac az elmult evekben es itt nem arra celzok, hogy mennyit adnak el (mert egyre kevesebbet) hanem arra, hogy milyen borzaszto sebesseggel fejlodik a lehetseges felhasznalasi terulet. Pl ha te elmesz es veszel egy barmilyen felsokategorias keszuleket, azzal vettel mar egy igenjo kompakt fenykepezot is. Annyit fejlodott az elmult 10 evben a telefonokban a kamera, hogy a kompkat fenykepezok piacat gyakorlatilag megolte. Ilyen es ehez hasonlo felhasznalasbol pedig rengeteget lehetne emliteni, mint pl a zenehallgatas, maga a kommunikacio (instant message, voip- ezek ugye mind ingyen) , lassan komolyabb grafika mint egy handheld konzol stb stb. Rengeteg termeket egymagaban kepes kivaltani egy ilyen keszulek es ahogy telik az ido, ez egyre tobb szempontbol igaz. Igy en abszolut nem erzem azt, hogy tulzas lenne akar a 700USD, akar az evrol evre magasabb ar, ugyanis maga a keszulek is "egyre tobb mindent" fogal magaba. En tavaly elott, mikor megvettem a volt Note 4-emet, akkor ertem el mobiltelefonnal arra a szintre, hogy kepesek vagyok rajta elvegezni azt a munkamat, amibol eletvitelszeruen elek. Nyilvan nem olyan minosegben, mint asztali gepen, de kepes vagyok es ahogy telik az ido es ahogy minden tekintetben fejlodik a keszulek, ez egyre inkabb lesz igaz. Ha az itt lehozott par hetes hirben amiben talagtasok vannak arrol, hogy az S8 kap egy desktop modot beigazolodik, akkor gyakorlatilag en elerek oda hogy a telefonom lenyegeben kivaltotta az asztali gepem, mert bar nemtudok rajta rengeteg dolgot elvegezni amit szoktam, onmagaban arra, hogy megkeressem a penzem mar elegendo.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • #79335424

    törölt tag

    válasz -Skylake- #4 üzenetére

    Maximálisan egyetértek. Az IOS -ről rögtön, az első ismerkedésnél tudtam, hogy nem az én világom. Az Android hiányosságai, és egyre zártabbá válása a használat közben derült ki. A Win -t nem akartam kipróbálni, de egy kötelező, céges teló kapcsán kénytelen vagyok ismerkedni vele. A Firefox bukása borítékolható volt, az Ubuntu elsikkadása viszont csalódásként ért. Még elvagyok az Androiddal, de nyitott vagyok egy új rendszer megismerésére, elfogadására.

  • strogov

    senior tag

    válasz atike #7 üzenetére

    "Már hogy milyen piac volt telítve az iPhone megjelenésekor...?"

    Akkor úgy látszott telített mind a telefonos, mind az okostelefonos piac. Tucatnyi szereplő ontotta magából a telefonokat élükön a Nokia-val. Egyértelműnek tűnt, hogy tőlük várjuk az újdonságokat. Ráadásul a communicator sorozat nagyon jó gépekből állt.
    Nagy különbség az akkori és a mostani helyzet között egyrészt, hogy az akkori rendszer(eknek) egyértelműen látszott több eltűnni nem akaró hiányossága a pl. a "pálcika", másrészt ami (szerintem) az iphone-t kiemelte a mezőnyből az app store. Ez utóbbi csak linux-ban létezett repository formában, telefonoknál, de win desktop-on sem merült fel a használata.
    A mostani helyzetben nem látok olyan hiányosságot a telefonomban amire menthetetlenül szükségem lenne és ne lehet egy-egy appal megoldani ... hacsak nem lesz az új telefon egy instant munkaállomás amin excel babráláson túl is végezhetem a munkám. Mert egyelőre ez egy kiegészítő és mint ilyen lassan 50k alatti kategória is túllövi a szükséges szintet. Csak azért vettem iphone se-t mert kicsi és jó. Mint eszköz nagyon messze túl van az okostelefonnal szemben támasztott igényeimen (és azt hiszem ezzel nem lógok ki a sorból).

  • macskea

    őstag

    válasz enginev3.0 #1 üzenetére

    Gondolom arra gondoltál, hogy létjogosultsága.

    ''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

  • BoC1ka

    senior tag

    válasz t72killer #6 üzenetére

    Mondjuk pont a legjobb koncepció mindkét táborból hozni embereket akik dolgoztak a jelenlegi szoftvereken. Ők tudják a legjobban a lehetőségeket és a korlátokat...

    YNWA

  • -Skylake-

    addikt

    válasz t72killer #6 üzenetére

    "Ma hova lehetne továbblépni? Onlány streameljem az otthoni gépről a Krízis 25-öt? Minek?"

    Errol beszeltem pont a #4 vege fele, hogy az emberek (es neharagudj de most Te se) nem tudjak belatni, hogy mas emberek mas igenyeket tamasztanak. Nekem pl abban tudna tovabbfejlodni, hogy miutan rakotottem egy szem usb c-vel a monitoromra, utana atvalt a kepernyo egy desktop modra, az appokkal egyutt. Ez szamomra igenis hatalmas tovabbfejlodes. Es hogy minek ? Azert, mert ezaltal tobbe nem kell asztaligepet, laptopot vennem. Megszabadulok egy masik elavulo termektol, megsporolok tobb 10ezer forintnyi aramfogyasztast stb stb stb. Rengeteg szempontbol lenne fejlodes mar azis, ha lehetne Crysis 25ot streamelni, ugyanis ha azt lehet, akkor kb barmit lehet. A vilag nem er veget sem ott ahol NEKED veget er, sem a Crysis 25-nel.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • TomMusic

    őstag

    Na, ennek is agyára ment a pénz. :K
    Persze simán lehet hogy megalkot egy tényleg jó cuccot, ami pl. közös alapot adhat az okos eszközöknek, de egyelőre nagyobbnak tűnik a szele..

    Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz -Skylake- #8 üzenetére

    1/2. -> meglátjuk. Mindenesetre elég egyértelmű a szakiválogatás... Nem néztem névsort, nem tudom mennyire sikerült kihalászniuk a legfontosabb konstruktőröket - tartok tőle, hogy rájuk azért "vigyáz" a guglialma.

    "Ezzel meg ugy-ahogy egyetertek, csak azt nem ertem hogy jon ide." - úgy, hogy az áttöréshez pénz kell. Sok. Az meg akkor lesz, amikor a Marinéni eldobja a jelenlegi kütyüjét és hajlandó lesz az újdonságért 3havi nyugdíját kicsengetni.

    A note4-es választásod teljesen megértem, énis ~4év sgs2-zés után beruháztam egy s7e-be. Mindent tud, amit egy ilyen eszköztől elvárok. Mindent. A desktop mód még érdekes lenne megfelelő dokkolóeszközzel, de ez szimplán egy kisebb szoftver-update, illetve appok kérdése, nincs szükség semmilyen forradalomra.

    "en abszolut nem erzem azt, hogy tulzas lenne akar a 700USD, akar az evrol evre magasabb ar, ugyanis maga a keszulek is "egyre tobb mindent" fogal magaba. " - ez úgy pár éve szimplán erősebb és erősebb SoC-t jelent, semmi mást. Itt viszont ugyanúgy, ahogy PC-s CPU fronton falba fogunk szaladni, amit a szilícium állít nekünk. "Igenjó kompakt fényképezőm" meg van, sony rx100iv - 5x akkora szenzorfelülettel, mint amekkorával az s7e/szifon7 dolgozik, képminőségben mind2 mobillal felmossa a padlót. Mivel 1"-os szenzort +minőségi, fényerős optikát értelmes kinézetű mobilba sose fogsz belepaszírozni, ill a kvantumhatásfokot se nagyon fogod 100% fölé tornázni, ez a szegmens a fotóra-videóra igényesebb usereknek megmarad. Persze, Marinéni 1/2.3"-os szappantartóját kukázhatjuk.

    "Ez olyan mintha azt mondanad, hogy osszedolnek az autogyartok is, mert nem fognak az emberek orokke 20 millioert autot venni." - 20millás autót státusszimbólumnak veszi a vásárló. Egy mobilteló max a tinédzsereknél státusszimbólum.

    Komolyabb grafika - azért itt is azt látjuk, hogy szépen lassan elkezdett emelkedni a SoC-k fogyasztása/melegedése, hiába a csilivili, lassan <10nm-es gyártástechnológiák. Az s7e-mben 2x akkora akksi eteti a rendszert, mint az sgs2-ben, és spéci, vapor-chamber hűtést szerkesztett bele a samu. Eléggé izzadtságszagúvá kezd válni a dolog...

    Munka - outlook-word-excel-powerpoint tökéletesen megy a mostani SoC-ken. App kérdése az egész, és megfelelő appot bizony inkább egy 20+% piaci részesedéssel már rendelkező OS-re fognak írni, mint a tucatnyi startup valamelyikére.

    #10: jó, de kinek volt anno csoda-noikája? Egyetemi évfolyamomból (~100fő) jó, ha 2-3 embernél láttam ilyesmit. Nézz most körül a 20-25éves korosztályban.

    #13 (+#16): Ok, te pl kiváltanád a laptopot/asztali gépet - megcsinálták, tessék. Semmi szükség nem volt hozzá új OS írására, százfős cég alapítására, stb, egy app az egész, ami jelenleg rootjogot igényel.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • strogov

    senior tag

    válasz -Skylake- #13 üzenetére

    "Nekem pl abban tudna tovabbfejlodni, hogy miutan rakotottem egy szem usb c-vel a monitoromra, utana atvalt a kepernyo egy desktop modra, az appokkal egyutt."

    Mint írtam nekem is ez egy most is látható fejlődés lenne, de ... ha ez valóban tömeg igény lenne akkor a google holnap kiadhatna egy chromebook os-es telefon-t, és meg van oldva. De láthatóan ez nem tömeg igény, ezért nem erőlködnek. Illetve az MS próbálkozik, de nagyon erőtlenül egyelőre.

  • fordfairlane

    veterán

    Egyáltalán nem világos, mi lenne az üzleti modelljük. Így első, ennyire kevés infó alapján nem tűnik túlságosan átgondoltnak ez az egész.

    x gon' give it to ya

  • -Skylake-

    addikt

    válasz t72killer #15 üzenetére

    "Ezzel meg ugy-ahogy egyetertek, csak azt nem ertem hogy jon ide." - úgy, hogy az áttöréshez pénz kell. Sok. Az meg akkor lesz, amikor a Marinéni eldobja a jelenlegi kütyüjét és hajlandó lesz az újdonságért 3havi nyugdíját kicsengetni."

    Pontosan ugy ugy kicsengetheti az uj platformra, mint a regire. Ahogy te is emlitetted, ezek hasznalti targyak, megveszed -> hasznalod -> kidobod. A joleti tarsadalmakban egy 700USD/EUR aru eszkoz megvasarlasa nem jelent sem 3havi nyugdijat, sem 3havi munkat. Daniaban ~~ 4500 forint netto korul van a minimal oraber, egy atlagos penztaros - takarito - pincer - futar nagysagrendileg kerekitve 1millio forintot visz haza, a diplomas atlagfizetes nagyjabol 35-37 ezer korona korul van, ami mai arfolyamon surolja a masfel millio forintot. Persze az elet dragabb kint, de nem annyiszor dragabb mint amennyivel magasabb a fizetes. Ha leszamolod, ott egy iphone ara kozelitoleg 33-35 munkaora, ami legyen 1 heti munka. Ne magyarorszagbol induljunk ki, nem abbol indul ki a gyarto sem.

    "A note4-es választásod teljesen megértem, énis ~4év sgs2-zés után beruháztam egy s7e-be. Mindent tud, amit egy ilyen eszköztől elvárok. Mindent. A desktop mód még érdekes lenne megfelelő dokkolóeszközzel, de ez szimplán egy kisebb szoftver-update, illetve appok kérdése, nincs szükség semmilyen forradalomra."

    Szinten zenesz (s7e). Forradalomra a cikkben targyalt fejlesztok sem torekednek, csak szemleletvaltasra. Arra viszont igenis szukseg van, ugyanis a telefon mara kinotte azt a funkciojat, hogy csak hordozhato.

    "Igenjó kompakt fényképezőm" meg van, sony rx100iv - 5x akkora szenzorfelülettel, mint amekkorával az s7e/szifon7 dolgozik, képminőségben mind2 mobillal felmossa a padlót."

    Igen, nekem 5D MKIII van es az is jobb, de ez megint vakvagany ugyanis nem ezekrol a keszulekrol beszelunk. Az rx100mk4 nagyon nem az a kategoria, hogy legyen otthon valami a fiokba lekapni a szulinapi tortat, eddig sem a randompisitjulcsi vette ezt a kompkatot es azutan sem ok fogjak. Amirol te beszelsz az egy mas kategoria es ARBAN is, ugyanis egy MK4 msrp dragabb onmagaban, mint egy i7 vagy egy s7e. Te nem azert vetted a sonyt, hogy elloj 3 szelfit naponta instagramra.

    ""Ez olyan mintha azt mondanad, hogy osszedolnek az autogyartok is, mert nem fognak az emberek orokke 20 millioert autot venni." - 20millás autót státusszimbólumnak veszi a vásárló. Egy mobilteló max a tinédzsereknél státusszimbólum."

    Egyreszt ez nem feltetlen igaz, egy rendesen megrakott passat/cc , egy e-passat vagy e-golf lazan surolja a 15-17milliot es azert valljuk be, nagyon nem statuszszimbolum egy passat, az egy egyszeruen csak jo ar-ertek aranyu auto. Tovabba az, hogy valami statuszszimbolum az egyaltalan nem vetiti elore, hogy el fog tunni a piacrol, ugyanis nagyon nagyon magas a kereslet az ilyen termekekre, legyen az it eszkoz, kocsi, ruha, vagy barmi.

    "Komolyabb grafika - azért itt is azt látjuk, hogy szépen lassan elkezdett emelkedni a SoC-k fogyasztása/melegedése, hiába a csilivili, lassan <10nm-es gyártástechnológiák. Az s7e-mben 2x akkora akksi eteti a rendszert, mint az sgs2-ben, és spéci, vapor-chamber hűtést szerkesztett bele a samu. Eléggé izzadtságszagúvá kezd válni a dolog..."

    En pedig azt latom, hogy van egy s7e-m ami gyakorlatilag mindenben erezhetoen jobb, mint amilyen a note4 volt, de emellett nemhogy gyorsabban merul, hanem egyenesen tovabb birja (pedig az aksi alig 8%-al nagyobb csak) illetve nemhogy jobban melegedne, hanem kevesbe melegszik mint anno a note4.

    "Munka - outlook-word-excel-powerpoint tökéletesen megy a mostani SoC-ken. App kérdése az egész, és megfelelő appot bizony inkább egy 20+% piaci részesedéssel már rendelkező OS-re fognak írni, mint a tucatnyi startup valamelyikére."

    A word-outlook-pp az nem munka. Ez jobb esetben egy elegnedhetetlen, vagy inkabb fontos resze a munkanak, nagyon ritka az hogy valaki kimondottan ugy vegzi a munkajat, hogy ezekbe irkal (persze nyilvan sok sok ilyen van, arra celzok csak, hogy ezeket enis, szuleim is, parom is, barataim is hasznaljak, de a munkajuk erteke nem ezekben a szoftverekbem teremtodik meg, egyszeruen csak szuksegesek) ezeken kivul azert meg eleg szerteagazo az, hogy hogy vegzed a munkad. Programot pedig nem csak oda fognak irni, amit sokan hasznalnak, hanem oda is ahol annak ertelme van. Ugyanis hiaba irsz meg te egy desktop szintu PS-t az s7e-re, mert nem jo hozza a felulet, nem kalibralhato a panel es nem is kenyelmes a panel merete, nem hasznalhatsz hozza digitalis tablat stbstb, egyszoval nem kebyelmes. Ha jon egy platform, amin ez majd kenyelmesen megvalosithato lesz, akkor megis valositjak, ugyanis akinek ezek szuksegesek a munkajanak elvegzesehez, azoknak letrojon egy uj platform az igenyeik kielegitesere.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz strogov #16 üzenetére

    "Mint írtam nekem is ez egy most is látható fejlődés lenne, de ... ha ez valóban tömeg igény lenne akkor a google holnap kiadhatna egy chromebook os-es telefon-t, és meg van oldva."

    Szerintem viszonylag eleg bizonyitek az igeny megletere, hogy a chrome os augusztustol nativan rendelkezik play store-al. :) A chrome os jelenleg egy abszolut nem mobilra optimalizalt es fejlesztett os, az android pedig abszolut nem desktopra optimalizalt es fejlesztett os. Ezert nem ad ki a gugli holnap egy chrome mobilt.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • cami][us

    senior tag

    Dolgozott az Apple-nél is, meg a Danger OS fejlesztésében is részt vett. Android atyjának nevezni azért elég durva.

    [ Szerkesztve ]

  • dajkopali

    addikt

    válasz cami][us #20 üzenetére

    az Android korai fejlesztését valóban egy cégcsoport által támogatott fejlesztői csapat végezte el - bár ezekről az időkről elég nagy a titkolózás, érdemi információ alig van
    de azt ma már senki nem vonja kétségbe, hogy a team tagjaként Rubin kiemelkedő szerepet játszott ebben a fejlesztésben
    de akárhogy is: a felvásárlás után nyolc éven át ő irányította azt a munkát, melynek következtében a Google letarolta a piacot

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz -Skylake- #18 üzenetére

    A dán fizetés felét elviszi az adó, a maradékot pedig a némethez képest ~másfélx drágább árszínvonal. Nyilván népsége válogatja, de pl németből én leginkább extrém fillérb&szókat ismerek, havi xezer eurója van, de pl egy őslelet 17"-os laptoppal szaladgál.
    +Ahogy megfigyeltem, "ingyenszifon" meg "ingyengalaxycsúcs" csak agyrém előfizuk mellé jár általában. Ha a fogyasztó eléggé fillérb@&ó, akkor bizony 200EUR-t se fog rádobni, akkor se, ha 3000 maradt meg a havi fizujából (attól függetlenül, hogy kihasználatlan előfizura viszont elkölt feleslegesen havi 50EUR-t).

    Az rx100iv nálam ad-hoc kapdelő fotózásra (meg víz alá) van, strandon is ott lóg a nadrágszíjamon sokszor. Jogos, drága volt - de ha az ember igényel egy bizonyos szintet, akkor annak megkérik az árát.

    A passat Mo.-gon annyira drága és Mo.-gon státusszimbólum a daciák, renaultok, stb között. "Anyaországában" olcsóbb és nem státusszimbólum.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • cami][us

    senior tag

    válasz dajkopali #21 üzenetére

    Kellett valami ami az ios-el felveszi a kesztyűt és könnyű(nek tűnt) a licencelése, emellett testre szabható és a gyártók meg úszhatják a támogatás hiányát is.
    A Sharp-nál rohadtul nem ment olyan jól a szekér, hogy azt mondjam hogy ő lenne egy kulcsfigura. Ehhez kellettek a riválisok (MS, Nokia) bakiparádéja is és talán Eric Smith "kémkedése" sem ártott. Ezek után egy majom is sikerre vitte volna a droidot, egyszerűen mert kellett egy relatíve nyílt "szegény ember ios-e" az Apple riválisainak is. Mérnök és feltaláló, de semmi több.

    #22

    Azért vannak márkák amelyekkel egyszerűen gáz felvágni. A VW is ezek közé tartozik függetlenül a típustól. :U

    [ Szerkesztve ]

  • dajkopali

    addikt

    válasz cami][us #23 üzenetére

    nincs elég infóm, hogy cáfoljalak vagy megerősítselek
    de a Windows is = Bill Gates - holott annak történtéről sokkal többet tudunk ma már :)

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • Snoop-y

    veterán

    válasz t72killer #2 üzenetére

    Amúgy pl a WP is egy jól összerakott, stabil rendszer lenne, prémium nokia telókkal, mégse tud teret nyerni

    Ha nagymamamnak aramszedoje lenne akkor meg o lenne a 73-as trolibusz ;]

    Ezt a nokia dolgot mar reg lehuztak a vecen az idiota fejlesztesekkel. Gyakorlatilag munkara alkalmatlan keszulekek horror aron. Nezz be a wp topicba a HUP -on ;)

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

  • #79335424

    törölt tag

    válasz dajkopali #21 üzenetére

    Azért, mielőtt elneveznénk róla a Napot, nézzük meg, hogy mi is volt ez az általa elképzelt Android 2005 -ben! Az eredeti elképzelés, és kód nem érintőképernyős volt. Az első Androidos eszköz a Sooner volt. Ez az irány 2007 -ig tartotta magát. Akkor megjelent az iPhone, és az Android viharos gyorsasággal érintőképernyős lett. Arra persze már nem volt idő, hogy alapjaitól, megfelelően újraírják. Csak arra, hogy átkókányolják.

    t72killer:
    Nekem is régi álmom egy ilyen monitoros üzemmódra is alkalmas teló. Már az S2 -n is próbálkoztam vele, de a 800x480 nagyon karcsú volt hozzá. Mire a felbontás, és a többi hardverelem elérte a használható szintet, addigra megszűntették az MHL támogatást, és a Sony is abbahagyta a külön HDMI portos vonalat. Pedig, még az USB-C -nél is lenne lehetőség a HDMI kimenetre. A Chromecast, és az egyéb wireless módszerek jók egy médiaátvitelhez, de tartós, asztali módú OS használatra alkalmatlanok. Aránytalanul terhelik a hardvert, és az adatkommunikációt, a késésekről nem is beszélve. Remélem, lesz még vezetékes képátvitelre alkalmas teló. Most a Motokban bízom. Ezeken sztem adott a lehetőség. Megfelelő interfész, nyílt API -k, és megvásárolható fejlesztő eszköz. Projektort tartalmazó kiegészítő már van hozzá, tehát a rendszerkép kimenet kinyerhető az interfészről. Remélem, lesz hozzá HDMI portos kiegészítő is. OS oldalról nem látom az ügyet akkora problémának. Évek óta használok Androidot asztali környezetben. Most éppen MM alapú RemixOS -t, amin natívan működik a többablakos mód. Tudomásom szerint ezt a Nougat alapból támogatja, tehát alkalmas lehet az asztali üzemmódra. Nyilván nem fog kiváltani egy CAD, vagy videószerkesztő munkaállomást, de egy átlagfelhasználó elvárásainak sztem meg tudna felelni.

    [ Szerkesztve ]

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #79335424 #26 üzenetére

    Jön az USB-c, illetve tudtommal már most az ac-s wifin is át lehet tolni a HDMI jelet, vezeték nélkül pl chromecast-on.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • #79335424

    törölt tag

    válasz t72killer #27 üzenetére

    Hogy érted azt, hogy "jön az USB-C"? A szabvány adott, az USB-C portos telók is már itt vannak, mint ahogy az adapter is. "Csak" a támogatás hiányzik a telókból. Legalábbis abból a kettőből, amiknél utánanéztem (SGS7, Moto Z Play).

    A Chromecast 2 től adott az AC -s átvitel. De, tudomásom szerint, AC átvitelre alkalmas Acces Pointot sem a Chromecast, sem az Androidos telók nem tudnak létrehozni. Vagyis, az AC átvitelhez, egy arra képes router is kell, amihez mindkét eszköz csatlakozik. A Wifis átvitel hatékonyságára maga a Google adta meg a választ azzal, hogy már a Chromecast 2 idejében kreáltak egy olyan tápot, amin keresztül a Chromecast vezetékkel is csatlakoztatható. A régebbi típusokhoz ez opcionálisan vásárolható, a Chromecast Ultra -hoz viszont már alapból ilyet adnak. Két dolgot nem sikerült kiderítenem róla. Milyen sávszélességre képes az adapter (10/100, vagy Gigabit)? Lehetséges -e közvetlen ethernet kapcsolat egy Chromecast, és más, ethernetet támogató Androidos eszköz között? Tabletek szoktak tudni ilyet, de úgy rémlik, hogy az Android szakmai topikban olvastam, hogy az SGS7 hálózati menüjében is szerepel az ETH opció.

    [ Szerkesztve ]

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #79335424 #28 üzenetére

    ""Csak" a támogatás hiányzik a telókból. Legalábbis abból a kettőből, amiknél utánanéztem (SGS7"
    sgs7(e)-ben nincs USB-c. A chromecast dolognak nem néztem nagyon részletesen utána, csak ennyit találtam.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • #79335424

    törölt tag

    válasz t72killer #29 üzenetére

    Idézet a linkedből:
    "Connect both the TV and the S7 to the same Wi-Fi network."
    De, azt nem részletezi, hogy milyen legyen az a hálózat. Az AC -s átvitel csak akkor lehetséges, ha a hálózat minden eleme támogatja. Tehát, ha a routered nem AC -s, akkor bukta. Persze, az S7 -en is lehet AP -t létesíteni, amihez csatlakozna a Chromecast, de én még nem találkoztam olyan Androidos eszközzel, ami hotspot -ként ne csak 2,4GHz -et tudna. Márpedig 5GHz -es háló nélkül nuku AC -s átvitel. Nem mintha az valami csoda dolog lenne. AC -s a telóm, és a routerem is, és az a tapasztalatom, hogy egy vezetékes kapcsolat ezerszer többet ér. Úgy tűnik, hogy a Google szerint is. De, tegyük fel, hogy létrejön az AC -s kapcsolat! Minden további adatátvitel ront rajta. Tehát, ha közben netezek a telón, akkor az is. Az meg pláne, ha közben valaki még Wifin felcsatlakozik a routerre. Ezért lenne érdemes kipróbálni a két eszköz közötti közvetlen, Ethernet átvitelt.

    [ Szerkesztve ]

  • joey04

    titán

    Felesleges próbálkozás.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • #54625216

    törölt tag

    Ez a project nem arról szól, hogy fejlesztenek egy új telefon OS-t és hardvert, aztán meghódítják vele a piacokat.
    Ez arról szól, hogy előállnak néhány forradalmi funkcióval és utána eladják az egészet céget annak, aki többet ad érte, aki aztán szépen átemeli a megoldást a saját platformjába.
    Vagy licenszelik az újdonságokat a platform meg megmarad demónak.
    Az egész sikere tehát nem azon múlik, hogy hány darabot fognak eladni az új telefonból, hanem hogy mekkora hype-ot tudnak gerjeszteni körülötte.

Új hozzászólás Aktív témák