Új hozzászólás Aktív témák

  • Snoop-y

    veterán

    válasz #73495296 #49 üzenetére

    Hat en nem mo-n elek. Nalunk az utolso kukasnak is ilyen telefonjai vannak. Pedig igazabol itt sem engedhetik meg maguknak es eltehetnek az arat nyaralasra hobbira whatever-re de konnyebb sirni meg mast hibaztatni.
    Ugyanez mo-n is megvan mikor meg ott eltem emlekszem mindenki villogott a 7110-es nokiaval csak eppen hivni nem tudott vele mert feltoltokartyas szutyokra futotta csak meg 15 mp-es hivasokra :D

    90-es evekben nekem is Nike-m volt de nem apu adta ra a penzt hanem nyaron dolgoztam ,hogy megvehessem. Mondjuk akkor meg csak 15K volt egy AirMax. Amire emlekszel az a 2000 utani idoszak.

    [ Szerkesztve ]

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

  • Somatom

    veterán

    válasz #73495296 #48 üzenetére

    Egyszer májusban végigmotoroztunk a Grossglöckneren. Három méteres hófalak között vezetett az út, a tökünk is befagyott. Jött a köd, az orrunkig sem láttunk, csak az volt a fura, hogy keresztben is vonalak vannak az úton. Később, egy képeslapból kiderült, hogy az vmi gleccser kilátójának a túristabusz-parkolója volt. Persze, semmit sem láttunk. De, kit érdekel? Így is együtt voltunk, kaland, élmény volt és ez a lényeg, nem a kilátó.
    A Mont Blanc -nál augusztusban szakadt a hó. De, nem a kilátás maradt meg, hanem az, hogy tán életünk legdrágább sörével koccintottunk, aminek semmi értelme sem volt, mert vacogtunk és nyelni sem tudtunk, úgy kapkodtuk a levegőt. Ezek a lényegesek egy utazásban, de ezeket nem adhatja vissza egy insta poszt. Ezért hülyeség ez a posztolósdi.

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz #73495296 #42 üzenetére

    Igen, akkor minden jó volt, most meg minden szar.

    ezt írtam volna?

  • #73495296

    törölt tag

    válasz Snoop-y #51 üzenetére

    Nem a 2000 utáni időszakról beszélek, hanem a 90-es évek végéről. A 15 ezer is nagyon sok volt akkor, de ha új modellként vette, volt drágábban is.

    Rongyrázas mindig volt éy mindig lesz is, szerintem sokaknak fogalma nincs mit tud a telefonjuk, amit csinálnak vele, arra egy 20 ezres is elég lenne.

  • #73495296

    törölt tag

    válasz arnyekxxx #53 üzenetére

    Úgy allítottad szembe. Szerintem az a múltat megszépítetted ebben az összevetésben. Szerintem ma sokkal több turista megy a saját feje után csak kevésbé lathatóak, mint az insta harcosok.

  • #73495296

    törölt tag

    válasz Somatom #52 üzenetére

    Szerintem meg ezek is (sok hasonlót mesélhetnék), de az is nagy élmény, ha jó idő van, és jó kilátás, csak máshogy, persze azt sem adja vissza semmilyen insta poszt, de ettől még a vágyat felkeltheti, és annak van tudat alatti hatása, ezt meg ugye vannak akik kutatják.

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz #73495296 #55 üzenetére

    Nézd, ha azt akarta volna mondani a költő akkor azt mondta volna. Légyszíves azzal vitázz amit leirtam ne azzal amit te költessz hozzá. Előre is köszönöm.

  • Penge_4

    veterán

    válasz nubreed #31 üzenetére

    Pedig megvolt, a különbség valóban a globalizálódásban rejlik. És pontosan ez az, ami a szorongást okozza. Illetve maga az algoritmus, ami az ember pofájába tolja a FB sokmilliárd felhasználójából azokat a feltűnési viszketegségben szenvedőket, akik képesek Providentből is nyaralni.

    Ugyanis te nem ezt látod. Te csak a sikereket látod ömlesztve és töményen. Mint mikor a szörpöt iszod hígítás nélkül.

    És még kontraszt sincs. Illetve nem látod, csak nagyon közeli ismerősöknél, akik nagyon közel engednek magukhoz. Ott látsz bele igazán, hogy

    - A Béla azért engedheti meg magának, mert örökölt 2 ingatlant amiből az egyiket kiadja, így a teljes havi fizetését (ami ugyanannyi, mint neked) utazásra/szórakozásra költheti.

    - A Józsi azért engedheti meg magának, mert az apja mérnök, az anyja orvos és kb. mindenki diplomás a családban, így elvégzett egy villamosmérnökit és most havi 8 kilót keres. Mostani eszeddel te is tudod, hogy megtehetted volna (ahogy a tőzsdei grafikonokat nézegetve is utólag, hogy hol kellett volna venned/eladnod, de jelenleg örülsz neki, hogy téged legalább nem etettek pálinkás kenyérrel olyan családdal, amilyen neked volt... diploma? cöh... áldod az eget (pedig agnosztikus vagy), hogy legalább az érettségid meglett.

    - A Marcsi azért engedheti meg, mert összejött az Ádámmal, aki szoftvermérnök-agysebész-jogász.

    - A Julcsi azért, mert összejött a Dezsővel, aki KATA-s mindenes szakember és örül, hogy idén már talán belefér az alanyi adómentesség szűkös limitjébe.

    (hogy ne legyünk szexisták) - A Gizi pedig azért, mert durva ellenszélben is, dacolva az uralkodó patriarchális erőkkel, anélkül lediplomázott, hogy egyetlen professzorral is lefeküdt vagy akár csak randizott volna, emiatt neki 200%-ot kellett teljesítenie a kettesért, de kitartott és most saját erőből van 3 ingatlanja meg részvényei meg közel milliós fizetése, amiből még a diákhitelét is kifizette (amit azért vett fel, hogy ne a rosszlányokos diákmunkából éljen egyetem alatt).

    - A Jenő azért, mert nyakig el van adósodva, jelzálog a házon, személyi kölcsönök, lepukkant lakás, de ő mindent az utazásra költ.

    - A Feri pedig azért engedheti meg magának, mert egész életében egy hedonista tücsök utcazenész punk volt, aki már a válság idején is pár óra alatt képes volt egy közmunkásbért összetarhálni/összezenélni és egyedi sármjának köszönhetően sok helyen fogadták be őt ingyen, a férfiak forró teával/kávéval/sütivel, a lányok forró puncival kínálták.

    De ezek egyike sem mindenki számára járható út. Aki meg nem rendelkezik semmilyen háttérrel vagy olyan extra tehetséggel, amit pénzzé tud tenni, annak marad a gürcölés és örül neki, ha az adott albérletben kihúzza legalább 1-2 évig (és mellette az adott munkahelyen is), így fel tud halmozni egy kis megtakarítást és nem szeretné 1 év eredményét 2 hét alatt elégetni. Csakhogy ezek az emberek rejtőzködnek, illetve beleolvadnak a szürke tömegbe, nem hivalkodnak, így őket nem tolja a Facebook az emberek arcába. Ha szegénység kulcsszóra kell postokat adni az algoritmusnak, akkor is csak azokat a trógereket hozza ki, akiknek még hüvely-dohányra meg koccintósra sem telik a nyóc gyerek és 6 unoka mellett és a médiához fordulnak.

    És mivel ezzel a réteggel ugyancsak nem tud azonosulni a szerencsétlen, viszont anyagi helyzet (tehát kényszerkaszt) tekintetében hozzájuk áll közelebb, ezért csoda, hogy összezavarodnak még fejlettebb önismerettel rendelkezők is?

    Hiszen rohadtul nem mindegy, hogy mid van. A matek nem hazudik. Ha van egy 20 milliót érő, inflációkövető ingatlanod és garantált bérminimumod a Tescoban, akkor 20 000 000/130 000 = 153 hónapod (azaz 12 éved (vagyis mondjuk 18-tól 30-ig)), hogy a teljes havi fizetésedet elszórakozd. És ugyanott leszel, mint aki ezt az összeget hónapról-hónapra befekteti.

    És most akkor attól eltekintettük, hogy akinek van 20 milliós ingatlana, ott esélyesebb a mamahotel (minimális vagy 0 kiadás), mint ahol nincs és még albérletet is kell fizetni, így félre sem tudja tenni, hanem a főbérlőnek adja hónapról-hónapra ezt az összeget.

    És csodálkozunk, hogy az emberek pesszimisták és borúlátóak...

    Szóval mielőtt Taigetoszozunk, gondoljuk végig ezeket. Meg hogy az evolúció istenítése hova vezet.

    hint: Nem a legokosabb, legügyesebb, legerősebb marad életben, hanem amelyik a legjobban tud alkalmazkodni... Ergo: A csótány, szúnyog, házilégy, influenzavírus és egyéb kártevők még mindig mérföldekkel lekörözik az ember nevű egoista főemlőst ezen a téren... Az egyed túlélése pedig egyébként sem játszik különösebb szerepet egy faj túlélésében. Az egyed jóléte/kényelmi faktora pedig pláne nem... Szóval innen nézve ha megerőszakolok 100 lányt, akiből 30 terhes lesz, akiből 10 meg is szüli és 8 megéli a felnőttkort és tovább szaporodik, akkor 8x életképesebb vagyok, mint a diplomás agysebész, aki 30 évesen összejön a szintén 30 éves párjával, akivel lesz egyetlen utódjuk, vagy még annyi sem.

    Ennyit az evolúcióról...

Új hozzászólás Aktív témák