Hirdetés

• Tigerclaw

PH! nagyúr

Szerintem a rengeteg találmány jó része annak köszönhető, hogy valami konkrét problémára volt válasz, kézzelfogható haszonnal kecsegtetett (nem csak anyagi haszonnal) és a feltaláló emiatt meg tudta győzni a támogatóit, vagy a befektetőket, gyárosokat, hogy érdemes támogatni anyagilag a munkáját. Érdekes, hogy napjainkban rengeteg pénz jut ilyen projektek támogatására, mégis erősen lecsökkent a fejlődés.

Elolvastam, hogy mi az az 5 kutatási projekt, ami miatt az egész elindul és a legtöbb scifi filmbe való... teremtés mítosz, élet bölcsője, földönkívüli élet keresése, fekete lyukak, sötét anyag... Gyakorlatilag alig van benne olyan terület, aminek a következő évszázadokra hatása lehetne. Emellett már eddig is hihetetlen összegekből nagyon sok csillagászati projekt indult már el, rengeteg rádio, infra, röntgen, optikai teleszkóp van szerte a földön és az űrben, minek még egy játékszer a kutatóknak? Szeretem a csillagászatot, az űrutazást, de még a holdra se tudunk eljutni, se a marsra. Ha már van ennyi zsé, akkor költsék next gen hajtóművekre, vagy olyan űrsiklókra, amik olcsóbban képesek pályára állni, hogy beindulhasson a holdbázis projekt. Még a földről is alig tudunk valamit, amitől az életünk függ, a hold se érdekel minket, pedig elérhető lenne, de bezzeg milyen érdekes hogy az x millio fényévre található galaxisban mi történt x millio éve.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.