Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • d@vee

    őstag

    válasz zseko #12 üzenetére

    Nekem netflix 4K van előfizetve, 4-en fizetjük. Régóta megy, de utolsó adagot fizettem ki a héten. Több mint fél éve kb. havi 1-2 filmet nézek meg rajta. Legutóljára a Witcher 2. évadát néztem meg megjelenéskor, de azóta nem igazán találtam sorozatot sem ami érdekelne.
    Ellenben volt egy havi ingyenes HBO-m, ahol számomra szimpatikusabb a filmkínálat.
    Netflix ellen van, hogy hiába van fent sok klasszikus film, sehol sincs magyar szinkron, de találtam olyat ahol még felirat sincs. Tudok angolul de magyar vagyok, a régi filmeket szeretem az anyanyelvemen nézni, egyszerűen úgy szoktam meg őket. Angolul nézve teljesen idegenül hat.
    De mindegy is, teszek egy próbát a HBO-val, aztán kiderül.
    Szimpatikus még a Disney+ márcsak a Star Wars-os sorozataik miatt is, de ott meg aztán tényleg alig van még tartalom.

    [ Szerkesztve ]

    Ja

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz zseko #12 üzenetére

    Értelek-értelek, nálam pia-cigi-üdítő off, kávé az szolídan van, szemes, jóféle. Bár én elég "nomádban" tolom a konyhai dolgokat, akár étel, akár ital (szándékosan, amúgy nincs betegségem) és mióta így élek, sokkal jobb közérzetem, mindenem.. a főtt rizset megeszem magában, fél bögre egy ebéd, úúúh. :K + 1/8 pulykacici mellé, kész is. Persze változatosan étkezem, ez csak 1 példa volt, de simán tolok ilyen "egyszerűbb" kaját. Olcsóbb is, pláne most..

    Node, amíg a tartalmak 70%-a megvan a két nagy között, de egy szignifikáns 30% CSAK OTT, egynél található meg, addig tökmindegy, melyikről beszélünk, egyiket sem lehet mellőzni, ha az ember nagy mozis. Most az arányok lehet kicsit mások, de na.

    Ehelyett megegyezhetnének - és csak szoftverfejlesztés kérdése + üzleti modell - hogy saját platformon felkínálják a konkurrencia által készített dolgokat is, úgy, hogy csorgatnak oda is vissza, pl. Netflix adna le bevételt egy Game of Thrones után az HBO-nak, meg az HBO is mondjuk egy Narcos, Salvation, bármi egyéb után a Netflix-nek. Persze erre már valszeg ők is gondoltak és kiadta a matek egyiknek, hogy "rohadtul megérné nekünk" (nézettség alapján), másiknak meg hogy "nekünk rohadtul nem érné meg" , ilyenkor viszont kérdem én, hol a kisember ? :) Vagy azt mondják, leszarjuk a lóvét, én is adok Neked anyagot, Te is adsz nekem anyagot, .. de bilibe lóg a kezem.

    Ilyenkor hol a kisember ? Sehol. Fizesse elő mindet. :)

    Értelek, de a sztori így sem teljesen ideális számomra.
    Az alternatív opciókra előfizetést most nem is hozom.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Drenadar

    veterán

    válasz zseko #29 üzenetére

    sok mindennel egyetértek veled, de nálam a Tvn sokkal jobb lett a minőség mint a régi GOnál. Persze ez HDR 4k.

    szinkronoknál én nem értem hogy ha mindegyik szinkron joga ott van az HBOnál, akkor simán beleférne hogy a nyelv választónál ki lehetne választani melyik szinkront kérjük :) de gondolom ez azért ritka.

    az IMDB pontszámot én is hiányoltam de néha oda van írva kicsibe de mikor csak úgy böngészgetsz akkor nincs ott... vicc.

    szvsz HBOn is van alacsony színvonalú alkotás, pont mint netflixen, csak ott sokkal nagyobb a választék, de talán az arány az, ezért sokkal több is a gáz dolog.

    de hogy a HBO nem tud csinálni egy jó appot.... ? egy nagy értelmetlen katyvasz az egész...

  • Drenadar

    veterán

    válasz zseko #38 üzenetére

    de az oled tvn már megy minden gondolom ... :)
    én is szeretnék majd egy olyat :D

    most hétvégén én is gépen néztem hbot, és nekem nem tűnt fel annyira hogy nagyon rossz lenne a felbontás, de azt se tudom hogy böngészőnél hogy kell megnézni a felbontást bitrátát stb.

  • Drenadar

    veterán

    válasz zseko #46 üzenetére

    sokszor sokkal kényelmesebb a tv, kényelmesen ledögleni elé mint gép előtt székben ülve :)

    nekem a problémám hogy a szekrénybe nem nagyon fér el a nagy méretű tv, most asszem 43" -as van ami sztem elég nagy, de ha ól láttam mostmár lassan az 55"+ az alap.

  • Drenadar

    veterán

    válasz zseko #52 üzenetére

    én fotelből nem tudnék FPS játékokkal játszani, nekem kell a rendes asztal és egérnek a hely, de lehet te jól kialakítottad ezt :)

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz zseko #12 üzenetére

    Az is egy lehetőség, hogy azért nem fizetsz elő az összes szolgáltatónál, mert nem akarsz, minek? Sok filmet néztem, sok időt töltöttem játékkal tudom miről beszélek.
    Pszichológia szerint mindenkinek két énje van: emlékező és tapasztaló én. Mikor az egyetemen LAN partiztunk akkor a tapasztaló én dolgozott, mikor utána megbeszéltük, hogy kinek milyen one men armyja volt, az volt az emlékező én. Ma, illetve mindig amikor ezt felelevenítem és boldoggá tesz, azt az emlékező énnek köszönhetem. De mondhatnám a nyári szabi 2 hetét mikor 1 hétig rossz idő van, és utána 1 évig arra az 1 hétre emlékszel mikor jó idő volt, és milyen jó volt nyaralni, és már csak 3 hónap és újra ez lesz.
    Mikor filmet nézel, a tapasztaló éned dolgozik.
    Kevesen gondolnak bele, de az agy is változik. Ahogy a súlytalanságban a test leépíti az izmokat, mert nincs rá szükség, az agy is ugyanúgy építi le azokat a pályákat, amikre már nincs szükség. 10 évig nem biciklizel, és utána elvész az a rutin, és ugyanolyan esetlen leszel, mint az űrhajós, aki épp kiszáll az űrhajóból és nehezére esik minden lépés. Kell egy kis idő, míg visszaszerzed ugyanazt a magabiztos képességet.
    Régen, mielőtt utólag is meg lehetett volna nézni a filmeket, megtapasztaltuk, majd megbeszéltük, hogy milyen volt. Ha nem láttam a tegnapi X aktákat, akkor megkérdeztem, hogy mi volt benne, és elmesélték, és ugyanolyan jó volt. Ma meg nem akarok spoilerezni, úgyhogy csak annyit mondok, hogy nagyon jó volt, nézd meg. Kössz, rendesen visszavágja a megbeszélés örömét.
    Ha egész nap a TV előtt ülünk és daráljuk a filmeket, akkor a tapasztaló énnek nagyon jó, fejlődik is, boldogság meg minden, de az emlékező én, az épp leépül. Márpedig a fenti példában látszik, hogy a boldogság eredendően az emlékező éntől függ. A régi világ lenne a jó, mikor megnézzük a filmet, és másnap megbeszéljük.
    Ha folyamatosan a TV előtt tapasztalatokat gyűjtünk - eleve úgy van elkészítve, hogy odakössön, plusz volt prédaállatként folyamatosan figyeljük a környezetünket - míg nézzük, nem fogjuk feldolgozni, emlékezni rá. De másra sem jut idő. Ha viszont nem dolgozzuk fel a napunkat, érzéseinket, nem gondoljuk végig, hogy lehetne jobb, végtelenségig nem lehet eltemetni az érzéseket, napokat. Idővel megbosszulják magukat. Ha másként nem az idővel, amit nem rájuk fordítottunk. Utólag nagyon rossz érzés azt mondani, hogy mi a hobbid? Sorozatokat darálok. Az elmúlt 20 év minden mozifilmjét láttam. Színház? Ő évente egyszer.
    Ezért nem érzem azt, hogy olyan jó lenne előfizetni az összes szolgáltatónál, mert csak magamnak ártanák. Ha meg előfizetnék, akkor frusztrálna, hogy miért nem használom ki.

  • totron

    addikt

    válasz zseko #29 üzenetére

    Ez a 960x540, mint maximum, nem tudom hogy jött össze. Adaptív stream lévén van abban több is, csak együtt kell állniuk a feltételeknek. Nem védeni akarom, de nem az a max. felbontása. A felsoroltak a fejlesztés igénytelenségének problémái és agyrohasztók - gyanítom tv-s appra vonatkoznak a leírtak - de az egész csapnivalósága erős kijelentés. Több lehetőséged is van elérni az HBO-t, nem kell leragadni kizárólagossá tett appnál vagy platformnál. Itt bukik ki, hogy miről szól az előfizető számára: őt szolgálják ki a pénzéért a lehetetlenségbe hajlóan túltolt kulcsrakészséggel, ne adj isten a tartalom érdekli. Nyilván elvárható egy valamirevaló működés és külcsíny a kellemes böngészéshez, a nézendő kiválasztásához, de személy szerint én nem ezen a ponton akadnék el, ha egyszer van kedvemre való tartalom, főleg, ha csak ott elérhető. Nemmainstream-nonblockbuster tartalmak terén jó a Max, megkockáztatom, hogy a legjobb és akkor saját gyártású dokujait nem is említettem. Arányaiban a legtöbb, agyhalálon felülre pozicionált igényt az HBO elégíti ki. Netflixen is akad pár finom falat, de ár/érték arányban és a tengernyi szemét mellett inkább elfelejti az ember, ezen falatok egy része meg a virágboltból is lejön. Ezért kell emberi árat belőni és nem kiszúrni akarni az ember szemét szeméttel, bár ez a többségnek pont megfelel, mint látjuk.

    (#66) borg25, jókat írsz, tkp. ugyanerre gondoltam az epizódok közötti szünettartás alatt. Az emlékezés intézménye is tud csalókába átfordulni, ugyanis szépít. Aki menekülő típus, az meg ennek a szépítésnek teszi áldozatául saját magát igen könnyen. A kreatív/alkotó ént nyomja el a nem opcionális, kötelező kiszolgálás, ami egyben kiszolgáltatottság. Idő juthat mindenre, csak a prioritás mutat másfele, a köznyelv ezt meg az idővel magyarázza (ami persze oltári nagy bullshit, saját maga felé elsősorban, de a másokat való megtévesztés önigazolási céllal is ugyanúgy játszik). A bicikli nem jó példa, mert fél perc alatt újraaktiválod a tudást. A kérdés inkább az, hogy lesz-e igényed újra "biciklizni" valaha is. Egyik lufi követi a másikat, persze nem szabad látni a lufi mivoltukat, akkor nem perkálnál a légüres térért.

    [ Szerkesztve ]

  • zseko

    veterán

    válasz zseko #70 üzenetére

    Nah, a végébe is belekavarodtam :) Nem a felhozatalt, hanem a fejlesztést kritizáltam, szóval lehet hogy van lehetőség több módon is elérni, de azért nehogy már tévét keljen vennem egy normálisabb képminőségért, miközben a konkurenciáknál nézhető pc-n is FHD-ban.
    Nem igazán izgat a 4K, de a 720p az nem minőség. Ha letölteném is jobban járnék.
    Egyébként arányaiban sokkal több olyat találok Netflixen amit megnéznék és megnézek, mint ezen, igaz ez az ázsiai tartalom miatt is van így nálam. A Max-on alig találok valamit amit igazán meg akarnék nézni, engem nem nyűgöz le a kínálata. A dokukat szoktam nézni, azok némelyike valóban jó. De az ilyen GoT, Gyűrűk ura, Hobbit, Batman, stb. nekem meh, egyszer látni elég volt.
    Na meg hogy összevissza hol magyar, hol angol borítók vannak :)

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

  • Busterftw

    veterán

    válasz zseko #74 üzenetére

    Ha jol tudom az Edge alatt mennie kell a 4k Netflixnek, mert Microsofte a drm cucc.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz zseko #68 üzenetére

    Jaja, igazad van, nem írtad, hogy darálnád. Én indultam ki abból, hogy sok előfizetéshez férsz hozzá, és az tényleg nem ugyanaz.
    Viszont hoztad a cigis példát, és azért úgy fer, ha nem csak arról emlékezünk meg, hogy a káros cigire lehet x HUF-ot költeni havonta, hanem a túlzásba vitt film/sorozat nézés is lehet ugyanúgy káros, amire költünk. Csak nem a tüdődet vágja tacsra, ezért sokkal elnézőbbek vagyunk vele, mert csak a személyiségre hat. De ez se neked szól, hanem mindenkinek.

    #69 Narxis:
    Tudod, mint az egyszeri pap amulettje: Az a jó benne, hogy nem kell hinned, hogy működik, és mégis használ. Tartsd aminek akarod. Én azért egy tartalmat a benne található igazság, vagy hazugság alapján ítélnék meg, nem pedig ráfognék egy jelzőt, hogy new age bullsh*t és ezért nem kell foglalkoznom vele. Ha mérlegelés után annak tartom, akkor elmondom, hogy miért. Mert ha nem így lenne, akkor még azt hinnék, hogy csak tagadásban akarok élni. Ami nem baj, mert az is lehet egy erőforrás, hogy erőt gyűjtsek, míg nem tudok szembenézni a dolgokkal.

    #78 kilua :
    utorrent 2.2.1 Az volt a legjobb, kicsi, és nincs benne semmi, még reklám se :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák