Új hozzászólás Aktív témák

  • Gdi

    senior tag

    válasz Somatom #27 üzenetére

    Jog != Igazság. Mint ahogy azt mondani szokás.

    A génállomány gyengítése kártyát én inkább egyes öröklődő betegségek témakörében szoktam előhozni (mint mesterségesen továbbkényszerített defekt). Ettől függetlenül a további gondolatmeneteddel is egyetértek.

    De most pld Floridában az a 47(?) ember hol volt gyenge, hogy hagyta lelövetni magát? Nem fejlődött ki a jövőbelátás képességük, vagy a golyóálló bőrük? Vagy csak elmentek lazulni és sörözni meg koncertezni haverokkal?
    Ellenpéldának persze rá is kontrázhatnék a "You're fucked" AR-es zsarura, aki lelőtt egy berezelt állatbefogót, mert Cpt. Dreddbe ment át, és ő úgy vélte, hogy az most jó úgy...
    Bár nem is erre utaltam, mert ez -véleményem szerint- már tényleg egy olyan önbíráskodás, ami azért erősebben ki kellett volna verje a biztosítékot a triggerhippie amerikában is.

    Egy előző hsz-ben említett korrupt zsarus tényező is befolyásoltja, hogy egy bizonyos lépés valóban az igazságosság jegyében történik-e.
    Na szóval a jog nem feltétlen az igazságot hivatott szolgálni, ám mennyire etikus a jogot arra az időre eltakarni, a míg megtesz valaki egy olyan lépést, amivel életeket ment?

    [ Szerkesztve ]

    ''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

Új hozzászólás Aktív témák