Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz D.Va #7 üzenetére

    Ingoványos talaj nagyon a mit lehet és mit nem része. Amúgy a végén nem lett kamerázva semmi nálunk. Pont a nevezett dolgok miatt. Egyenlőre nincs lehetőségem az autókat máshogyan parkolni. A kamerának meg semmi értelmét nem látom, ha hivatalosan nem használhatom arra, amire esetleg jól jönne. Az udvart nem kamerázom be, mert esetemben értelmetlennek tartom. Utcára ( az autókra) nem nézhet.... Innentől meg szélbe szórt pénz lenne. Én azt gondolom, hogy adott esetben a közbiztonságot vagy értékvédelmet tekintve lehet hasznos eszköz. Az egyetlen dolog ami nem fér a fejembe a szabályozással kapcsolatban, pont az említett mobil téma miatt érthetetlen. Boldog- boldogtalan rögzíthet, fényképezhet. Ezeket akár posztolhatja is.
    Kamerát meg nem szerelhetek föl, mert hát ugye egy bűnözőnek is vannak személyiségi jogai.... Az meg azért lássuk be, hogy elég valószínűtlen, hogy ok nélkül egy biztonsági kamera felvételeit nézegetné bárki.
    A cikk témájában említett arcfelismerést és társait én sem támogatom. De magánemberként lehetőséget adni a saját szféránk és értékeink védelmében..... Azért annyira elvetemült ötletnek sem tartom.
    Hogy értsd: a telefonnal rögzített képeken sem hiszem, hogy nézegeti bárki, hogy vajon kik lehetnek még rajta. Ugyanúgy egy biztonsági kamera esetében sem fogja senki nézegetni, hogy vajon ki ment el az utcán a ház előtt. Persze, az aggályok érthetők. Ugyanakkor szerintem meg lehetne találni a módját- értelmes szabályozás keretein belül- ,hogy erre lehetőséget kapjon az ember gyereke. Az hogy ez milyen kritériumok mellett lehetne járható, azt nem tudom, mivel nem szakértek a témában.
    Csak egy érdekes sztori a nem büntetik részhez: Ferihegy, meló. Fénykép meló közben (szelfiről beszélünk). Kiposztolva. Nem telt bele 10 perc, hogy megjelenjen egy jól öltözött úriember, hogy két választás van: egy: fénykép azonnal leszed, kettő: ők törlik a profilt pillanatokon belül..... Szóval..... Tényleg vannak érdekes dolgok ezzel a fényképezősdivel.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák