Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    Majd pont az EU fogja meghatározni, hogy az említett amerikai magáncégek mit és hogyan csinálnak. Ezt ők sem gondolják komolyan szerintem. Annyit tudnak tenni, hogy leírják, hogy ez nem tisztességes üzleti viselkedés, oszt annyi... :U

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • niof

    addikt

    válasz Tapsi #9 üzenetére

    És mikor volt olyan utoljára, hogy valós versenyt láttál két ilyen gigacég között? A kicsiknek esélyük sincs, akármilyen törvényt is hoznak. Kisebb cégek közt van versengés, de ők meg ritkán kerülnek olyan helyzetbe, hogy a törvény elé citálják őket.

    #10 Sly
    Bírság? Ne viccelj már! Mellényzsebből röhögve kifizetik, aztán onnan folytatják, ahol abbahagyták. Max keresnek más utat a terjeszkedésre.

    #11 Kopi31415
    Meséld már el légyszi, hogy hogyan tiltanád ki az EU-ból a FB-ot, vagy akár a Google-t!

    Az a baj, hogy a törvény emberei túl későn ébredtek fel, mikor már ezek a cégek behálózták az egész világot, és túl nagyra nőtt a hatalmuk, az által, amit a userek adtak a kezükbe, nem a bürokraták. Azok addig rágták a sz@rt, hogy ide jutott ez az egész. Predesztinálható volt legalább 10 évvel ezelőtt, csak senki nem akarta elhinni...

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • niof

    addikt

    válasz #06658560 #29 üzenetére

    Mit értesz az alatt, hogy "kurva egyszerűen"? Törvényileg megtiltod, hogy az EU-ban szolgáltassanak, és lekapcsoltatod, vagy elérhetetlenné teszed a szolgáltatásaikat? Röhög a vakbelem. Tudod mi történne? Egy hét sem kéne, és a nép (meg esetleg a cégek is, akik mondjuk a kugli, meg az amazon felhőszolgáltatásait használják) elkezdené lámpavasra húzgálni azokat, akik ezt a döntést meghozták és elkezdték alkalmazni.

    Továbbra is azt mondom, hogy a jogalkotók későn tértek magukhoz. Nem akkor kellene a szabályozáson gondolkodni, mikor már a fejükre nőtt az egész, hanem már ezt sokkal előbb meg kellett volna kezdeni! Csak gondolom úgy voltak velük anno, hogy "Áhh, kis szar internetes oldalak/cégek (mert akkor még relatíve ez igaz is volt), mi baj lehet belőle, ha sokan használják? Nem számít." Hát ez lett. A nép felruházta őket kellő hatalommal, és ez által kvázi végtelen erőforrással, amivel gyakorlatilag szinte mindent megtehetnek. És globálisan ott vannak, az emberek többségének életének szinte minden másodpercében. Ezt már nem lehet úgy szabályozni, ahogy sokan gondolják. Csak aztán nehogy a végén oda jussunk, hogy ők fogják alkotni a világ vezető hatalmát, és egymásnak esnek, esetleg háborúkat is indítanak egymás ellen (nem átvitt értelemben). Épül erre egy-két utópisztikus regény, és sajnos úgy látom, ha nem is a közeljövőben, van rá esély, hogy némeyik valósággá váljon.
    Azt pl. nem tudom neked megvan e, hogy már kidolgozás alatt van az a technológia, ami az üzletekben arc alapján azonosít, és személyes reklámként ajánl majd neked termékeket? Nagyjából úgy, mint a Minority Report-ban. Mielőtt kérded a forrást, a DaVinci-n láttam a napokban a Catalyst című műsorban. Ezt, ha bevezetik, hogy vered át a személyiségi jogokkal foglalkozó ügyosztályokon?

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • niof

    addikt

    válasz Tapsi #46 üzenetére

    Én úgy tudom, hogy az a megállapodás csak a hírek megjelenítéséről szól az Ausztrál felületen, a helyi sajtó védelme érdekében. Amivel alapvetően egyet is értek. Bár én nem használom a fb-ot, de az egymással való kapcsolattartáson kívül én mást nem is engednék nekik. Se reklám, se vicces videók, semmi. Így is pont elég mocsok folyik belőle. Ezt eredetileg kapcsolattartásra találták ki, ami mára egy mutáns szörnnyé dagadt.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák