Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz L4mie #9 üzenetére

    A Questor (Buda-Cash stb.) pont ugyanez volt mint a Sberbank: relatíve kis cégek, persze ott nem háború kellett, hanem szándékos sumákolás, amúgy a Questorról kb. 3 évvel előre megírta a kiszámoló hogy minden nyilvánosan elérhető adat alapján (amit senki nem nézett meg csak toltabe a pénzt) baj lesz belőle. De akkor hozzuk már fel a brókermarcsikát is, nem? :U

    Postabank 30 éve volt (ott is többek közt nettó sumákolás ment a háttérben). Azóta talán a Széchenyi bank volt amire még emlékszek, meg 1-2 takarékszövetkezet aztán jónapot.

    Devizahitelnél ha "megvédték" volna a zemberek pénzét (mármint úgy ahogy sokan gondolják hogy meg kellett volna), akkor most valóban lehetne dobálózni a tömeges bankcsődökkel, mert tuti az lett volna.

    De nem jótékonysági intézmények a bankok, még ha szemét dolog is volt beleterelni az embereket a konstrukcióba, de ha azt mondják az ügyfélnek, hogy most megéri kútba ugorni, akkor valószínűleg 90% kútba ugrik szó nélkül, és meg se kérdezi, hogy "miért" vagy hogy "van-e más lehetőség?"... mert nagyjából ez volt a szitu. Ez nem a bankok hibája. (ahogy nem a tőkeáttétes és derivatív termékek, nem a forex meg nem a kripto hibája a sok fogalmatlan hülye, csak ne mondjuk már hogy mindenki tisztában van vele hogy mit csinál, és azt se hogy nincs nagyságrendi különbség a bankrendszer és a kripto világa között)

    Amúgy én most a K&H reklámjánál is felkaptam a fejem (megy a tv-ben hogy vásárolj rendszeresen KH fenntartható fejlődés alapokat), főleg amikor megnéztem a honlapon és ők is hozzák a "ha 2019-ben betetted volna a pénzed most ennyi lenne" bullshitet....

    (#15) Veron Nem is az orosz Sberbankot végelszámolják hanem a Sberbank Magyarország Zrt-t... :D Az viszont magyar szinten is sufni.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • KROK640

    veterán

    válasz L4mie #9 üzenetére

    A linkhez : elindult a magyar cripto valuta...
    Gratulálunk, intézményesített csalás, amihez még indexes reklám cikket is kapnak.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák