Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wednesday

    őstag

    válasz #65675776 #27 üzenetére

    Az már az ő bajuk. De itt inkább az a meglepő, hogy ez a sok értéktelen információ a "szemét" nekik kell. Sőt elsősorban az kell.

    Nem voltam sose konteós, ezért nem is akarom én magam elkezdeni, lehet ennek megvan a magyarázata. Tisztába vagyok azzal, hogy nem lehet a világot jókra és rosszakra felosztani, mert ilyen nem létezik (bár az USA ezt megteszi). De mindenesetre elég furcsa.

    Fölteszik a kérdést NSA,nál:
    "-Jó gyerekek hatékonyabb, gyorsabb, rugalmasabb elhárításra van szükségünk, mik az ötletek?"
    "- Figyeljük meg és hallgassuk le az egész világot, és figyeljük az összes kis jelentéktelen hangya embert, akiknek 0 közük van a terrorizmushoz."
    "-Rendben, a megvalósításhoz a költségvetésünk 80%-át felhasználjuk erre a célra, a maradékon meg akkor az aktív terrorelhárítást végezzük."

    Ebből is volt egy botrány mikor a költségekről történt kiszivárogtatás.

  • bteebi

    veterán

    válasz #65675776 #27 üzenetére

    Nem mondom, hogy nem egyszerűsítettem le, de a lényeg szerintem érthető. Nyersanyagnak amúgy nyugodt szívvel a kőolajat, a feketeszenet, a ritka- és nemesfémeket (és persze ezek érceit) nevezném. Egyikkel se áll túl jól Európa, persze lassan már senki sem a világon.

    "Ha igazad lenne, akkor Európában soh nem bányásztak volna semmit sem."

    Jól mondod, bányásztak. A legtöbb bánya már bezárt. Magyarországon is kiváló minőségű lignitbányák voltak :DDD, de aztán rájöttek, hogy nincs értelme a kitermelésnek. Amúgy a legkevésbé azt bánom, hogy nem nagyon bányásznak már szenet az EU-ban. Kína helyettünk is ellátja a világot széndioxiddal... Részben egyébként a (többek között környezetvédelmi) túlszabályozottság miatt se tud igazán fejlődni. Kínában se nőne a GDP ~10%-kal szinte évről-évre, ha nem szarnának mindenre magasról. A leszarásnak azonban nem csak ők a nagymesterei :U.

    Aki meg fácsén posztol magáról pucsítós selfie-ket, útvonalakat, hogy épp merre járt a plázában, meg buz*zza le a főnökét, az meg is érdemli, hogy "megfigyeljék" :U.

    #28: Az a baj ezzel - bármennyire is hülye szöveg -, hogy nem lehet tudni, hogy ki potenciális terrorista, és ki nem. Egy átlag arab jómunkásember nem feltétlenül terroristább, mint egy bank topmenedzsere... Szűrni pedig nem egyszerű. A terroristára nem lesz ráírva, hogy "I'm terrorist", ezért sajna gyakorlatilag fűt-fát-bokrot meg kell figyelni. Feltételezem, hogy alapjaiban véve nem a redundáns adatok gyártása a fő cél :). Egyáltalán nem támogatom egyébként a megfigyelést, sőt kifejezetten ellene vagyok, és hatalmas lufinak tartom, de ha nekem kellene csinálnom, akkor valószínűleg én is úgy csinálnám, ahogy a nagytestvér(ek).

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák