Új hozzászólás Aktív témák

  • wednesday

    őstag

    válasz #65675776 #20 üzenetére

    Ezt mindenki tudta, csak a méretekkel van itt a probléma. Ebből származik az NSA botrány nem abból, hogy nemzetbiztonságiak végzik azt a munkát, amiért létrehozták őket. Hanem az a baj, hogy túllépték a hatáskörüket erősen.

    Azon én nem lepődök meg, hogy vezetőket figyelnek meg, de azon már igen, hogy pl: Franciaországban 60 millió mobilt figyeltek meg és tárolják az adatokat. Nem csak arról van szó, hogy szűrést végeznek és keresik a potenciális terroristákat. Város méretű adatbázisokat húznak fel hogy több száz millió ember adatait tárolhassák.

    Ezt én anno hatalmas konteonak tartottam, hogy ugyan mi szükségük nekik a francia, német, norvég, amerikai,, kanadai, idős, gyerek polgár adataira, magánéletére, kapcsolataira...meg nem erre kíváncsiak. Felesleges a hiszti....
    Aztán azért ledöbben az ember, hogy nekik mégis EZ kell és archiválják az egészet, talán valakiből egyszer, esetleg...USA ellenes ember válik.

    Nekem azt ne mondják, hogy ez a hatékony terrorista vadászat, mert ez minden csak nem az.

Új hozzászólás Aktív témák