Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz MaUser #29 üzenetére

    Az utolsó anyahajót 1946-ban kivinták a szolgálatból, legalábbis eredeti szerepkörükben. Párat még üzemeltettek tovább, mint ellátóhajót. Az ok egyszerű, túlhaladottá váltak. Már a II- vh-ban is a repülőgép hordozók voltak a fő felszíni hajóegységek.

    A franciák összesen négy repülőgép hordozót építettek (egyet - Béarn - csatahajóból építettek át még a '20-as években. Két Clemenceau osztályú és egy De Gaulle osztályú a II vh után épült). Ráadásul Európában elég sok állam képes hordozót építeni (Spanyolország, Nagy-Britannia, Olaszország, Oroszország és Franciaország). Ha igazán használhatatlan hordozót akarsz látni, akkor inkább a Kuznyecov osztályra nézz rá.

    A kínaiak a Varjag-ot alapvetően csak tanulmányozás céljából vették meg. Csak kiindulási alap, nem valószínű, hogy valaha is harci státuszt kapna. A kínaiak már elkezdték tervezni a saját hordozóikat, amelyeket valószínűleg előbb megépítenek és rendszerbeállítanak, mint az oroszok a következőt. A Kuznyecov üzemeltetése egyébként az oroszoknak is elég komoly gond, még a CdG-nál is rosszabb a bevethetőségi aránya. A franciák azért el tudják küldeni rendszeresen a hordozójukat aktív bevetésekre, az oroszok nem képesek rá. Egy eleve elbaltázott konstrukció, nem csoda, hogy érdemben a kínaiak sem számítanak rá.

    Belső piacra nem is igazán van igény túl komoly dolgokra. A haderők igényei azok, amelyeket ki tudják és akarják elégíteni magas szinten. Jelenleg is zajlik pl két 5. generációs vadászrepülőgép-típus fejlesztése, ráadásul mind a kettő eredeti konstrukciónak tekinthető. És már mind a kettő repül. Ha valamihez, akkor ehhez szükséges a maga szintű ipari háttér, ami meg is van. Hiába van esetleg szakmai tudás, az nem elég önmagában az ilyen programokhoz, ahogy az ipar sem és a pénz sem. Csak ha mindezek együtt vannak jelen egy országban, akkor képes egy ilyen projectet keresztülvinni. Erre önállóan jelenleg csak négy ország képes (USA, Oroszország, Kína és Japán).

Új hozzászólás Aktív témák