Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kisfurko

    senior tag

    válasz danih #45 üzenetére

    Én nem mondtam, hogy konyhanyelven kellene ezentúl szerződéseket kötni. De érdekes módon minden más szakmában el lehet egyszerűen magyarázni a dolgokat a nem szakértőknek. Az ügyvédeknek meg egy valag pénzt kell fizetni, hogy rádnézzenek. Ki vagy szolgáltatva. Nagy összegű szerződéseknél ez nem gond, de pl. egy interneteléréshez ne kelljen már (nekem nem volt gond). A boltban sem írsz alá semmit a pénztárnál, ha húst veszel, pedig mennyi szabálynak meg kell felelnie az adott vásárlásnak. Ha csinálnának valami keretet, akkor mehetne ez is egyszerűen, nem kéne sokoldalas szerződés, mert a törvényben benne lenne minden fontos dolog (aminek utánanézhetsz az interneten pl.).
    Annak idején, amikor az első ADSL szolgáltatást megrendeltük, csodálkoztak, hogy el akarom olvasni az ÁSZF-et. Én voltam a "hülye", aki legalább fél órán át olvasta, mindenki más kérdés nélkül aláírt. De tökéletesen megértettem őket, mert én se úgy mentem oda, hogy ilyen sokat kéne olvasni, hogy ennyi szabály van. És ami a lényeg volt, azt negyedannyi, vagy még kevesebb szövegben össze lehetett volna foglalni.
    Nem hiszem, hogy túl hatékony volna, ha általánosban a csoportelmélettel tanítanák meg az alapműveleteket. :)

    Szerk: kicsit lassú voltam, bocs, hogy ugyanazok vannak benne, amiket mások már leírtak

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák