Új hozzászólás Aktív témák

  • Scalpel

    senior tag

    válasz szbende #11 üzenetére

    Hát lehet hogy a levezetésemből nem következik, de attól még ebben az esetben szerintem ez a mérvadó. Miért?
    Mert a behatási időre abban az esetben van ráhatásod, ha a napod annyi részét töltöd egy Faraday kalitkában, amennyi részét szeretnéd. Szerintem ez valljuk be nem lehetséges. Innentől feltételezhetjük, hogy 24/7/365 ki vagy téve neki. Ezért van az, hogy minél gyorsabb egy CT berendezés például, annál kisebb kockázatemelkedést jelent azonos dózisteljesítmény mellett.
    A testtömeged a másik paraméter, amely szintén időben állandónak tekinthető egy felnőtt esetén és figyelembe véve ezen adók térbeli szórását, nem lövünk messze azzal, hogy a fenti időtávon a teljes tested nagyjából azonosan lesz kitéve a sugárzásnak, vagy akár csak a különböző szerveid. Innentől az elnyelt dózist egyetlen dolog fogja meghatározni, hogy mekkora a benyelt dózisteljesítmény. Ezért nem küldik végig az egész embert a CT-n, ha csak a fejét verték be, mert akkor adott dózisteljesítmény mellett mind megnövelik a kitett tömeget (CT például elég jó abban hogy a kibocsátási iránytól eltérő kiszóródás nem túl nagy), növelik az időtartamot és kitesznek érzékenyebb szerveket.

    Gyerekek mástészta, mert nőnek, tehát időben nő a tömeg ami elnyel. Nőnek, tehát sérülékenyebb a biológiai rendszer. Ez fokozott kockázat.

    Egyébként persze, még kéne egy frekvenciafüggő effektív dózisekvivalenst is meghatározni, hogy adott elnyelt dózist biológiai hatásra lehessen lefordítani.

Új hozzászólás Aktív témák