Új hozzászólás Aktív témák

  • zetor2000

    senior tag

    Az az olvasó, ami jó az e-SZIGhez, elég korlátozott. (Nem csinálja mindenki). Ismereteim szerint a kártyát nem elég "odatartani", hanem bele kell dugni az olvasóba. Ez lehet, csak kényelem, de lehet műszaki megoldás, mert nem biztos, hogy ad a csiped néhány centimétertől (inkább mili) nagyobb távolságra.
    Amikor készült az enyém, kaptam mellé kódkártyát, amin valami kezdőkód volt, meg is kellett változtani. Gondolom, még valami kártyán belüli titkosítás feloldására való, mielőtt kommunikálni kezdene a kártya - vagy bizonyos szegmense.
    A kártyának több szegmense van, ezek az olvasó oldaláról kerülnek kiválasztásra. Azaz gondolom, hogy az egészségügy olvasója mást lát (illene), mint mondjuk a gépjármű ügyintézők. Megint mást kéne lásson a NAV, meg az összes többi szervezet. Ebből következik, hogy az adatbázisok közti átjárásra szolgáló azonosító a személyi, de nem feltétlen kell egy generál adatbázis, amiben minden benne van. Felesleges is, meg kevésbé biztonságos is, meg jönnek a kérdések, hogy ki tartja karban, hogy férnek hozzá stb-stb. Csinálja mindenki a sajátját. Amelyik szolgáltató nem akar / nem tud adatbázist kezelni/üzemeltetni, ort a kormányztanak kell egy központosítottat létrehozni, de annak se feltétlen kell univerzálisnak, minden adatot tartalmazónak lenni. Ha jól tippelek, a NISZ lesz az, akinek valami IT köze van ehhez, a többi meg az aktuális/érintett minisztérium megfelelő szegmensében van/lesz kidolgozva/szabályozva.
    Be is b-szna, ha a BKV-n (fentebb írták, hogy a DKV-n) utazva a jegyolvasó meg tudná mondani, hogy RHx vércsoportom van, meg a kocsim rendszáma ezésez, 32évet ütem a sitten, ebből 4et előzetesben, stb.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Új hozzászólás Aktív témák