Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz RubbishBin #9 üzenetére

    Az amcsi államadósság kb 26 biliárd dollár (ha jól tudom az angolszász trillion billiárdnak felel meg) ebből 1,1 billiárd van kínai kézben. A legnagyobb külföldi hitelező japán náluk kb 1,3 billiárd van, tehát még az se igaz, hogy kína a legnagyobb külföldi hitelezőjük.
    Az államadósság túlnyomó többsége (kb 60%) belföldi (lakossági és céges) tulajdonban van. Tehát bár nyilván gond az államadósság, de közel sem akkora probléma ám mint azt egyesek gondolják. Ráadásul kínai adósság is van bőven US kézben, tehát ha esetleg le is akarná hívni kína a hiteleket, akkor ugyan ezt az USA is megteheti ami valószínűleg kínának jobban fájna...

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz doooo #34 üzenetére

    Szerintem amúgy nem fog tudni ezen a pályán maradni kína. Túl sok a gazdag ember akik nem feltétlen hisznek ugyan abban mint a párt és ez előbb utóbb feszültségekhez fog vezetni. Plusz van egy csomó egészségtelen folyamat (újabb ingatlanlufi, árnyékbankrendszer) amire egyelőre nem nagyon van válasza a vezetésnek a tagadáson kívül.
    Oké 1-1 milliárdost még eltüntetnek, de egyre több az összetűzés az oligarchák és a pár között, ez előbb utóbb meg fogja bosszulni magát. Nyilván nem most, meg egyelőre úgy néz ki a párttal senki nem packázhat, de történelmileg eddig mindig a pénz győzött..

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz doooo #36 üzenetére

    Pont erre próbáltam célozni, hogy ha bomlani fog a rendszer (márpedig szerintem fog, csak idő kérdése) akkor az belülről fog elindulni. Ez a félig kapitalista, de közben a párt által sokszor kézzel irányított rendszer nagyon érzékeny, jelenleg is egyre több feszültség van abból hogy a gazdagok próbálják kimenteni a pénzüket az országon kívülre ami nagyon nem tetszik a pártnak de egyelőre hagyják. Amint tényleg fellépnek a gazdagok ellen, elkezdenek betartani, főleg ha esetleg kicsit elszámítják magukat és túl sokat próbálnak meg lenyomni egyszerre abból elég komoly belharc lehet.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák