Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Freiherr #7 üzenetére

    A minap vettem unokaöccsnek egy használt 2ds-t. Hardveresen kb. a raspberry pi-vel van egy kategóriában és első benyomásra olyan, mint egy 5-6 éves mobil.
    Viszont amint elindítasz egy játékot rájössz, hogy ez bezony egy teljes értékű konzol. Nem ilyen tamagocsi szerű micropaymentes lehúzós szarokkal van teli, mint a mobilok, hanem simán több száz játékóra van a legtöbb játékban.
    Csak tesztelésre kipróbáltam pár játékot és azt vettem észre magamon, hogy már vagy másfél órája ülök a kanapén és egy 6 évesnek szánt 2013-as kiadású zsebkütyün gamelek, miközben van itthon brutál PC dual 27" monitorral, Oculus Rift-el, meg minden. (Komolyan elgondolkoztam rajta, hogy veszek egyet személyes használatra, annyira megfogott a játékélmény minősége.)
    Szvsz a nintendónál tökre el kell felejteni a hardver speceket.
    Ez egy zárt ökoszisztéma, igen komoly minőségellenőrzéssel és nem adnak ki rá félkész, alig hogy eldöcög bétákat, hogy majd éveken át patcheljék, mint ami a steames agyonhype-olt címekre jellemző. A konzoloknál általában nem szokás az optimalizáció hiányát a jobb hardverrel pótolni, na a nintendora ez hatványozottan igaz.
    Azaz ha gondolkodsz switch vásárláson (én bevallom igen), akkor szvsz ne a hardver adatlapokat figyeld, hanem kérj kölcsön egyet és játsz vele. Ha nem fog meg, akkor jobb hardverrel se tenné, ha igen, akkor örülj, hogy csak ennyi vasat raktak bele és nem kerül a duplájába.

Új hozzászólás Aktív témák