Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz xZer0kidx #5 üzenetére

    Az a "baj" pl. jó legyen az feldobja az app inkább Paypallal fizetnél? Joggal mondja a Paypal nekik is van sok év biztonsági tapasztalatuk online fizetésről. Csak akkor precedens és törvény előtti egyenlőség alapon, akkor az atomgagyi fizető megoldások is ugyanúgy helyet kérnének a "böngészőválasztó képernyőn". A "walled garden" lényege és előnye be van határolva mit lehet. A puszta méret miatt így is alig győzik a scam appok takarítást, mi lenne ha erővel ki kellene nyitni és mindent szabad?

    Pl. ugye ismert fixen kötelező webkit alapú böngésző lehet, tehát ha iOS-re felrakod a Chrome-ot, Edge-t stb. a motor az Apple-é, csak egy skin az app. Fix az is, hogy hiába teszel fel Gboard vagy Swiftkey billentyűzetet, jelszó beírásakor a gyári Apple billentyűzet ugrik fel. Ezekért is lehetne perelni ennyi erővel. Nem fognak, mert abban nincs pénz. Pereljen a Qualcomm is mert az Apple csak saját tervezésű processzort rak az iPhone-ba? A szintén sikeres Nintendo és Playstation is zárt filozófia, pereljék őket bárhonnan lehessen telepíteni rá játékot? Nonszensz.

    Az iOS zárt(abb) platform a kezdetektől, fejlesztők és userek által is kezdetektől ismert szemlélettel, szabályokkal. Érdekes amiatt nincs panasz felső szinten, hogy feature különbség van nyelvek, országok szerint. Én mint user amiatt se panaszkodhatok, mert utánanézhető dolgok ezek, pl. tudom magyar nyelven nincs billentyűzetnél szójavaslat és maszatalós gyorsírás mint angolul, tudom Hey Siri helyett nincs magyarul Hé Sári, tudom a fitness+ nincs nálunk, se Apple News, tudom a Térképek nem olyan tuti mint USA-ban, mégse olcsóbb a termék. De nem árultak zsákbamacskát, nem reklamálhatok.

Új hozzászólás Aktív témák