Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Busterftw

    veterán

    válasz bambano #9 üzenetére

    Az app attol meg az AppStore-ban van es iOS user vagy.
    Az iOS-t pedig licenszeled az Apple-tol, ahogy az app fejlesztoje is xy feltetelekkel keruleht be az AppStore-ba.

    Tehat itt arrol van szo, hogy a kulso fizetesi rendszer ellenere ugyanugy az AppStore-ban vagy.
    Ahhoz, hogy az AppStore-n keresztul elerd az iOS userbazist, fizetnie kell mindenkinek. (fizetos app eseten)

    [ Szerkesztve ]

  • CrAzY88

    aktív tag

    válasz bambano #9 üzenetére

    Ha jól értem, a fejlesztők aláírtak egy jutalékos szerződést, ugye?
    Mert ha így van, akkor a szerződés az irányadó. Normális esetben először elfogadja fejlesztő a kritériumokat, és nem ugat utána mint pl Fortnite (ami megint csak egy érdekes, de másik sztori), hanem azonosul az elfogadott szerződéssel. Innentől fogva lényegében értelmét veszti a külsős fizetési lehetőség, amit aztán nem is lenne értelme követni, mert nincs. Mint ahogy eddig sem volt..
    De mivel nem akarnak sarcot fizetni, így kénytelen engedni a külső fizetési lehetőségnek, amit ugyan úgy meg fog fölözni, amit jól is fog tenni a szerződésben foglaltak alapján.

    Értem én hogy semmi köze mit vásárolsz a Store-on kívül, ebben igazad van. Kivéve, ha ahhoz az alkalmazáshoz vásárolsz, ami az ő áruházában van, és az ő rendszerén futtatod.
    És gondolom nem is személyesen téged fog követni, hanem hogy az adott alkalmazáshoz vettek valamit külső fizetési lehetőséggel X összegért Apple account-tal, hopp jön a fölözés.

    Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

Új hozzászólás Aktív témák