Új hozzászólás Aktív témák

  • Thusor

    őstag

    válasz t72killer #13 üzenetére

    Ezt értem amit írsz. El is fogadom, hogy van olyan munkakör jelenleg ami nem igényel irodába járást. De hogy oldja meg ez a 8 milliárd ember kérdését amit felvetettél. Valamint ha kihullik a rendszerből ez a sok autó, az hogyan javítana az ökológiai lábnyomon? Mert az teljesen rendben van, hogy teljesen feleslegesen vesznek az emberek autót. Van olyan háztartás ahol minden benne élőnek saját autója van. Teljesen felesleges, hogy a napi 24 órából 23 órát álljon az utcán vagy a garázsban az autó, azért a napi 1 óra használatért, jobb esetben. Én sokkal jobban abban látom a problémát, hogy kimerülnek az egyes energiahordozók vagy nyersanyagok. Erre jó példa a legutóbbi [Fiderikusz podcast], amiben ezt jól felvázolják. Nem azzal van a gond, hogy hány ember jár be dolgozni vagy mennyi marad home officeban. Azzal van a gond, hogy minden ember arra törekszik hogy saját autója legyen, amikor szinte alig használná, vagy évente cserélünk új telefont, TV-t, számítógépet stb. Én inkább ebben látom a megoldást, hogy a túlzott fogyasztást kellene visszább venni. Ezen termékek legyártása rengeteg felesleges energiát és nyersanyagot emészt fel, ami okozza az ökológiai lábnyomot főként.

    AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

Új hozzászólás Aktív témák