Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz nexplo #100 üzenetére

    Nekem sem a világom, pedig volt aki kérdezte h miért nerm bányászok?
    Sok,sok akadálya van annak h én itthon bányásszak.
    Igen, én is 130-ért vettem félkonfigot (B560+10400F+RAM+4TB HDD) elég jó gép jött ki belőle. :)
    Miből gondolod, hogy az SSD is el fog szállni? (link esetleg? ) csak mert akkor veszek gyorsan. (amúgyis kicsi az az 512GB ami van).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • nexplo

    őstag

    válasz KROK640 #101 üzenetére

    Csak annyit üss be a gugliba hogy ssd bányászat és ömleni fognak az oldalak. 1TB alatt én már nem is rakok össze gépet, mert fél éven belül hívnak hogy kinőtte a konfigot az ügyfél. A sztender nálam az 1TB SSD és mellé 1TB klasszik HDD. Ezekkel egy átlag júzer évekig elvan. 130-ból egész jó gépet ki lehet hozni egyedül az a fránya VGA ami kérdéses. Sajnos abban nem lehet csodát tenni a mai árakon.. Ott várni kell vagy nyerni a lottón. :D

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • SRC

    junior tag

    AMD válogatja...

    ...szóval nyíltan vállalva kerül minden másra (a majd később feláras OC kártyákra is!) gyengébben sikerült GPU.

    szuper :R

    Régen vettél egy VGA-t és nem tudtad mennyivel jobb, mint amit kifizettél és a tuning adta sávszél ingyen volt. Ma a gyári OC adta sávszél arányosan drágább, mint a refi része és nem tudod előre, hogy amit kifizettél sávszélt azt vajon megkapod e, vagy nyáron csökkentheted, különben túlmelegszik a gyári hűtővel.

  • Chaser

    titán

    válasz nexplo #97 üzenetére

    személyes tapasztalatra gondoltam, mesélni sok bank tud weben, aztán mikor bebattyog a delikvens már másképp fog a ceruza
    saját tapasztalatom nincs, ismerősök rebegték
    ez túl jól hangzik, mi abban a deal egy banknak ha 2m ft-ra 3 év alatt 250e ft-ot kér
    van köeli bankos ismerős, majd jól rákérdezek mennyire lehet valid ez
    abban a pillanatban elárasztja a piacot a 3090, 3070, 3060, stbstbstb. és sok egyéb kártya amint valami nagyobb zizi lesz a cryptoval
    ha nyomta valaki 10-16db 3070-nel és ki akar szállni, az egy eladótól 10-16db 3070 magában

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • gbors

    nagyúr

    válasz Chaser #104 üzenetére

    2m ft-ra 3 év alatt 250e ft-ot kér

    Az kb. 8% éves THM, nem lehetetlen.

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • Chaser

    titán

    válasz gbors #105 üzenetére

    megkérdeztem a sz@gértőt, ő is ezt mondta, gyanús, de nem lehetetlen ( :
    azt láttam, hogy különböző számlacsomaghoz kötik, a számlacsomag árát viszont nem láttam feltüntetve
    lényegen sokat nem változtat, aki hitelbe veri magát bányászda miatt hajrá, az ő pénze ha már megkapta

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • nexplo

    őstag

    válasz Chaser #104 üzenetére

    Picit úgy érzem hogy "keresed a csomót a kákán". Ezek public adatok két kattintás a neten és látod. Körülöttem csináltak ilyet nem kevesen. Hidd el hogy 3090-es nem lesz áradatban. A 3080-as is csak közepesen lesz sok. A kisebb kártyáknál és a régieknél igen lehetséges az áresés (nagy áresés) ebben egyet értünk. A crypto bukta csak a kicsi bányákat buktatja be főleg ezt ne feledd. Sajnos eleve egy 3080 vagy inkább 3090-es ritka darab, nem készül annyi hogy hirtelen tele legyen minden és elárassza a piacot. Fog esni az ár nem vitatom de a mai elmebeteg árak esetében egy hihetetlennek hangzó 20-30%-os esés sem sok olyan drágák ezek a termékek. Annál többet pedig 100% hogy nem tud zuhanni egyik napról a másikra.

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • Chaser

    titán

    válasz nexplo #107 üzenetére

    mint mondtam ám legyen igaz a kölcsön
    ez viszont a tényen nem változtat, lehet belőle porfáraesés
    és de, 3090-ből és bármiből amivel bányásztak és beütne a krach' áradat lesz, de vonatkoztassunk el csak a 3090-től
    amekkora vga hiány van most, amint piacra kerülnek bányász vga-k akkora túlkínálat lesz
    és aki kivárt, nem valószínű hogy azok zöme nem fog még várni 1-2-3 hetet több hónap, fél év után, után, hogy a kedves bányásztól még annál is olcsóbban vehesse meg a kártyát
    3090 eleve egy rétegtermék, azt tényleg kár alapul venn
    aki most nem tud vga-t venni azoknak néhány %-a venné ha lehetne is kapni normál áron a kártyákat
    és ha már 3090 meg kétmilla', hát abból kb egy 3090 most kijön, és marad egy kis apró lassan :d fénykorában 3 darabot futott ki, legalja 620e körül volt alzán
    eddig minden bejött amit "megjósoltam", egyedül azzal lőhettem mellé mikorra rendeződik, de korábban sem tippeltem nyár elejénél hamarabb
    aztán még lehet rámegy arra is pár hónap, de egyszer vége lesz
    nem egyik napról a másikra zuhan, hanem amikor majd ellepik a használt piacot a vga-k, és pont a fentebbiek miatt az emberek zöme még ki fog tartani szerintem, ha eddig 'optak akkor már hadd vásároljanak "apróért"
    de majd kiderül idővel

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • nexplo

    őstag

    válasz Chaser #108 üzenetére

    Senki nem mondta hogy nem lehet bukni ha rosszul csinálod vagy bután. De ez mindenre igaz a mai világban :)
    Idézlek:
    ""amekkora vga hiány van most, amint piacra kerülnek bányász vga-k akkora túlkínálat lesz
    és aki kivárt, nem valószínű hogy azok zöme nem fog még várni 1-2-3 hetet több hónap, fél év után""
    A hiány nem csap át túlkínálatba egy perc alatt. A kártya árak ahogy esnek úgy veszi fel egyből a sok 1 éve vga-ra váró ember. Hidd el sokan vennének pl 3080-ast 4-500e körül. Azok nem fognak várni még éveket. Ennyi erővel ha vársz 10 évet akkor egy 3080-ast 50e Ft-ért is meg tudsz majd venni, mekkora biznisz ugye? Én nem vagyok orákulum és megmondó ember sem sajnos, különben tőzsdéznék és gazdag lennék, de vannak olyan dolgok amik esélyesek hogy hasonlóan alakulnak mint említettem. Kiemelem hogy én most főleg a 3080 és a 3090 szériára gondolok. A többi kártyánál lehetnek meglepetések de a csúcs részlegen lassú esés várható és nem lesz 60-70% áresés pillanatok alatt. A nagy bányák nem zárnak be, a kicsiknél meg nincs annyi kártya a két típusból a túlkínálathoz. A gyártók sem tudnak azonnal konténerszámra hozni ebből a két termékből tehát megint csak nem fognak a polcon roskadozni. A crypto tuti idén fog pukkani, ebben is egyet értünk :)

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • KROK640

    veterán

    válasz nexplo #102 üzenetére

    Na, megnéztem. Chia nevű valuta. Na most tök jó lesz ha az egyik fele majd ETH-t a másik fele chia-t bányászik, és a végén már VGA nélkül is egy autó ára lesz egy normális gép. (BTW viszont tudnék chia-t bányászni ha akarnék :D )

    1TB SSD + 1TB HDD átlagnak bőven elég. nekem 512GB SSD + 4TB HDD van, és igen, 130ból VGA nélkül kerestem a gépet. Eleve a krízis miatt, másrészt ha (normál árú) VGAval számolok akkor 200 körül lett volna a limit. így most csak annyi hogy még egy jó VGA a híjja a gépemnek... de azt meg tudjuk milyen dolog mostanság.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • nexplo

    őstag

    válasz KROK640 #111 üzenetére

    Én nem mélyültem el benne hogy mit bányásznak csak annyit hogy SSD - bányászat - hiány -áremelés. Na itt be is zártam a cikket. Inkább nem akarok rossz kedvet magamnak...
    Egy mezei RX 580 is simán jó lenne még egy régi gépbe de azok is elmebeteg árakon mennek. Egy újabb AMD vagy NV karit már nem is merek említeni mert százezrek. Most marad a várakozás sajnos. Legalábbis ha kibírja az ember játék nélkül :)

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • Chaser

    titán

    válasz nexplo #110 üzenetére

    nem is egy percet mondtam
    jön valami krach
    jóskapista' szint bepánikol, szabadulni akar a vga-tól - aki tudja mi az alapszabály az kivár -
    onnantól kezdve, hogy elárasztja a piacot a használt dömping, mondjuk 3db eladó 3070 helyett lesz fenn 300, szted mennyit fognak érni?
    ha valaki kivárta a több hónapot/fél évet, vés már pontosan tudja, hogy a bányászok éhsége ette meg a vga-kat - mivel gammerekre' szabták anno a gyártást, nem pedig gammerekre'+bányászokra -, akkor az értelmesebbje nem fog egyből rárepülni a kirakott pl 400e ft-os 3070-re, hanem vár
    és hidd el, mára már kb mindenhol a bányászok folynak, pcx-es tag elég sokszor köpködi őket, hogy kicsiny hazánknál maradjunk, és mint látszik sokakat etet - sokszor van hoögy értelmeset is mond, sokszor meg nem -
    ez néhány hét átfutás lehet egy "krachtól"
    a kereslet-kínálat aránya felbvorul, csak akkor az ellenkező irányba
    sima matek
    nem kell a nagy bányákig elmenni, maradjunk az apróknál, mikor a sefteseknél már bvolt kb 50-100 kártya elindultak az árak lefelé, 50-100, nem több száz, vagy akár ezer, amennyivel itthon simán tolja összességében a jóskapista' kategória
    ez itt mo., kb 10m lakossal, abból akiket 1660s-től felfele érint vga nem sok van arányaiban, valószínűleg bőven 1% alatt
    ugyanez már pár éve lejátszódott, akkor épp nem pc-ztem
    a különbség annyi, hogy most nagyon kinőtte magát, de sose tudni mit hoz a holnap

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • nexplo

    őstag

    válasz Chaser #113 üzenetére

    Nem vitatom hogy fog jönni teljesen igazad van. Az ár is fog esni ez is tuti. Én azt tartottam szükségesnek kiemelni hogy ezek nem pillanatok alatt történnek és ki lehet szállni "okosan" is a bányából majd. Mindent lehet jól és rosszul is csinálni, biztos lesz aki bukik ez is igaz, de ha van eszed akkor jó pénzt lehet vele keresni ezt kell látni. És jelen pillanatban nem csak gazdagok hanem mindenki beleugrott a bizniszbe. Nem ítélem el őket csak azért mert én nem vagyok elég "tökös" hozzá. Aki így megcsinálja a kis pénzt magának az előtt emelem a kalapom. Jobb mintha a csodára várna érted :)
    Azt a piaci borzalmat amit ez okozott közvetve és a sok nyerészkedőt meg egyéb rossz hozományt, na azt ítélem el.

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • Chaser

    titán

    válasz nexplo #114 üzenetére

    ez a lényege
    aki kifényesedett a szakmában az nem fog bepánikolni, aki nem, az meg igen, és ők vannak többen
    ez kb egy tőzsde, 90% pszichológia, a többi matek
    ebbe még nagyok is bele tudnak bukni, nemhogy amatőrök
    én elég "tökös" lennék hozzá, de a gyomrom nem veszi be a felesleges plusz környezetszennyezést, ennyi
    ez globál szinten már durva méreteket öltött, egyértelműen látszik a hiányból és a drasztikusan megemelkedett árakból
    és hát nem, most sem igaz az, hogy mit számít az én kicsi fogyasztásom, amikor jó ég tudja ezzel kapcsolatban is hányan mondják ezt

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • nexplo

    őstag

    válasz Chaser #115 üzenetére

    Az a baj hogy a nagy cégek is kezdik látni ebben a piaci potenciált és beszállnak. Sajnos így nem lehet jobb mederbe terelni ezt. Bárcsak bármi értelme lenne ennek azon kívül hogy pénzt lehet vele keresni. Kutatási fejlesztési vagy bármi egyébre használnák ezt a borzasztó kapacitást, tényleg nem lenne egy rossz szavam sem, de így?.... Még jó hogy nem találja ki valaki hogy ha egész nap járatod az autódat akkor pénzt kapsz. Hamar megdöglenénk mire rájönnének hogy hülyeség :W

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • Chaser

    titán

    válasz nexplo #116 üzenetére

    én is így látom, legalább valami értelmesre használnák azt az energiát
    ez fogja megváltani avilágot és a pénzügyi rendszert? ( : ha nagy "világ krach" lenne az fog számítani kinek milyen fegyvere van az ágy alatt, nem az hogy mennyi coinja van, amivel majd kitörölheti..jah nem, még azt sem lehet vele :d

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • KROK640

    veterán

    Hihetetlen mennyire egyetértek veletek srácok, de hasonlókat már én is írtam régebben a témában.
    Jó látni, hogy azért vannak akik látják mekkora hülyeség ez.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • nexplo

    őstag

    válasz KROK640 #118 üzenetére

    Szerintem ebben a bánya dologban értelmet senki nem lát. Ez egy pénzkereseti lehetőség, mondhatni majdnem piramis játék, főleg ha a végén csatlakozol. Ennyi és nem több. Viszont sok rossz hozadéka is van sajnos. De hát ugye nem mi döntünk ebben a kérdésben :(

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • KROK640

    veterán

    válasz nexplo #119 üzenetére

    Igen, ez egy az egyben piramis játék. Csak annyiból rosszabb, hogy ha nem csatlakozol is rosszul jársz.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • nexplo

    őstag

    válasz KROK640 #120 üzenetére

    Ez így van. A zöldek most jelentették be az új kártyájukat ami játékokhoz kicsit visszalépés de a bányában előrelépés lesz. Most akkor ez vajon mit jelent? Milyen irányba terelik vajon a piacot a gyártók?? Megy a vonat ezerrel sajnos :W

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • KROK640

    veterán

    válasz nexplo #121 üzenetére

    Hát ha játékhoz visszalépés, bányába meg előrelépés akkor az a bányászoknak szól. Ellenben elképzelhető, hogy szabadul fel az előző generációból ami jó lenne.
    A legjobb persze egy teljesen kettéválasztott termékvonal lenne, a bányász kérátyák bányába, a játékos karik meg elég gyérül bányásznának ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • nexplo

    őstag

    válasz KROK640 #122 üzenetére

    Nem érdeke a gyártóknak az elválasztás. Sajnos. És a jövőben is ebben az irányban maradnak a profitéhség miatt. Na de hagyjuk a témát mert szét offoljuk a topikot.

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • SRC

    junior tag

    válasz Chaser #113 üzenetére

    Az a durva, hogy azzal az RX580-al ragadtam be, ami már ki tudja hány bányát járt meg előttem. Amikor cserélek én is eladok, nem csak a bányászok... szóval lesz itt túlkínálat. Gondolj bele, az olyanok mint én már a korábbi hullám levetett kártyáin trónolnak, mert nincs mire. Mi az égnek fizetnék rá és vennék egy 8GB 580 helyett egy 4GB 1650-et?
    Mindenki egyszerre fog eladni, a gamerek is, meg a bányászok is.

  • nexplo

    őstag

    válasz SRC #124 üzenetére

    És hányan vannak még azzal a jó öreggel. Egy csomó ismerősömnek van 580-asa és már évek óta akarták cserélni. Hát most ez csúszik megint sajnos. Még bányászni lehet hogy tud az új címek esetén szegény már küszködik az FPS-ekkel. Azt már nem is mondom hogy arany árban mérik a kis öreget :Y

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • KROK640

    veterán

    válasz nexplo #125 üzenetére

    És akkor én mit mondjak aki egy 2GB-os GTX950-nél "ragadt" be, nem is egy 8GB-os 580-al?
    1650/1660 lenne a cél, de nem annyiért amennyiért most vannak.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • nexplo

    őstag

    válasz KROK640 #126 üzenetére

    Megértelek. Sajnos most vagy áldozni kell rá (irracionális összeget) vagy várni hogy rendeződik a piac. Mindkettőt megértem és mindkettőben van ráció. Nekem pl van egész jó gépem csak időm nincs játszani vele. A végeredmény majdnem ugyanaz :)

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • Chaser

    titán

    válasz SRC #124 üzenetére

    az még valóban hozzáadódik, biztos hogy erős túlkínálat lesz, kérdés a mikor
    én egyébként több okból cserélném, de az én vagyok

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • nexplo

    őstag

    válasz Chaser #128 üzenetére

    Csak kérdés hogy mire cserélnéd? Minden arany árban van. Bár tény hogy a kora+fogyasztása+támogatottsága már a múlti a kis kártyának.

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • Chaser

    titán

    válasz nexplo #129 üzenetére

    1650-ről volt szó, arra
    persze a teljesítmény jóval kevesebb lenne
    nem tudom garis-e az az 580, de ha nem és holnap megmurdeli magát ma még jó árat lehet érte kapni ( :
    amiből kijön egy 1650 mostani árán is
    plusz ugye kazán, nekem is volt, mai vga-k akkora étvággyal sokkal jobbat tudnak
    én ezekért instant eladnám ha lenne - nyilván játék fronton kraft kevesebb lenne -
    tegnap lőttem egy faca' 1650-et, 60w-ból az mit megy kvázi némán :d
    én mióta beütött a krach' lavírozok, ha úgy tetszik "nyerészkedtem"
    mivel tisztában voltam vele, hogy egyik kedves polgártárs sem fog nekem adni semmilyen vga-t apróért, ha éppen én akarok venni magamnak, és hát rohadtul nem én vagyok az oka ennek
    ott taktikáztam el, hogy egy legolcsóbb 160e környéki inno 3060-at nem tartottam meg, de már hányingerem volt tőlük
    csak ugye nyár elejére tipeltem ennek a hülyeségnek a végét, de lehet az nem jött be, a 12gb-os 3060 non-ti-t vártam a vram miatt
    szóval bővült a tapasztalatom vga-k terén, fogyasztás terén is, erre nekem pont jó volt a"dili", meg vadászgatni, de már unalmas valahol - a plusz öko terhelésről nem is beszélve -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • nexplo

    őstag

    válasz Chaser #130 üzenetére

    580-as kártyából garis már nem nagyon akad szerintem lassan. Én is váltanék róla de bajban lennék hogy mire van értelme és mire gazdaságos váltani egyáltalán. A 3060-as 12-es kártya nekem kicsit csalódás volt a várthoz képest, ne feledjük 3-400K között van itt fenn. Annyiért sok szerintem sajnos. Nem rossz kártya csak az ára van megbolondulva mint a legtöbbnek most..

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • KROK640

    veterán

    válasz nexplo #127 üzenetére

    Hát alapjáraton nekem is egész jó kis gépem van csak ugye a VGA ami elavult. De az a szerencsém, hogy a 10400F mellett megtáltosodott a GTX950, meg szerencsére csak 1680×1050-ben játszok, így összességében elmondható, hogy ami elindul (mert sajnos a videó memória miatt egyre több minden esik ki :( ) az ha kompromiszumokkal is, de bőven játszható kategóriában fut.
    így aztán én sokkal inkább a kivárásra játszok, mint az irreális áron való bevásárlásra.

    (Azért sajnálom, hogy nov elején nem tudtam venni egy 1650-est (vagy méginkább 1660-ast) mert akkor most kb "kész" lenne a gép egy időre, így meg azért az első időszakos fejlesztést (a VGA miatt) igencsak belátható időn belülre kell tegyem. )

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • nexplo

    őstag

    válasz KROK640 #132 üzenetére

    Megértelek. Én ha nem sos a dolog akkor lehet hogy kivárnék. Amennyiben elvagy így a mostani játékokkal és minőséggel meg kompromisszumokkal akkor ne áldozz rá egy temérdek pénzt. Inkább utazz belőle vagy bulizd el, jobban jársz :K

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • Chaser

    titán

    válasz nexplo #131 üzenetére

    nyilván normál áron vártam, 120-160e ft-ig modelltől függően
    az hogy mi lett az ára az egy másik történet
    naivan gondoltam, ha 3060-ból le tudtam vadászni 162e-ért az alját, még abból is le tudok vadászni egy beugrót, csak addigra elharapózott a bányászda nagyon
    úh. végén ha már annyira kínálta magát, vettem január vagy februárban még régi áron egy 1650-et
    azt eladtam nemrég, és most azt beforgattam egy olyan modellbe amit nem kényszerből vennék, ha már 1650 - az előző pl passzív módot sem tudott, az a halálom, hiába állt meg 75w-nál, tápcsatit raktak rá, oc miatt lehet vkinek jól jön, engem zavart -
    persze ez utóbbi most sokkal drágább volt, de volt ugye az előző eladásából kis jatt, így 70 körül meglett egy jó modell, nem a legjobb deal, de nem is a legrosszabb ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • KROK640

    veterán

    válasz nexplo #133 üzenetére

    Nem tudom még mi lesz a sorsa, de egy kisebb utazás be van tervezve a közeljövőben (egy napos kirándulás) meg pár buli is.

    Viszont van hová fejlődnöm, mert az csak nem hagy nyugodni, hogy én azért játszok még ki tudja meddig kompromisszumokkal meg 2-3 éves játékokkal, hogy valakinek aki gazdagabb volt amúgyis mint én, még több pénze legyen elméletileg (valós munka nincs mögötte), és mindeközben még a környezetet is rongálja. Jah és eszébe sincs fizetni kárpótlást ezért másoknak. Na ez zavar, de tuti bennem van a hiba ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • nexplo

    őstag

    válasz Chaser #134 üzenetére

    Így már értem. Lehet vadászgatni és lehet jó üzletet kötni most is ha szemfüles az ember. Akkor kerekedik ki a szemem amikor valaki pl 3080-as 3090-es árban hirdet. Na az a meleg pite :D :DDD

    #135 KROK640 Hidd el engem is zavar és megértem. De mivel nem tudsz mit tenni ezért engedd el a rosszat. A lelki béke sokkal többet ér. Változtatni nem tudsz a jelenlegi szitun ezért engedd el a feszkót. Lesz áresés , csak ki kell várni. Az idő neked dolgozik. Nem annyira fontos az a kurv@ játék. Inkább bulizz utazz (okosan a vírus miatt persze) mint hogy a gépbe ölj vagyonokat és agyalj a szar helyzeten. Hidd el jobban fogod érezni magad :K

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • Darmol

    senior tag

    válasz nexplo #125 üzenetére

    Vissza kell venni a képminőségből, és megugranak azok az FPS-ek. Nem tudok így hirtelen olyan játékot mondani, ahol létfontosságú élményt ad az árnyék minősége ultrán. Igazság szerint alig pár év alatt mindenki hozzászokott a jóhoz, hogy berak egy 580-ast, vagy 1060-ast és mindent felpöccint maxra HD-n mert simán elviszi. Csak az új címek többet kérnek, főleg ha HD fölé akarsz menni.
    Én is abban látom a fő problémát, hogy most oké, de ha valami miatt tönkremegy a VGA-m vegyek 3x annyiért mint kellene? Ahogy mondjátok, irracionális.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • nexplo

    őstag

    válasz Darmol #137 üzenetére

    A kompromisszum a kulcsszó. Az a baj hogy pl egy Warzone esetében egy jó öreg 580-as egy közepes vagy alap gépben hmm kb diavetítés. Sajnos új címek esetében a minimum is növekszik értelem szerűen. A másik gond sok esetben hogy sokan beteszik és hagyják hogy a gép maga állítsa be a felbontást. Szuper fut a játék a menüben, de amikor war közben beesel a mapba és 15FPS-el próbálod a lövéseket elkerülni na ott gond van :)
    Most vagy zsebbe nyúlsz vagy vársz sajnos. Vagy öregebb címekkel játszol. Nagyon nincs sok alternatíva. RAM és SSD is el fog szállni tehát a gép többi részével is ez lesz kb... :W

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • KROK640

    veterán

    válasz nexplo #136 üzenetére

    Teljesen igazad van, csak bosszant a dolog. Nem volt egyszerű összerakni a pénzt egy új gépre, és tényleg szerencsésnek érzem magamat, hogy az 5 éves VGAm ebben a felbontásban még odalép azért. De mi lenne ha FullHDben akarnék játszani? Vagy többen? Na akkor bajban lennék...

    Egyébként igazad van, van más helye is a pénznek*, pl utazás (na most az sem nagyon játszik - talán belföldön). A végén még tényleg az lesz h egy használható új PC egy autó árával fog vetekedni. :(

    (* azért mondjuk elutazni el bulizni : Nekem nem kell kétszer mondani, mert amúgyis ilyen alkat vagyok, DE : van pár jó napod**, aztán semmi. Egy VGA meg rendes körülmények között 2-3-4-5 éves befektetés. )

    (** van ebből is az életemben, hiszen az elmúlt 16 évben rengeteget buliztam (már most inkább pihire rakom magam, ritkábban járnék ha nem lenen a vírus akkor is, ami meg az utazást illeti az elmúlt tizen X évben volt, Ukrajna, Románia, Szlovákia, Cseh ország, Ausztria, Németország, Svájc, Málta, Ciprus, Afrikában több ország - nem ez a sorrend - ha még visszább megyek időben, akkor Olaszország, Franciaország, Spanyolország --- de az ember nem a VGAra szánt 80-100 ezerből szervez ilyen utazásokat. Van terv most is (Skandinávia ha minden jól megy, rövidesen) )

    [ Szerkesztve ]

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • nexplo

    őstag

    válasz KROK640 #139 üzenetére

    Nekem ne is mondd. Bár csak 2K-ban játszom de egy Warzone-ban a 144FPS-em alig van meg stabilan. (165-öt tud a monitorom azt már nem is merném álmodni...) Mindezt úgy hogy a gépem egy jobb autó árában van. Megfordult bennem hogy eladom és inkább veszek egy újabb autót magamnak. A mostani már kezd eleve öregecske lenni. Esküszöm több értelme van mint bosszankodni hogy mi fog még drágulni és mi nem fut egy "csúcsgépen". Én inkább belföldön mozgok sokat, külföldre csak évente egyszer-egyszer megyek de akkor valami szép helyre és 3-4hétre (pl Thaiföld ilyesmi) úgyhogy megértem hogy szeretsz utazni. Alig várom már a nyitást és húzunk is ki megint. Van vagy 3 célpont ahova most azonnal indulnék :K

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • SRC

    junior tag

    válasz Chaser #128 üzenetére

    Én 40-ért vettem az 8GB 580-at anno. Ne gondold, hogy nem jutott eszembe, hogy haszonnal eladom még mielőtt rátettem a GPU blokkot.
    Csak nekem itt van egy Rift meg egy komplett cockpit, aminek nincs monitortartója, szóval csak a Rift-tel együtt kerek egész.
    Ha meg VR-ban akarok sim-ezni, akkor sokkal gyengébb VGA-ra nem tudok visszalépni. Néztem mivel lehetne kibekkelni és hát egy 1650 esetleg, csak aztán megláttam, hogy 4GB-al szerelik…
    Ha most egy 8GB 580 ára megzuhan 30k-ra az aprón, akkor szavam nem lehet, hisz nem tegnap vettem 40-ért.
    Igazad lehet(ne).
    Ökölszabály, hogy garis VGA-t sokkal könnyebb eladni, csak aztán belegondoltam, hogy ha rogyásig lesz az apró 30-40k-s 8GB 580-al, akkor dughatom, hogy garis a 1650 meg százezer van a számláján. Aki ért hozzá azért nem veszi meg, aki nem ért hozzá, az meg azért mert „csak” 4 gigás.
    Szóval inkább maradok a fenekemen. Jól lehűtöm az 580-at és nem feszelem szét. Aztán majd megpróbálom jól elkapni a bányaláz végét… nyilván cumi lesz, mert mindenki pont ugyanezt akarja...

  • Chaser

    titán

    válasz nexplo #136 üzenetére

    van aki telhetetlen ( :

    SRC
    az 580 bármikor megmakkanhat, bárhogy "vigyázod" - ahogy bármi -
    akkor meg 0 ft, és vehetsz helyette 1650-et 100e-ért - most még, lehet 1-2 hónap és 150e lesz a matek ( : -
    amikor bedől a bányászda aprót ér majd az 580 meg a 1650 is - bár nem annyira esélyes, hogy bedőlne, max csillapodik -
    sajnos csak 4gb vram-os, egyébként doom eternallal tesztelem, 1080 high-ultra 75 fps-t elég jól kitolja 60w-ból - nekem gddr6-os van, de újan már szinte csak azok vannak amikor vannak -
    itt nem is a majdani eladáson van a hangsúly, hanem azon ha bekrepál a "válság" közben, és most gyakorlatilag a gar nélküli 580-at "be tudod cserélni" új garos 1650-re, ami nyilván kisebb teljesítményű, de töredékét eszi és új, garos
    egyébként az nv vram kezelése sokkal jobb mint az amd-nek, doomnál az ultrát azért nem tudom beállítani, mert több effektnél már azt írja kevés a vram, de kb fele ultrán van, vram fullon, és sosincs zöccenés vagy bármi anomália emiatt
    nyilván neked kell tudni
    napokban nekiestem árfolyamokat nézni, hát jó ég tudja kb mikor csillapodik ez a hülyeség, az országoknak kellene tiltani, de ugye kvázi támogatják, szóval nem egyszerű
    vr-hez meg ilyenekhez meg nem értek, 75hz is csak azért lett mert ilyet adtak homofiszra - lg gamert ((( : -

    szerk:
    egyébként válság előtt is ha nézegetted az 1050ti-ket, hát nagyon nem 10e-ért mentek, miközben 580-akat lehetett lőni akár 40e-ért is, vagy épp 1060-akat 3gb-tal, kicsivel többért 6gb-tal
    azokból talán 25e volt a legalja amit láttam, de gar nélküli, hitvány modellek általában
    garos jobb modellek ára legtöbbször 30-35e közt volt
    volt nekem már sok kártyám, de több dologban jobb az nv - pl adrenalinban hiéba állítottam bármit, hektikusan jegyezte meg, vagy igen vagy nem, nv-nél afterburnerben beállítok valamit az ott is marad, kb mintha bios-ból tolnám, + jobb vram kezelés, + jobb kodekek videós dolgokhoz -
    tavaly ilyentájt zafír 5600xt-t vettem 103e körül - ráadásul 5700xt hűtésest, és még játékok is voltak mellé, eladtam, 86e lett a vége -, most 1650-et ugyanannyiért...és nem voltak hozzá játékok ( :
    de állítólag indul a ram és ssd is, ne szomorkodjanak a vga-k hogy csak azok drágulnak :d

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • SRC

    junior tag

    válasz Chaser #142 üzenetére

    Szerintem is jobb az NV, de ha annyival drágább is, akkor sokszor skót vagyok és AMD-t veszek. OverdriveNTool-t használok most az 580-al, ez jól bevált.
    XFX 580, jó erős VRM van rajta, megnéztem a feteket az a része frankó, a GPU-n meg blokk, szóval a VRAM a necces része... A fürdőkádgörbe elején már régen tuti nem vagyok, szóval, ha BGA-s lenne az már kiderült volna, a VRAM parás kicsit ja, de hát csak nem fossa el magát, meg azért abból fel lehet golyózni egy másikat ha nagyon muszáj.
    Egy léghűtéses gépben persze simán lehet cserélgetni VGA-t. Volt idő, amikor én is havonta cserélgettem és nem volt rossz bolt. Simán volt, hogy ingyen lépegettem feljebb, de összességében is fillérekből...
    Csak már pár éve 3 monitort használok+rift azaz egyszerre 4 kimenetet. Sok VGA-n csak 3 kimenet van és dugdosni hátul állandóan nagyon utálnám.
    Ez is szűkíti most a mozgásterem, meg lusta vagyok leengedni a hűtőrendszert... és ott van a fet borda is a VGA-n. Oké, csak kétezer volt a 10x10cm-es borda, amiből vágtam, nem nagy pénz, de mire kifaragtam flex-el, hogy jó legyen... azért dolgoztam is vele... szóval mostanában másképpen ugrálok, de megértem azt is, aki 1650-re kicseréli, mert az 580 gyári léggel tényleg fűt... a hardverkörnyezetnek sem tesz jót a sok meleg és minden megy fel ja.
    Nem régen néztem, hogy az 1600AF proci is be-be nézeget már 50k-ba, én még 30-ért vettem újonnan a nyáron. Azt nem is bántam meg. Egy 3. gen. i7-et engedtem el lappal rammal együtt. Az jó csere volt. Pont jó időben.
    Ez a VGA-s téma ez most totál káosz. Zavarosban lehet csak halászni.

  • Chaser

    titán

    válasz SRC #143 üzenetére

    xfx pont az, aminél kirívóan magas meghibásodási arányt látok véleményeknél
    anno apróért lehetett venni alzán, de még úgy sem vonzott annyira, hiába jó a hűtése elvileg
    nem is 580-am volt, az kimaradt, 570-ek és 590-ek, uv-val és kis órajel csökkentéssel nagyon élhető volt az 570, de az 590-en sokat kellett lefaragni hogy ne süljön szét, pedig nitro volt - 580 szintre vagy kicsivel alá -
    tény, nem egyszerű most semmi vga terén
    nem is értem mért jelentet meg a ph vga-ról cikkeket, kb csak felhergeli azt aki venni akar valamit, ha lehet is kapni valamit azt horror áron és még azért is vadászni kell

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • SRC

    junior tag

    válasz Chaser #144 üzenetére

    Nagyon sok bányász van, akinek fingja nincs mit csinál. Letölt valamit és követ egy szamárvezetőt. Lényegében a VRAM időzítéseket elállítja, aztán eladja a VGA-t, de arra nem veszi a fáradtságot eladás előtt, hogy visszaflashelje a gyári BIOS-t. Játéknál azokkal az időzítésekkel meg össze fog omlani a VGA, csak idő kérdése, mert nem stabil. Hiába megy át valami szőrös fánkon. Az időzítés annál gonoszabb, hogy terhelésre dobja csak el magát. Random összeomlik, aztán utána nem ad képet és az új tulaj úgy veszi, hogy betojt és telesírja a fórumot, mivel postolni sem fog a VGA-val a gép, közben meg még az is lehet amúgy, hogy semmi baja.
    A másik fele, hogy az összes XFX bányakártya OC+ verzió volt, ami gyárilag nem jól hangolt. Felküldi a kártyát az OC bőven 80 fok fölé még jól szellőző házban is. Melléteszed, hogy egy csomóan nem hangolnak, csak beteszik egy 1 ventis P4-es házba és használják...
    Én csak vízzel engedtem ki az áramfelvételi korlátot de még így is... Triplaradival és egy liter löttyel 50 fokról 2-3 óra 100% alatt felküzdi magát 65 fokra a GPU. Képes ennyire átmelegíteni az összes löttyöt a bordázott 50cm magas alu tartályban a gép fenekén, pedig csak az 1600AF van mellette a rendszerben, ami lócsöcs, 65W TDP. Szóval ha nincs hangolva léggel akkor tényleg szétfűti magát. Pont ezért lehet kvázi "vigyázni rá." Oda kell erre figyelni.

  • Chaser

    titán

    válasz SRC #145 üzenetére

    ismerem a vram bizergálás hatásait, és a kedves eladókat is ( :
    bányától független mondtam az xfx-et, akkor pont nem volt, habzsidőzsi' volt vga-ból
    mi szem-szájnak ingere, akkoriban alzán kuponozással hadd ne mondjam 590 nitrot mennyiért vettem, de az xfx-re nem vitt rá a lélek mikor ránéztem neweggen és amazonon, több modelljükre is
    1600af akkor 65w ha belimitálod, egyébként bőven tud az 100+ w-ot benyalni, volt olyanom is - nyilván játék alatt jellemzően túl nagy terhelést nem kap, de tdp limit nélkül meló alatt azért van étvágya rendesen -
    egyébként itt nem a hőfok a baj, mennek azon 90+ fokon is, még régi gyártástech
    valszeg' vrm lehet a gondos és a vramok, meg ugye a hitvány ólommentes forrasztás
    tömegtermelés csodáiban nagyon rég nem bízom meg, akkor se ha 30 fokon mennek:) normál esetben ugye garoztatja az ember - ha garos -, vagy vesz másikat, de most nem normál eset van
    láttam fenn egy 2070 aorus spéci verziót, csak komplett géppel árulták - külöállóként nem került forgalomba -
    valami 250e körül, egyefene' alapon megvettem volna..3 év garral, tán' próba garos volt, olyanért egy marék aprót meg egy zacskó szotyit nem adok részemről
    persze mindenki úgy matekozik ahogy akar nyilván
    én pár körrel nyugodtabban alszom ha csillió' gar van valamire - pláne ha drága -, extraként olyan helyről ami esélyesen nem szűnik meg fél év múlva

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • KROK640

    veterán

    válasz nexplo #140 üzenetére

    Igen, neked azért a magasabb felbontás miatt rosszabb a helyzeted. nekem ugye az aalcsonnyal nem olyan sürgős még a VGA csere, meg beérem gyengébbel is.
    Viszont az igen szomorú, hogy egy olyan géppel ami egy jó autó árát képviseli nem vagy elégedett. :(
    Azért ahogy a jelenlegi trendeket elnézem, inkább nem adnám el, mert könnyen lehet, hogy év múlva sokkal többet fog érni.

    Hát van pár hely ahová még nagyon szívesen elutaznék (ilyen pl Kuba és USA ami évek óta téma, de oda már komolyabb zseton kell) szóval van mire gyűjtenem, de jelenleg egyik célpontom sem annyiból elérhető mint amennyim lenne egy VGA-ra, aminek sokkal jobbnak kéne lennie mint ami most van...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • SRC

    junior tag

    válasz Chaser #146 üzenetére

    Emlékszem a kuponozós bizniszre, de előtte az aprón 25-ért is volt bányász 1060 szorult ventivel, szóval minden relatív, hogy mi olcsó.
    Az XFX VRM-je erősen túlméretezett, megnéztem a feteket, tuti nem lesz vele gond. A forrasztás más tészta. Persze nem a forraszanyaggal van igazából a probléma, hanem azzal, hogy lopják a melósok a műgyantát a gyárból és így nem kerül bele a nyák lapba. Azon a "simán" 90 fokon olyat vetemedik a maradék, aminek a sárgák a szemét is kilopták, hogy a chip alja és a nyák közötti távolság nagyobb lesz, mint a forrgolyó átmérője. Ha erősebb lenne a forrasztás akkor a forrpaddal együtt szakadna le a nyákról, szóval tökmindegy. Ha olyat fogsz ki, amit szétloptak így is meg úgy is dughatod. Számít a delta t, nem szabad nagyon engedni felmenni. Már csak azért sem, mert mást úgy sem nagyon tudsz tenni, mint hogy normálisan lehűtöd, akkor meg már ennyit megtehetsz... Most gariztatni is elég nagy cumi egyébként. Áll benne a pff mittom, százezrek aztán hónapokig nincs kártyád.

  • nexplo

    őstag

    válasz KROK640 #147 üzenetére

    Nem mondanám hogy nem vagyok elégedett, ez azért túlzás lenne csak azt hogy többet várnék egy majdnem "csúcs" géptől. Lehet az én elvárásaim magasak. Képzelem ha 4K-ban (8K-t már nem s mondok) játszanék. Oda SLI 3090 kéne vagy mi a 144FPS-hez?? :DDD
    Azért arra ne várj hogy a mostani árak még 100%-kal feljebb mennek mert szerintem a lufi előbb fog pukkanni. Lehet kockáztatni nem vitatom ezt neked kell eldönteni. USA és Kuba nálam is játszik 1 ok miatt maradt még ki, horror drága. Annyiból a világ másik felén 2-3-szor több időt tudok eltölteni és azért az nem mind1. Nem 100e Ft-on garasoskodom hanem itt már nagyobb különbségek vannak és csak ez tart vissza.

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • Chaser

    titán

    válasz SRC #148 üzenetére

    használt és eleve defektes cucc ára nyilván olyan amilyen - legalábbis normál esetben - , nitro 590 újan olyan 50e-ből lett meg anno, zafír 570 itx 4gb-ot valami 30e-re lehetett kuponozni, meg még játékok, talán 25e körül is meglehetett...de egyszer volt budán kutyavásár ( :
    nem tudom mi van az xfx-ekkel, de olyasmi mint monitorban az aoc, jól néz ki, specekben mindenképp, ára is jó, de jobban hullanak mint a többi gyártó hasonló termékei - én véleményekből ezt látom, éx nem több év függvénye -
    most ha garoztatni kell esélyesen visszadobják az eredeti vételárat, aztán majd eladják a cserélt kártyát új áron drágább modelleknél, 1650-eknél még ez a rizikó nincs benne, pláne ha mostani áron veszi valaki
    és nincsenek hónapok, 30+8 napja van rendezni a kereskedőnek a dolgot, egy nappal sem több

    nexplo
    az is bőven sok ha még így marad fél évig-évig
    sajnos ez már rég túlnőtt a lufi effekten

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák