Új hozzászólás Aktív témák

  • tibaimp

    nagyúr

    Kezdődik....vagy folytatódik :((( :(((

    [ Szerkesztve ]

    A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

  • 5w40

    kezdő

    Eddig volt ingyen ebed az ujsagiroknak, mostantol a szottyadt parizsis zsemle felett lehet bamulni az online showt es irni a beszamolot.

    Bármilyen kérdésre, amelyeket felteszünk magunknak az életben, az összes választ megtaláljuk, ha mélyen magunkba nézünk.

  • nexplo

    őstag

    Én abban bízok hogy a 22-es év végre a járvány végét is jelentheti. Nem azt hogy eltűnik és vége csak hogy visszaszorul és megtanulunk vele élni viszonylag kevés lemondás árán... Jövő karácsonykor remélem a jóslatom bejön :)

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • tibaimp

    nagyúr

    válasz nexplo #4 üzenetére

    Úgy legyen! Meg a csiphiány is normalizálódjon.

    A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

  • hallador

    addikt

    Szerintem jól döntenek ezek a cégek, ott legalább felelősség teljesen döntenek dolgokról.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • nexplo

    őstag

    válasz tibaimp #5 üzenetére

    A másodikban nem vagyok ennyire biztos :(

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • tibaimp

    nagyúr

    válasz nexplo #7 üzenetére

    Jogos! Azért írtam "normalizálódjon" nem pedig megoldódjon. Az még 2-3 év, de lehet több.

    A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

  • nexplo

    őstag

    válasz tibaimp #8 üzenetére

    Sajnos én is ezt prognosztizálom :(

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • tomcat78

    őstag

    válasz nexplo #4 üzenetére

    Ahhoz az emberek agyában kéne rendet tenni.... Igazából a követendő példa pont ez lenne. Kerülni, amit lehet.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • nexplo

    őstag

    válasz tomcat78 #10 üzenetére

    Ez a rendet tevés a legnehezebb... :)

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • tomcat78

    őstag

    válasz nexplo #11 üzenetére

    Igazából ez csak részben az emberek hibája. A média vastagon benne van. Szerintem. Oltasd magad, mert akkor mehetsz. Ugyanmár.... És ez nem az oltás ellen szól, hanem a rá húzott idiotizmusról. Na mindegy, ez asszem nem ide való. Bár annyiban kapcsolódik, hogy az egyetlen valódi megoldás az tényleg a maradni az embereknek a seggén, ha lehet. Nem mozi, meg bulik és társai....

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • Chaser

    titán

    válasz nexplo #4 üzenetére

    nagyon optimista ember kend ( : én innentől jövő karácsonyra is örülnék ezeknek, de gyanítom még akkor sem fog összejönni
    és nem vagyok pesszimista ;]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • dabadab

    titán

    válasz tomcat78 #12 üzenetére

    Egyelőre ott tartunk, hogy az oltásellenes idiótizmus a legnagyobb gond, ráadásul pont ez szokott együttjárni a mindenféle egyéb intézkedések elleni tiltakozással is.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • tomcat78

    őstag

    válasz dabadab #14 üzenetére

    Ugye nem haragszol meg, ha simán ignorállak? A saját alternatív valóságodat közlöd tényként minden témában. És mivel lövésed nincs a szubjektív értelmezésről, teljesen értelmetlennek látom, hogy kommunikáljunk. Nem zavar, hogy egyfajta megmondó embert játszol, de téged se zavarjon, ha nagyívbe teszek az általános érvényű igazságnak kikiáltott véleményedre. Egy darabig mulattat, de ismét csak próbálsz bele szállni valakibe, mert egy része jut csak el az agyadig, annak, amit olvasol. A vélemény olyan, mint a segglyuk. Van mindenkinek. Csak Te nem vagy hajlandó elfogadni, hogy a tiéd is csak vélemény.
    Nekem nem az oltás a gondom, hanem Te ebben az esetben. És mivel már sokadszorra találsz meg a baromságaiddal, anélkül, hogy képes lennél érdemi kommunikációra..... Remélem tényleg nem haragszol meg érte, ha teszek a mondanivalódra.
    :R

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • dabadab

    titán

    válasz tomcat78 #15 üzenetére

    Ja, esetleg rohangálhatsz a füledre szorított kezeddel is körbe-körbe, hogy "nekem van igazam, nemérdekel, bebebebe!!!", az is hasonlóan felnőtt hozzáállás lenne.

    DRM is theft

  • nexplo

    őstag

    válasz tomcat78 #12 üzenetére

    Én megértelek, tele vagyok ellenanyaggal (megvizsgáltattam egy rakás pénzért már többször) mégis sajnos el kellett mennem oltatni hogy tudjak utazni.... Nem pártoskodom az ellene vagy kötelező oldalak között de azt mondhatom hogy így ahogy most történik a világban az oltások erőltetése az sajnos nem jó. Beálltam a sorba de csak mert "kötelező" kvázi. Valahogy a fertőzésen átesett lakosságot akik termelnek bőven ellen anyagot, sehol nem emelik ki a tudósok vagy az oltással foglalkozó szakemberek. Pedig vagyunk jó páran szerintem. Mondom ezt úgy hogy pl édesanyámat elvittem oltakozni, mert ő még nem kapta el sosem és tudom hogy megvédheti. Érdekes dolgok ezek, de nem ide vágó téma valóban :)

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • tomcat78

    őstag

    válasz nexplo #17 üzenetére

    Összességében a legnagyobb bajom az oltással kapcsolatban pont ez. Gyakorlatilag kb "jogosítványként" kezelik, hogy lehessen menni. Holott- lesarkítva- az oltott is elkaphatja, fertőzhet, stb. Azt el tudom fogadni, hogy valaki esetleg jobb eséllyel indul a vírus ellen oltva. De ugye ez sem feltétlen igaz, mivel nagyon sokan alapból átesnek rajta kb tünet nélkül, anélkül, hogy oltva lettek volna. Annyiban kapcsolódik a cikkhez- mint már írtam is-, hogy a valódi és hatékony megoldás oltással és oltás nélkül is az lenne, ha lehetőség szerint minél kevesebbet mennének feleslegesen az emberek. Ok van munka, van gazdaság, stb. A propaganda felelőssége ilyen tekintetben meg nem elhanyagolható. Amíg az emberek a szabadsággal azonosítják az oltást, addig szerintem utopia marad, hogy ez bármennyire rendeződjön.
    Amúgy meg csak egy felvetés: volt már egy halom vírus az emberiség történetében, amiket sikerrel állítottak meg oltásokkal. Emlékeim szerint már az 1700-as években kísérleteztek és oltottak hímlő ellen. A vakcina szó is a latin tehénből ered, ha minden igaz, pont emiatt. De a lényeg: nem lehet, hogy pont az oltások miatt mutálódik ilyen szinten ez a vírus? Mert ugye terjed az oltottakra való tekintet nélkül is. Próbáltam olvasgatni a témában, de ilyen jelenséget nem igazán jegyeztek fel ekkora mértékben más vírusokkal kapcsolatban. Azt hozzá teszem, hogy nem vagyok virológus! Így ez simán lehet hülyeség is. Viszont ugye az oltások java preventív jelleggel van adva, nem járvány idején, az összefüggést csak ebben-vagy emiatt- látom. Vagy vélem látni.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • dabadab

    titán

    válasz nexplo #17 üzenetére

    Nézd, az iszlámista terrorszervezetek, akik miatt aztán mindent felforgattak errefelé, bevezettek egy csomó intézkedést, mindenki tőlük retteget, egy évtized alatt öltek meg kb. háromszáz embert egész Európában. Csak Magyarországon az oltáselleneségnek egy heti adagja több ennél.
    Szerinted?

    De a lényeg: nem lehet, hogy pont az oltások miatt mutálódik ilyen szinten ez a vírus? Mert ugye terjed az oltottakra való tekintet nélkül is. Próbáltam olvasgatni a témában, de ilyen jelenséget nem igazán jegyeztek fel ekkora mértékben más vírusokkal kapcsolatban

    Jézusmária. És akkor én élek alternatív valóságban :U

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • RandomName

    aktív tag

    válasz nexplo #17 üzenetére

    "Valahogy a fertőzésen átesett lakosságot akik termelnek bőven ellen anyagot, sehol nem emelik ki a tudósok vagy az oltással foglalkozó szakemberek. "
    Így van, mert az áteséssel azért egy jó kis kórháztúrát is kockáztathatsz..... És az nem csak neked munkaidőkiesés, hanem az államnak is sokkal drágább az ellátás, mint az oltás.
    Felénk van egy megyeszékhely dolgozik ott ismerős egy kórházban, hát.... nem az oltottakkal van tele az osztály, és ezt kellene csökkenteni.
    Mert amíg ők vannak ott bent, addig én nem tudok/akarok menni az érszűkületgyanúmmal, meg más sem a saját bajával....
    Én amúgy tökre örülök, hogy van akiken nagyobb baj nélkül átmegy, de az a baj, hogy emiatt azok sem oltatnak akiknek kellene, mert bíznak. És emellett teljesen jó, hogy az átesés ellenére gondoskodtál a családodról...

    "A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

  • tomcat78

    őstag

    válasz RandomName #20 üzenetére

    Tudod ezzel az ismerős dologgal csak egy gond van: Más ismerőse meg homlok egyenest mást mond. És a tájékoztatás is kb ezen a szinten mozog. Hogy egy klasszikust idézzek: "csak azt a statisztikát hiszem el, amit én hamisítok"
    Amúgy csak egy kérdés: Ha már átesett valaki rajta, és van immun válasza oltás nélkül, akkor mennyivel nagyobb a kockázata a korházba kerülésnek, mint oltottként, ahol szintén az immunválasz a lényeg? Már megbocsáss, de ebben semmi logikát nem látok. Ha valaki oltottként vagy oltatlanként termel ellenanyagot az miért is nem mindegy? Mert ugye a felvetés erről szólt, hogy miért kéne azokat is oltani, akiket kb felesleges, mert alapból védekezik a szervezetük ellene. Ezt miért nem szűri vagy veszi figyelembe senki :F

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • dabadab

    titán

    válasz tomcat78 #21 üzenetére

    Ezt miért nem szűri vagy veszi figyelembe senki :F

    De szűrik és figyelembe veszik. Szerinted a német 3G az konkrétan mit jelent (segítek, a "genesen" lesz az érdekes)? Vagy emlékszel még, hogy a magyar védettségi igazolványt mire lehet kapni? Komolyan, ha ENNYIRE nem vagy képben, akkor lehet, hogy nem hosszú hozzászólásokat kellene írni, hogy mennyire nem érdekel az, amit írok, hanem legalább minimálisan utánanézni a dolognak.

    DRM is theft

  • nexplo

    őstag

    válasz RandomName #20 üzenetére

    Tudom a mai világban nem sok, de én már közel 70e Ft-ot költöttem a saját vizsgálataimra, hogy tudjam átestem a víruson és hogy bőven van ellen anyagom (vagy fertőző vagyok e). Mivel 1 év alatt az ellen anyagom kb 5-7%-al csökkent így nagy valószínűséggel lehet, hogy több alkalommal is átment rajtam a kórság. Költői kérdésként felteszem, hogy az oltás ami mesterséges és pár hónap után sajnos alig mutat ki védettséget az miért lenne jobb nekem ,mint hogy én már "védve vagyok" saját szervezetem által? Teljesen logikátlan a dolog. Arról nem is beszélve, hogy akit beoltottak az "korlátlan" zöld kártyát kapott én pedig 4 havonta teszteltethettem magam újból a kártyáért egy vagyonért, pedig tudjuk hogy az oltás csak pár hónapig véd. Ezek mindenféle logikát mellőző intézkedések, remélem ezt te is belátod. Most, hogy utazni akarok külföldre, mehettem el és oltassam be magam egy olyan szerrel ami bennem is megvan védelem szinten, és mindezt teljesen feleslegesen. A kórházba ugyanúgy bekerül oltott és nem oltott, egyedül a halálozásban van az oltatlanoknak rosszabb mérlegük, de sajnos mivel semmit nem kommunikálnak ki rendesen, ezt sem tudjuk biztosan, csak néhány orvos beszámolójából. Nem vagyok oltás tagadó, mint írtam a szülőket én vittem be oltakozni, én a mindenkit beoltunk ész nélkül ellen vagyok inkább. Hozzátartozik a teljes képhez, hogy az oltástól 3 napig 39 fokos lázam volt és hetekig szédültem, a "rendes" kovidtól 2 napig voltam levert. Egy kis pozitív dolgot is mondjak az oltásra, üdvözlendő volt, hogy 1év után (akkor voltam kovidos első körben) az oltástól jött vissza a szaglásom és ízlelésem. Ennek nagyon örültem. Még mielőtt mindenki nekem esne, én mindenkit bíztatok, hogy oltassa magát, egyedül az én cipőmben lévő átesetteknek nem tudom szívből ajánlani a dolgot. De tényleg legyen OFF ez a téma, mert nem idevág :)

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • dabadab

    titán

    válasz nexplo #23 üzenetére

    Költői kérdésként felteszem, hogy az oltás ami mesterséges és pár hónap után sajnos alig mutat ki védettséget az miért lenne jobb nekem ,mint hogy én már "védve vagyok" saját szervezetem által?

    Tedd fel igazi kérdésként, és máris meg lesz rá a válasz: azért, mert az átesés + oltás kombó remek védettséget ad.

    kórházba ugyanúgy bekerül oltott és nem oltott

    Nem igaz, már a bekerülésnél is erősen felülreprezentáltak az oltatlanok.

    de sajnos mivel semmit nem kommunikálnak ki rendesen, ezt sem tudjuk biztosan, csak néhány orvos beszámolójából

    Még szerencse, hogy COVID nem csak Magyarországon van, így nyugodtan meg tudjuk nézni más országok statisztikáit.

    Egy kis pozitív dolgot is mondjak az oltásra, üdvözlendő volt, hogy 1év után (akkor voltam kovidos első körben) az oltástól jött vissza a szaglásom és ízlelésem.

    Akkor a költői kérdésedre itt van egy másik válasz is.

    Érted, egy kicsit elkeserítő mindenhonnan ezt a "minek oltassam be magam"-szöveget hallgatni úgy, hogy utána egyrészt következik egy rakat fals infó, másrészt meg egy önellentmondás (és ez nem kifejezetten neked szól, a fél ország ezt nyomja :( ).

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • tomcat78

    őstag

    válasz dabadab #22 üzenetére

    Na figyi: utóljára! Csak neked, a Te kedvedért! Az alternatív valósághoz tett hozzászólásod gyakorlatilag nulla. Bár ahhoz is erőlködni kell, hogy legalább annak lehessen értékelni! Én kérdést vetettem fel, nem próbáltam meg tényt közölni. A tény része annyi volt, hogy ilyen szinten mutálódó vírusról én nem találtam feljegyzést. Ezt Te simán egy Jézusmáriával elrendezed, érvek helyett. Ezért írtam, hogy veled szóba állni kb reménytelen, mert minden kb annyit ér, mint a falra hányt borsó. Ugyanmár, miért reagáljak bármire, ha konstruktívan beszélgetni képtelen vagy??? Lásd ez is, amire válaszolok! Nem, nem veszik figyelembe, mert van munkáltató pl, aki szarik a védettségi igazolványodra, ha nem oltatod magad. Vagy lásd, külföldi utazás. Hol van ebbe a logika? Komolyan érdekelne, hogy azok számára miért tesznek kötelezővé bármit, akiknek erre kb semmi szüksége? Miért nem mindegy az valakinek, hogy magadtól vagy védett vagy az oltástól? Mert sajnos a jelenség létezik! És itt jön képbe a már emlegetett propaganda gépezet. Nem tesz különbséget védett és védetlen között. Csak oltott és oltatlan van.
    Csak adaléknak: szolgáltatói szférában dolgozom, sokszor emberek között. Teszteltetem magam. Én nem tartozom beszámolni senkinek! De mivel nem célom sem elkapni, sem terjeszteni, ezt érzem jónak. Tovább megyek: az embereimnek is fizetem a tesztjét rendszeresen, pont ugyanilyen megfontolásból. Én nem oltatom magam, mert a tesztjeim alapján felesleges de senkit nem kérek számon, ha a tesztje megfelel. Ehhez időt és pénzt is biztosítok mindenkinek.
    De pl az öregemet- hiába védett, igazolhatóan, együtt dolgozunk- egy kibaszott orvos csak oltva lett volna hajlandó ellátni! Merazótás felkiáltással. Hidegen hagyta az akkor 3(!) napos tesztje! Szerinted, akkor voltaképp rend van a fejekben a témával, védettséggel, oltással kapcsolatban? Szinte senki nem azt kérdezi, hogy védett vagy e, hanem, hogy be vagy e oltva! És ez elég széleskörben bevett gyakorlat! Sok barom a védettséget az oltással azonosítja. És akkor én vagyok tök hülye.... Ja, egészen biztosan.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • nexplo

    őstag

    válasz tomcat78 #25 üzenetére

    Veled kell hogy egyet értsek. Erre próbáltam célozni, mert nem az számít hogy védett vagy e hanem hogy kaptál e már oltást vagy sem. Ez így véleményem szerint sincs jól. A kedves fórumtársunk ezt vagy nem érti vagy nem akarja megérteni. Van ország ahol szinte 100% beoltottság mellett is van halálozás és kórházi bekerülés, de életünk végéig nem hiszem hogy állandón oltatni kéne mindenkit évente több alkalommal.. Ezekről a dolgokról kéne beszélni szakembereknek a tv-ben és más fórumokon, de sajnos szakmai vitát nem nagyon hallok. :(

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • tomcat78

    őstag

    válasz nexplo #26 üzenetére

    Igazából ott tartunk, hogy a társadalom még mindig nem tanult meg együtt élni a jelenséggel. És ez nem csak itthon van így. Én nem akarok bele magyarázni üzleti érdekeket, mert ilyen mélyégekben foglalkozni sem akarok vele. A katasztrófa az egészben, hogy nemzetközileg bevett gyakorlat pl politikai előnyt kovácsolni az oltás-nem oltás kérdéséből. Ha oltás pártiak vannak töbségben, akkor az aktuális rendszer biztosítja őket a támogatásukról, a másik oldalt meg kikiáltja közellenségnek. Persze, baromi nehéz lenne ellentéteket szítani védett-nem védett szinten. Mert abban egyet ért szerintem mindenki, hogy a védettség- mindegy milyen formában- jó dolog. Csak ugye erre kihegyezni valamit gyakorlatilag politikai és üzleti öntökönlövés lenne. Oszd meg és uralkodj. Évezredek óta működik a dolog.
    Azt mindenki elfelejti kommunkálni, hogy bazzeg, maradj otthon a valagadon, ha teheted. Csak akkor menj emberek közé, ha muszáj, akár oltott, akár oltatlan vagy, hogy vissza lehessen szorítani ezt a szart. Az AMD példája a követendő, meg azoké akik képesek azt a döntést meghozni, hogy inkább nem jelennek meg egy ilyen rangos eseményen sem, mert azzal tesznek is valamit az ügy érdekében. Persze, nem jó a négy fal között. De egy komplett kampányt arra építeni, hogy az oltás egyenló a "szabadsággal" meg erősen félrevezető. És ugye ebből már egyfajta hitvita alakul ki. Senki nem azzal van elfoglalva, hogy mit tehet adott esetben a saját egészségéért, hanem ÓTÁÁÁS.... Ha valakinek szükséges, oltsák. Azt sem mondom, hogy jó ezt a döntést feltétlen az emberek kezében hagyni, lásd a fenti példa alapján, mert ahhoz túl sok a félrevezethető- mindkét oldalról- idióta. De ez a rendszer, amit nyomatnak szintén nem jó! Azon kéne dolgozni, hogy akiknek szükséges, tényleg kapják meg. Akiknek meg nem, azokat meg hagyják már békén a pics@ba. Legyen a teszt kötelező, és az alapján eldönteni személyre szabottan, hogy kell e egyáltalán az oltás. De neeeeem, oltakozzál, mert amúgy közellenség vagy.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • dabadab

    titán

    válasz tomcat78 #25 üzenetére

    Nem tudom, hogy miért vagy ideges, konkrét tényekre kérdeztem rá, amikről a jelek szerint nem tudsz.

    Egyébként nem teljesen értem ezt az oltásellenes rugózást a részedről: az, hogy elkaptad, még nem jelenti azt, hogy ne oltathatnád be magad és hogy az oltás ne adna plusz védelmet.
    Annak meg aztán végképp semmi értelme, hogy időt és pénzt dobsz ki olyan tesztekre, amiket egy ingyenes oltással ki lehetne váltani.

    DRM is theft

  • tomcat78

    őstag

    válasz dabadab #28 üzenetére

    Most a jézusmáriára gondolsz? Abban semmi kérdés nem volt, csak megint bele száltál valamibe, ami szerinted nem elképzelhető. Te ezt alá támasztottad bármilyen ténnyel?
    Nem az oltás ellen rugózok, hanem az oktalan oltsunk mindenkit, ha kell, ha nem b@ssza a csőröm.
    Mégis milyen plusz védelmet? Hány immunrendszerünk van? Mert tudtommal csak egy, és az oltás pont azt a reakciót hivatott elérni, amit normál esetben az emberek java simán produkál oltás nélkül is. De értékelem, hogy próbálsz konstruktívan kommunikálni. Komolyan. Bár kétlem, hogy valaha is egyet fogunk érteni a konkrét kérdésben, de ez másodlagos. Mivel semmiről nem akarlak meggyőzni.
    Miért? Annak mi értelme van, hogy oltassam magam, mikor igazolhatóan semmi szükségem rá? Egy apróság fölött átsiklottál: Én nem feltétlen hagynám meg ezt a döntést az emberek kezében! De szigorúan azzal a kitétellel, hogy csak azokat oltsák, akiknek a szervezete máshogy ezzel nem képes megküzdeni. És csak, hogy számosítsuk: ha megnézed, hogy a járvány kitörése óta mennyien fertőződtek, mennyien haltak meg, illetve mennyien gyógyultak meg mindenféle segítség nélkül, akkor azt hiszem nem kell magyarázni, hogy van létjogosultsága az oltásnak, de messze nem indokolt orrba-szájba oltogatni mindenkit. Mert ugye az valami vicc akar lenni, hogy csakazótás, amikor az emberek döntő hányadán úgy megy keresztül, hogy maximum egy tesztből tudja meg, hogy egyáltalán volt bármi köze a vírushoz. Tudod mikor lenne ennek értelme szerintem? Ha az oltás valóban védettséget ( értsd jól: nem tudod elkapni, hordozni, stb) adna! De amíg ott tartunk, hogy az orvosok sem tudják megmondani, hogy melyik variáns, melyik mutáns verziójára hogyan reagál egy oltott ember, addig csak szélmalom harcot vívunk. Pláne a kiagyalt oltás sorrendekkel, mert ez ezért jó, az azért nem, meg erre ezt a koktélt, stb. Szép új világ. Mi lesz a vége? Napi oltás? Oltás reggel-délben-este? Mert nekem erősen úgy tűnik, hogy a virológusok is csak futnak egy probléma után. Oltva sem lett kevesebb a regisztrált fertőzött, mint oltás nélkül. Ha azt elfogadom fentartások nélkül, hogy esetleg kevesebben haltak meg oltottak, ez még akkor is siralmas. Arról nem beszélve, hogy maga a bármilyen formájú immunitás nem lesz soha teljes megoldás, amíg teljesen szabadon rohangál mindenki. És ugye azt már sikerül leírnom néhányszor, hogy az oltás, mint jelenség nagyon sok embernél a szabadság szinonímája lett. És EZT nem szabadna hagyni! Nem oltás ellenes vagyok, hanem azt mondom, hogy az oltás önmagában kevés. És ez igaz azokra is, akik oltás nélkül járnak bárhová, ha kell, ha nem. Mert arról van szó, hogy egyenlőre még mindig fertőződhet és fertőzhet bárki! Nem látszat kampányok kellenének, hanem arra buzdítani/ kötelezni az embereket, hogy mondjuk x ideig sehová. Annak hamarabb lenne látszata. De ugye az emberiség kapzsi.... És miért ne húzna hasznot még egy vírusból is?

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • RandomName

    aktív tag

    válasz tomcat78 #21 üzenetére

    "Más ismerőse meg homlok egyenest mást mond."
    Így van.
    Mindenki a saját buborékjában él, a saját közösségére van rálátása.

    "A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

  • tomcat78

    őstag

    válasz RandomName #30 üzenetére

    Azt hiszem az igazság valahol fél úton lehet a sok egymásnak ellentmondó vélemény, hír, híresztelés között. Alapvetően bárki mond bármit, osztom kettővel :D

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák