Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz hackeeeee #26 üzenetére

    a HDMI 2.1-ben lesz sok minden, ami együtt vagy külön csinál majd "valamit", ami a dinamikus frissítési frekivel és alacsony késéssel lehet kapcsolatos (vagy ezeket egészíti ki automatikus módváltásokkal, stb), de szerintem ezeket mi még csak "marketing hívószavak" szintjén ismerjük, igazából nem tudjuk mi, mikor, hogy fogja támogatni (főleg konzolokon, de akár PC VGA-kon, vagy épp TV-ken [és HDMI-s monitorokon]). Az még 2019+ téma (főleg mire tényleg működik is).

    Persze örülnék én, ha a 2017-es vagy még régebbi HDMI 2.0-ás TV-k is kapnának valami FreeSync félét firmware-ből, akár még "rohannék is" Vega-ra cserélni a Pascal-t (nem is feltétlenül viccelek), főleg ha ez együtt járna valami olyan üzemmóddal, ahol a TV ad egyfajta "passthrough" módot, hogy a GPU csináljon minden színkezelést (3D értelemben, tehát tone mapping és gamut mapping, mint egy 3DLUT) esetleg még alacsonyabb lag mellett (és egyszerre precizebben). De ez szerintem még messzebb van, mint a HDMI 2.1, inkább 2021+, mire lesz ilyesmi.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák