Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz -=MrLF=- #25 üzenetére

    a lightyear meg nem is érti miért pattog itt mindenki, ők már megcsinálták.
    megoldható nyilván szerintem senki nem mondja hogy nem, csak a hogyan és a mennyiért a kérdés... Megoldott hogy a-ból b-be vigyél pl hidrogén folyékony állapotban, csupán a nyomást kell szabályoznod mivel rövid távon is problémás -260 fok alatt tartani a szerencsétlent.

    A skálázhatóság az, ami probléma, a mol olyan évi üzemanyag gyártási kapacitása millió tonna éves szinten nagyságrendben mozog. Ezen termékek disztribúciója, kutakon tárolása nem gond, mert a benzin meg a gázolaj az egész jól elvan a föld alatt random hőmérsékleten, tartálykocsikban meg minden. Ezt a hidrogénnel nem csinálja meg. Senki. Értem én hogy tök jó lenne, a kezemmel csapkodva repülni is, csak nem így működik a fizika. Mdinig az ésszerű és gazdaságosabb megoldások fognak nyerni, hamarabb lehet és olcsóbban az áramhálózatot fejleszteni, mint egy teljesen új infrastruktúrát felhúzni nulláról, főleg ha kissé veszélyes üzem, jelentős veszteségekkel a logisztikai láncban. A hidrogén bufferként használása járhatóbb út sokkal, abból betápolni az erőművet is könnyebb.

    A jövőbe vetett ilyen vak hurráoptimizmus mindig veszélyes, lásd az említett "autógyártó" fennebb, a hidrogénes kazánt se gondolta komolyan senki, de biztos hamarosan lesz hidrogénes főzőlap is ha még nincs.

Új hozzászólás Aktív témák